Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest potrzebne przy samodzielnej wymianie oleju w Octavii 3 1.8 tsi? Jak przeprowadzić całą operację, żeby nic nie sknocić?

Według tego co udało mi się dowiedzieć, potrzebuję:

- 6L oleju prawdopodobnie MILLERS lub PENRITE (polecane na forum), tylko teraz jaka lepkość? Mam pakiet przeglądów i mniej więcej co 22 tys. km w aso wymieniany mam olej na Castrol 5W30. Czy jak teraz we własnym zakresie zmienię na 0W40 to będzie ok? Czy zmiana lepkości z jednej na drugą i odwrotnie jest w porządku? Ponieważ, że za 10tys. km będę miał wymianę w ASO na wspomnianego Castrola.

- korek spustowy oleju: https://www.czesciauto24.pl/vaico/7655814

- filtr oleju: https://www.czesciauto24.pl/mann-filter/7280355

Proszę życzliwych o wypowiedzenie się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem jedziesz ze swoim olejem. Jeżeli spełnia normy to nikt nie ma prawa robić problemu. Jak byłem z CFSem to po znajomości wpisali, że Millers i wpisali normę, bo on teoretycznie nie ma na opakowaniu żadnej z tych VW, ale je przewyższa.

Ja robię tak, że jedną wymianę ogarniam na własną rękę, a drugą według wskazania komputera, ale też własny olej, tyle że ich filtr i korek + sama wymiana w ramach pakietu. Teraz mi właśnie komp wyrzucił, że olej trzeba zmienić, ale to poczekam jeszcze chwile, bo olej zalałem 5000km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo jak masz zmienny okres to zawsze będzie 15-20k, więc można na luzie załapać się na co drugą "darmową" wymianę :) według wskazań komputera moja pierwsza wymiana wypadła przy niecałych 15k (dokładnie 13 miesięcy po wyjechaniu z salonu). Pierwszą zrobiłem przy ok. 9k bez inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat o 1,8 tsi ale zastanawia mnie:

DPF nie dopalony może dolać ropę do oleju silnikowego jak przerwie sie wypalanie.

W swojej ustawiłem na 1rok lub 15tyś, można ustawić wartość od 1 dnia do 2 lat.

W jaki spsoób komputer, kaseta auta przelicza zmienny okres wymiany?

Czy nie skonczone dopalanie DPF skraca okres 2 lat?

Edytowane przez mez2008 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team