Skocz do zawartości

Dołożenie podgrzewanej przedniej szyby wraz z kamerą


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Szybę możesz wymienić. Kamery podokładać, ale działać to nie będzie.

Przeszkodą jest brak kodu aktywacyjnego, którego Skoda po prostu nie udostępnia. Kod jest przypisany do VIN, więc ucinam dywagacje typu skopiować z samochodu, który to ma.

Nie znam, nie słyszałem o żadnej próbie uaktywnienia tej kamery jak i aktywnego tempomatu. Wielu próbowało, wszyscy polegli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu szyby i kamery asystenta wszystko działa tj rozpoznawanie znaków asystent pasa i świateł. oczywiście acc jak i front assist nie działa z powodu braku wspomnianego kody aktywacyjnego.  

 

 

Edytowane przez Rabiks
Powód edycji: Ortografia - Duża litera. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdzie na jakim niemieckim forum też widziałem info. a ale w suberb jest inny radar  przynajmniej z numeru.

sadzę ze trzeba by poszukać odpowiednika do wersji high dla tego od superba.

problem jest taki ze numer referencyjny przynajmniej początek musi się zgadzać.

czyli jak będzie 5Q0..... i zmienimy na 5Q0.... to odis to zakoduje a jak zmienimy 3Q0...... na 5Q0.... to może go nie zakodować z powodu za rozpozna inny komponent. 

sprawdzić trzeba w etce czy jest na przykład w pasku wersja high. sprawdziłem w etce i ten co jest w montowany w superb jest uniwersalny piszą ze jest to wersja  bez ACC z ACC low i ACC high. sądzę że przez zmianę  kodowania aktywuje się odpowiednie funkcje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

więc co trzeba do dołożenia kamery asystenta

- wymiana przedniej szyby na taką z mocowaniem kamery, czujnika i podgrzewaniem
- przekaźnik podgrzewania przedniej szyby 
- kamery 
- panelu klimatyzacji z obsługą ogrzewania przedniej szyby 
- przełącznika zespolonego z obsługą klawisza asystenta - ale nie jest to konieczne
- w samochodach w których niema xenonów konieczna jest wymiana gateway na wersji High - tu jest problem bo trzeba mieć serwis który to zakoduje " ochrona komponentu"
- lusterko
- plastikowa osłona kamery i czujnika
- instalacja elektryczna do kamery i ogrzewania szyby
- kodowanie
- kalibracja kamery w serwisie 

to tak pokrótce jak potrzeba numerów zamówieniowych do wstawię

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

rrobert czy orientujesz jak cenowo wychodzi dołożenie kamery asystenta (ksenony, lusterko z czujnikiem zmierzchu juz jest), i oczywiście radar

Mam jeszcze oytanie z innej strony. Jesli chciałbym mieć tylko FA to wystarczy dołożenie radaru + kod aktywacyjny i oczywiście zakodowanie tego wszystkiego? Kamera tez jest potrzebna?

Zastanawiam sie czy nie potrzeba jeszcze funkcji monitorowania martwego pola  a co za tym idzie bocznych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackowski11 do FA nie potrzeba kamery, tylko sam radar.

W octavii nie istnieje coś takiego jak "monitorowanie martwego pola".

 

@rrobert jakbym kupił ten radar do 210 (teraz mam do 160), to oprócz przełożenia co trzeba jeszcze zrobić?

Będzie potrzebny kod z ASO?

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak fabryczne miałeś do 160 i wymieniasz na 210 to robisz to bez problemu w ASO. Jeśli fabrycznie nie było ACC to na razie nić nie zrobisz tak jak ja, czekam na nowe możliwość jak ktoś to rozpracuje,

cenowo kamera asystenta to to ok.  

- szyba 700zł używka 1700 nowa + montaż poza aso 100zł
- kamera ok 400zł + kalibracja 400zl na śląsku tylko lellek Gliwice - czekam na materiał na tablice do kalibracji
- kodowanie 

FA na razie rzecz niemożliwa    

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert obojętnie który kupię? bo jest rozbieżność na allegro od 500 zł za ten z literą H do 1000 zł za pozostałe.

I on podejdzie plug & play? Bo wygląda inaczej niż ten co mam fabryczny. FA też będzie działało jak dotychczas?

Tak w ogóle, dzięki za informacje.

Jutro zadzwonię do ASO to dam znać jak cenowo wygląda przełożenie, może się komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrobert  w temacie FA. ASO tez nie robi takich dokładek?  Rozumiem ze samemu bez kodu aktywacyjnego FA nie da rady dłubnąć. Dziekuje za odpowiedz

Edytowane przez jackowski11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jackowski11 napisał:

@rrobert  w temacie FA. ASO tez nie robi takich dokładek?  Rozumiem ze samemu bez kodu aktywacyjnego FA nie da rady dłubnąć. Dziekuje za odpowiedz

ASO tego nie zrobi. chciałem kupić kod od ASO. ASO wysłało zapytanie do SAP a odpowiedz była ze nie da się 

 

10 godzin temu, maro napisał:

@rrobert obojętnie który kupię? bo jest rozbieżność na allegro od 500 zł za ten z literą H do 1000 zł za pozostałe.

I on podejdzie plug & play? Bo wygląda inaczej niż ten co mam fabryczny. FA też będzie działało jak dotychczas?

Tak w ogóle, dzięki za informacje.

Jutro zadzwonię do ASO to dam znać jak cenowo wygląda przełożenie, może się komuś przyda.

"H" jest najstarszy a "P" najnowszy - tylko te 3 co podałem są w wersji ACC high - PR-code 6k4 i występują tylko w audi - cena katalogowa  5200zł za "P" 

tu masz linka do opis jak to Niemcy robią 

ACC freischalten bei verbauten Frontassistent

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, co prawda nie kumam niemieckiego ani trochę (a tyle postów do translatora to trochę lipa), ale rozumiem to tak: jak znajdę aso, które się tego podejmie, podjeżdżam z kupionym sensorem, a oni robią resztę, kasują pewnie niemało, i śmigam 210 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to powinno wyglądać.  mogę polecić dwa ASO.  Noma Tarnowskie Góry - kumaty doradca serwisowy Wojciech Rostkowski i ASO w katowicach  GANINEX - kumaty elektronik 

w tym pierwszym wymieniałem bordnez i gateway a w drugim wymieniałem licznik na kolorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem - ASO (TG) tego nie zrobi, ponieważ jest to ingerencja w systemy bezpieczeństwa >:-( nawet jakbym przyjechał z workiem pieniędzy. Mieli już takie propozycje, konsultowali to z centralą, i nic z tego.

To jak to robią Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro napisał:

Dzięki, co prawda nie kumam niemieckiego ani trochę (a tyle postów do translatora to trochę lipa), ale rozumiem to tak: jak znajdę aso, które się tego podejmie, podjeżdżam z kupionym sensorem, a oni robią resztę, kasują pewnie niemało, i śmigam 210 km/h.

nie musisz mieć translatora wystarczy przeglądarka Chrome i Ci tłumaczy całą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team