Skocz do zawartości

Wymiana żarówek h15 ze standardowych longlife na led


daniel_gw

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej

Zapewne jak niejeden właściciel Octavii III ciężko było mi znieść mega żółte światła w nowo kupionym aucie.

H7 wymieniłem na osram nightbreaker od razu w dniu odbioru auta z salonu, później na Philips racing vision.

Później przyszła kolej na h15

Docelowo wymieniłem na ledowe z Ali. Poniżej opis, może komuś pomoże

z obserwacji i porównania: Standardowe żarówki h15 mega żółte, ale światła drogowe świecą dobrze.

Motohid - dzienne ok, ale długich nie było.

Ledowe znalazłem jakieś Ksega H15 teoretycznie miało być 8000 lub 9000 lumenów ale faktycznie chyba tego nie osiągają. dzienne super wyglądają, a drogowe to tak 2/3 mocy z tego co zwykle h15. Tyle że mega białe światło. Jak dla mnie warte założenia ze względu na super dzienne. Koszt 180zl z aliexpres. Tylko z paskami chłodzącymi a nie z wentylatorami, bo wentylatory chyba się nie zmieszczą w klosz. Dokodowalem przyciemnianie dziennych gdy mruga kierunek. Wygląda b.dobrze. dodatkowo zakodowalem przyciemnienie dziennych bo świeciły za mocno w nocy gdzie włókno dzienne działa jak postojowka. Zapraszam na oględziny do Rzeszowa ;-)

Lub jak będzie chwila zrobię zdjęcia.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie odpuscilem kombinowanie z H15.
Tej zarówki uzywam tylko do drogowych..
Jako postojowe i dzienne ustawiłem halogeny :>
Postojowe to chyba 3% świecenia a dzienna 50%.
CH/LH tez na 50% a pmgielne 100%
Za postojówkę tam nikt mi nic nie zrobi.
Do dziennej teoretycznie za brak homologacji klosza do DRL mogą się czepić... ale od roku nikomu to nie przeszkadzało.
Sprawdzałem z kolegą, pojezdzielem przed jego autem, z naprzeciwka.. Jestem widoczny, nie oślepiam, świece białym a nie żółtym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej opisane rozwiązanie zostało sprawdzone pod kątem oślepiania - po ustawieniach jak powyżej nie oślepia. A działa wg mojego gustu jak przystało na nowe auto jasno i biało. Zaznaczę że wielu fabrycznych ledach w BMW, Mercedes dzienne są mega mocne i oślepiają.
Skoro moc światła nie przebija fabrycznych, homologowanych rozwiązań- nie powinno to sprawić problemu w użytkowaniu.
Powyższy wątek założyłem gdyby ktoś szukał rozwiązania modyfikacji seryjnych H15. Np w octavia III fl problemu nie ma bo nie ma h15.
Kolega opisał powyżej również ciekawe rozwiązanie. Ale u mnie gust podpowiedział aby dzienne zostawić w górnym reflektorze ;-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Witam wszystkich. Nie mam wprawdzie Octavii ale Fiata Tipo. Drogowe/dziene/postojowki realizowane są na żarówce H15 I zainteresował mnie ten temat. Ciekawi mnie dzialanie ledow jako postojowek. Bo postojowki realizowane sa na wloknie 15W poprzez zmniejszenie napiecia. No i zaatanawiam sie czy Ledy w ogole zadziałają przy obnizonym napieciu ale Daniel pisze ze to daje rade. Panowie jestescie w stanie powiedziec jakie napiecie idzie na zarowki u Was w trybie postojowek?. Chcialbym jakos porownac przed zakupem. 

Edytowane przez marx30 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzucam zdjęcia zrobione podczas słonecznego dnia. Włączone dzienne h15 LED.df5fb79d9c78ac67bb22da6d1f264ffb.jpg391dda9567cab0425311fdbdfdbb0c53.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

W autach grupy vag modyfikacja mocy świecenia każdej żarówki jest możliwa np za pomocą interfejsu vcds. Niestety nie znam wartości napięcia jakie dało właściwy efekt. (Jak pamiętam obniżyłem znacznie- chyba ze 100% na 15%)
Na standardowym fabrycznym ustawieniu mocy po zapadnięciu zmroku ta postojowka świeciła zbyt mocno i jak dla mnie mogła oślepiać innych. Jeśli we fiacie nie miałbyś możliwości obniżenia mocy świecenia nie zakładał bym tej ledowe jako h15.
A swoją drogą szkoda że żaden producent nie wypuścił jakiejś sensownej żarówki h15 typu jakiś nightbreaker. Jeśli takie byłyby dostępne na pewno nie szukałabym ledow.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 2.11.2018 at 20:24, Kolor napisał:

Kodowales moze h15 vcdsem? Zeby nie walilo bledem? Szukam juz dlugo takiegi kodowaniaa ale nie moge znalezc. Mam h15 led i czekaja.

Zdaje się, że należałoby kupić już wersje LEDów z odpowiednim rezystorkiem, który oszuka komputer w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H15 z Ali nie wyrzuca błędów, u mnie z powodzeniem działają już około roku.
Ważne tylko żeby zakodować mniejsza moc na postojowych (chyba na 5) i na dziennych (chyba na 15 lub 30) żeby jazdy w nocy postojowki jakimi są h15 nie oślepiały jadących z naprzeciwka

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnosnie H15 to jak kupilem do mojej O3 cos takiego:

link: LED H15 z AliExpress

H15.thumb.jpg.8e14f1b88c569ab9b51384b4902e16d5.jpg

Dzialaja tak jak orginalne H15. Maja osobny chip Led do swiatel postojowych/dziennych i osobno 8Led-ow do świateł długich. Puki co założyłem i jestem mega zadowolony. Jedyna różnica ze dzienne i postojowe świecą z taka sama intensywnością (ale z odpowiednią dla tego typu świateł). Długie to już inna bajka bo dają naprawdę mocno. Oczywiście brak jakichkolwiek błędów spalonej żarówki i nie wymagają żadnego kodowania.

Edytowane przez RUDiCK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 20.12.2018 at 12:54, daniel_gw napisał:

H15 z Ali nie wyrzuca błędów, u mnie z powodzeniem działają już około roku.
Ważne tylko żeby zakodować mniejsza moc na postojowych (chyba na 5) i na dziennych (chyba na 15 lub 30) żeby jazdy w nocy postojowki jakimi są h15 nie oślepiały jadących z naprzeciwka

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

A kojarzysz może gdzie to poustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam. 

https://www.otomoto.pl/oferta/zarowki-led-h15-9v-32v-canbus-csp-zestaw-nowosc-ID6CBjR3.html? 

Zaciekawiła mnie taka oto żarówka. Może ktoś stosował u siebie? Lub ma ciekawą alternatywę dla poczciwych H15?

Jest tyle tego na rynku że ciężko wybrać.

Wiem zawsze można zmienić auto na nowsze z lampami w technologii led ale u mnie na razie odpada 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawel NGI napisał:

Odświeżam. 

https://www.otomoto.pl/oferta/zarowki-led-h15-9v-32v-canbus-csp-zestaw-nowosc-ID6CBjR3.html? 

Zaciekawiła mnie taka oto żarówka. Może ktoś stosował u siebie? Lub ma ciekawą alternatywę dla poczciwych H15?

W starej Octavii używałem takich jak na zdjęciu poniżej i było całkiem dobrze. Kupione na AliExpress za 150zł. Obecnie leżą i się kurzą, więc mogę odsprzedać za symboliczną kwotę. 

-762870624-229664302.jpg

Edytowane przez rock'n'rolla (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany, ale mam 3 pytanka.

W starej czyli O III przed fl? Jeśli tak to czy mieściły się w lampach? no i najważniejsze pytanie co oznacza symboliczna kwota u Ciebie ? 🙂 pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 Chciałbym ściemnić postojowe po zakupie led h15. o ile zaciemnilem w VCDS światla  dzienne na 30% to mam problem z ustawieniem jasności postojówek : leuchte 2SL VLB10, leuchte 3SL VRB21 - dimwert. nie działa.

prosiłbym o pomoc ponieważ po włączeniu mijania obawiam się ze nieco mogą oślepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam. Odgrzewam kotleta co by nowego tematu nie zakładać. Wie ktoś jak przyciemnić dzienne / postojowe w O3? Lampy zwykłe, halogenowe.

klikamy na kodowanie długie – w bajcie 8 w pozycji Dec …. x

1 wpisujemy oczekiwaną wartość ściemnienia świateł – powód  oszczędność żarówek, energii,

osobiście mam na 50%, miałem początkowo na 30% ale kiepsko wg. mnie to wyglądało, po wybraniu funkcji wychodzimy ESC i klikamy „wykonaj”

Należy pamiętać aby po wpisaniu np. tych 50% przejść do następnego pola tabulatorem Tab aby niejako zatwierdzić a następnie ESC.

Ta opcja nie działa, ponieważ nie mam opcji "Dec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.05.2021 at 13:55, kamilosbos napisał:

Witam. Odgrzewam kotleta co by nowego tematu nie zakładać. Wie ktoś jak przyciemnić dzienne / postojowe w O3? Lampy zwykłe, halogenowe.

klikamy na kodowanie długie – w bajcie 8 w pozycji Dec …. x

1 wpisujemy oczekiwaną wartość ściemnienia świateł – powód  oszczędność żarówek, energii,

osobiście mam na 50%, miałem początkowo na 30% ale kiepsko wg. mnie to wyglądało, po wybraniu funkcji wychodzimy ESC i klikamy „wykonaj”

Należy pamiętać aby po wpisaniu np. tych 50% przejść do następnego pola tabulatorem Tab aby niejako zatwierdzić a następnie ESC.

Ta opcja nie działa, ponieważ nie mam opcji "Dec".

Raczej bym celował że to będzie w adaptacjach a nie kodowaniu. Ja się bawiłem tym ale tylko w momencie używania kierunkowskazów żeby DRL gasł gdy miga kierunkowskaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 7.02.2019 at 20:36, RUDiCK napisał:

Odnosnie H15 to jak kupilem do mojej O3 cos takiego:

link: LED H15 z AliExpress

H15.thumb.jpg.8e14f1b88c569ab9b51384b4902e16d5.jpg

Dzialaja tak jak orginalne H15. Maja osobny chip Led do swiatel postojowych/dziennych i osobno 8Led-ow do świateł długich. Puki co założyłem i jestem mega zadowolony. Jedyna różnica ze dzienne i postojowe świecą z taka sama intensywnością (ale z odpowiednią dla tego typu świateł). Długie to już inna bajka bo dają naprawdę mocno. Oczywiście brak jakichkolwiek błędów spalonej żarówki i nie wymagają żadnego kodowania.

I jak w nocy świecą te drogowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. 

Mam pytanie do was. Zrobiłem sobie przyciemnianie ledów do jazdy dziennej po włączonym kierunkowskazie. Wszystko działa ładnie do momentu kiedy włączą się światła mijania. Wtedy modyfikacja przestaje działać i ledy się nie ściemniają po włączeniu kierunkowskazu. Może ktoś wie dlaczego ? Kodowanie z filmiku na YT auto mam O3 ale przed lift. Tu na forum jest kodowanie ale dotyczy O3 FL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team