Skocz do zawartości

Czujnik kąta skrętu


Pawcio64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam taki problem od kiedy przyszly troszeczke mrozniejsze dni to zaswieca mi sie kierownica na pomaranczowo, esp i czujnik cisnienia w oponach za kazdym razem po odpaleniu auta, czasami wszystko znika po przejechaniu kilku metrow a czasami sie caly czas swieci, staje sie to juz denerwujace, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podepne i zobacze co pokaze vcds (na skanerze wyskoczyl czujnik kata skretu kierownicy), przymrozkow raczej nie ma bo jest ok 5*C na plusie a sie tak dzieje od okolo 2 tygodni, czasami gasnie po przejechaniu 200m, czasami po przejechaniu 20km lub caly czas sie swieci

Edytowane przez Pawcio64 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

auto od tygodnia u mechanika i walcza z tym gownem, wymienili ten czujnik skretu to mowia ze to nie jest to ze musza wymienic caly modul kierownicy gdzie koszt jest ok 1000zl i mowia ze przez to jeszcze moze miec problemy z odpalaniem skodzina;/ dopiero w poniedzialek beda wiedziec na czym stoja jak zobaczy ten modul elektryk czy idzie go zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawcio64 napisał:

modul kierownicy gdzie koszt jest ok 1000zl

Tysiak to kosztuje w ASO. Dowiedz się jaki to ma numer części, może znajdziemy używkę z demontażu. Jesteś z Katowic to może @rrobert pomoże to założyć i zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemka :-)

Ja u siebie kiedyś miałem też problem ze wspomaganiem bo raz było raz nie a później całkiem zdechło i aby kręcić kierą trza było się nieźle napocić i miałem czerwoną kontrolkę kierownicy świecącą na zegarach.

VAG pokazywał uwalony moduł pod kierownicą ale on był dobry.

Uszkodzony był silnik od wspomagania siedzący na maglownicy. W ASO chcieli ponad dwa tysie plus robota ale ich zlałem i z forum OCP od jednego z kolegów kupiłem używaną używaną ale całą maglownicę + silnik za 350 zł z przesyłką :-D 

Kolega w warsztacie mi wymienił sam silnik a adaptacja polegał na odpaleniu silnika i przejechaniu 100 metrów oraz zrobienie kilka pełnych obrotów kierownicą w lewo potem w prawo. 

I nie ma problemu do dziś (dwa lata temu miałem zonka).
A u Ciebie jest już gites ????

Pozdrowionka 4-All :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 29.03.2016 at 09:24, mr-black napisał:

A to oki :-)

Wymienisz opony to zobaczysz .

Ja muszę wymienić przednie łożysko koła bo znowu wyje :-( I wymieniłem dwa miesiące temu ale na jakiś tańszy shit i niestety replay :-/
Nie opłaca się kupować taniego barachła ....

Przy jakim przebiegu wymieniłeś łożyska po raz pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team