Skocz do zawartości

Wzrastająca temperatura silnika


Barkley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukalem forum ale nie moglem nic znalesc na ten temat. Problem polega na tym ze wjezdzajac na autostrade kiedy Octavia wchodzi na obroty, temperatura zaczyna drastycznie wzrastac i wyskakuje komunikat ze jest zbyt wysoka temperatura silnika. Przekrecam wtedy ogrzewanie w samochodzie na maksimum i po kilku minutach temperatura wraca do 90 stopni, i gdy zmniejsze ogrzewanie temperatura utrzy,uje sie caly czas na tych 90 stopniach. Nie dzieje sie tak za kazdym razem i to mnie niepokoi, mam tak co jakis czas a dosc czesto jezdze autostradami. Wymienilem juz termostat i czujnik temperatury silnika jednak problem pojawia sie nadal, mial ktos podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dnia 18.02.2018 at 18:09, Barkley napisał:

Witam, przeszukalem forum ale nie moglem nic znalesc na ten temat. Problem polega na tym ze wjezdzajac na autostrade kiedy Octavia wchodzi na obroty, temperatura zaczyna drastycznie wzrastac i wyskakuje komunikat ze jest zbyt wysoka temperatura silnika. Przekrecam wtedy ogrzewanie w samochodzie na maksimum i po kilku minutach temperatura wraca do 90 stopni, i gdy zmniejsze ogrzewanie temperatura utrzy,uje sie caly czas na tych 90 stopniach. Nie dzieje sie tak za kazdym razem i to mnie niepokoi, mam tak co jakis czas a dosc czesto jezdze autostradami. Wymienilem juz termostat i czujnik temperatury silnika jednak problem pojawia sie nadal, mial ktos podobna sytuacje?

Cześć,

Jak rozwiązałeś problem?

Mam OIII 150KM 2.0TDI. Miesiąc temu wymieniałem rozrząd, bez pompy wody.
Wtej chwili już 2 razy miałem sytuacje, że nagle rosła mi temperatura silnika.
Po chwilowym postoju lub chłodzeniu na małym obniegu (wewnętrznym, klima) temperatura się stabilizowała.
Co wiecej, zauważyłem, że to następuje mniej więcej tuż przed wypalaniem DPF (tak mi się wydaje). Po takiej akcji, obroty wzrastają i moim zdaniem (już bez ceregieli skaczącej temperatury) wypala się filtr.

Na moje oko - to termostat póki co.

Stąd pytanie, bo objawy mamy podobne - czy rozwiązałeś jakoś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Dziękuję. Mam przebieg 60k. Jak dzwoniłem do ASO to robili duże oczy. Dzieje się to raz na jakiś czas. Jak się włączy grzanie na maksa to temp. Spada i jest ok. Jak zacząłem dzwonić po znajomych warsztatach to zaczęli proponować czujnik temp. potem termostat, podłączenie do kompa... i już sam nie wiem. Czyli pompa do wymiany....? Czy pompę kupować w ASO czy jakiejś innej marki. Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i jak ...na wymianie czego się skończyło ....

Mi również raz na jakiś czas podskoczy temp do 100 chwile potrzyma i spada...... plus co jakiś czas muszę dolać płynu chłodniczego (50ml na 3 miesiące) .... czytałem iż może to być wina chłodnicy EGR ???

Jak wymiana pomy wody to od razy rozrząd ..mam 85tys.km ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeszcze nic nie zrobiłem tylko podłączyłem do kompa. W silniku żadnych błędów ale były dwa błędy liczników.

W serwisie byłem, ale przed pracami powiedzieli, że muszą zrobić diagnostykę i ciekawe co stwierdzą- komputerowa diagnostyka nic nie wykazała no oczywiście poza tymi licznikami.

Zawsze obawiam się serwisów ponieważ często nie wiedzą gdzie jest problem i wymieniają w ciemno a to nieprofesjonalne i dlatego nie wiem do kogo pojechać w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 1.09.2020 at 21:28, VRSart napisał:

Witam panowie mam pytanie jak rozwiązaliście problem ze wzrastająca temperaturą silnika w octavii 3?

Mam identyczny przypadek, będę wdzięczny za podpowiedz

pozdrawiam

Wymien szybciutko pompe wody, te teraźniejsze pompy wody juz sa bezawaryjne 

Dnia 1.12.2020 at 20:56, Srebrna napisał:

Panowie i jak ...na wymianie czego się skończyło ....

Mi również raz na jakiś czas podskoczy temp do 100 chwile potrzyma i spada...... plus co jakiś czas muszę dolać płynu chłodniczego (50ml na 3 miesiące) .... czytałem iż może to być wina chłodnicy EGR ???

Jak wymiana pomy wody to od razy rozrząd ..mam 85tys.km ??

Wymien pompe wody i problem zniknie miałem to samo w swojej skodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki termostat termostat jest teraz wielka magistrala wodną umieszczona pod wodnym intelcoolerem nigdy tego nie wymieniałem zawsze szła nowa pompa i załatwiała problem.Pozdrawiam

Zapytajcie  @Srebrna  u niego już naprawiliśmy przegrzewanie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zgredos napisał:

Napewno pomoze  jak pompa jst zamnknieta odpiecie kostki nie pomoze gdyż się zacina

Jak jest zacięta to nie pomoże  ale z tych wypowiedzi wynika że dzieje się to narazie sporadycznie  więc odpiecie jej jak będzie otwarta nie spowoduje jej zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zgredos napisał:

Zwlekajcie dłużej z wymianami tych pomp. Później oprócz pompy zrobicie uszczelke pod głowicą lub przegrzejecie silnik króry nie bedzie sie nie nadawał do napawy. Były takie przypadki

O właśnie.... i tu słowa zgredosa radziłbym wziąć sobie do serca..... ja po pierwszym razie jak mi się skoda zagotowała to zapierdzielalem do serwisu robić termin i diagnoza sie potwierdziła....pompa wody.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jestem już po wymianie całego rozrządu. Na razie wszystko wygląda ok. Warsztat, w którym robiłem wymianę przyznał się również, że wykonywał wymiany pompy wraz z rozrządem z tego powodu i usterka znikała. Wcześniej wyciągnąłem informację z serwisu autoryzowanego Skody w Szczecinie, że na 90% jest to pompa.

Pojeżdżę i za jakiś czas dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team