Skocz do zawartości

Zakup Octavia II - jaki silnik i skrzynia?


tomcio91

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, 

Jestem na etapie wyboru Octavii II, ale nie jestem przekonany, ktory silnik wybrac. 1,9 tdi 105 koni to podobno solidny i bezawaryjny motor. A jak sie maja silniki 2.0 tdi?

Chcialbym wersje w automacie - jak sprawuje sie skrzynia DSG? Po ilu kilometrach zaczynaja sie jakies problemy (o ile takie sa)?

Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc i rady, dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo, nie miales wiekszych problemow z DSG? Kluczem jest chyba terminowy serwis/wymiana oleju itd?

A co z benzynowych uwazasz za godne polecenia? 1.4 tsi/1.8 tsi/2.0 tfsi?

Edytowane przez tomcio91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mowa o O2 w benzynie, to o ile cenisz sobie spokój i nie przeszkadza ci brak emocji na drodze, to bierz 1.6 mpi. Silniki tsi w O2 a zwłaszcza 1.8 tsi i 2.0 tsi dostarczą ci wiele pozytywnych wrażeń na drodze, ale mogą również dostarczyć wiele negatywnych emocji w warsztatach samochodowych... jedno jest pewne, nie będziesz się nudził :-)

Co innego w O3, tu tsi są już poprawione i oprócz emocji na drodze, to nuda raczej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 mpi jest ok, ma 102 KM, ale kusi mnie silnik o wiekszej mocy. @klarus, o ile piszesz, ze 1.8 i 2.0 to ryzyko to zawsze pozostaja diesle 2.0 140KM/170 KM juz w CR (wersje po 2008). @Namo, miales kiedys takiego diesla? Odradzales, wiec moze wiesz cos wiecej o tych mocniejszych silnikach tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6mpi w gazie to jest czysta oszczędność. 1.9tdi na trasy też, bo może spalić nawet poniżej 5l/100.

Jednak jak Ci zależy na jakiejś dynamice i elastyczności na co dzień to 1.6mpi jest tragedią. 1.9tdi już trochę lepiej + można dłubnąć, ale i tak wkurza krótka skrzynia 5tka (wiem bo mam).

Jak się boisz serwisowania i tankowania 1.8 / 2.0tfsi to dobrym kompromisem przy trzaskaniu dużej ilości kilometrów może być 2.0TDI BMM, albo te nowsze CR (te po poprawkach). Z DSG to już w ogóle spoko opcja, nie ma co się ich bać jeśli są serwisowane.

Jeszcze był w O2 2.0FSI wolnossący 150KM ale o nim nic nie wiem.

Osobiście powiem że w diesla już drugi raz się nie wpakuję, mimo że robię głównie trasy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JakubO2 napisał:

Osobiście powiem że w diesla już drugi raz się nie wpakuję, mimo że robię głównie trasy xD

@JakubO2, az tak zle z tymi dieslami? :-D Nigdy nie mialem i szukam argumentow za i przeciw. A 1.8 / 2.0tfsi lubia gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcio91  Podstawowe wady diesla to dłuższe nagrzewanie się zimą + ogólna mniejsza frajda z jazdy (gorsza reakcja na gaz, mniejszy zakres obrotów niż w benzynie). Zależy kto czego oczekuje od samochodu. Do normalnej codziennej jazdy są fajne bo kupa momentu zapewnia elastyczność. No ale 1.8 i 2.0tfsi i tak objadą diesla 9_9
Widziałem wynalazek O2RS 2.0tfsi z gazem więc się na pewno da, ale nie wiem czy to ze sobą dobrze żyje.

Czym do tej pory jeździłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcio91, tak dla uściślenia o tych tsi, bo jeśli chcesz kupić O2 to w niej z silnikiem 1,8 tsi (o oznaczeniu BZB) nie było problemów, a dynamika fajna. Problemy zaczęły się w O2FL w rocznikach od 2009 (silniki o oznaczeniu  CDAA i CDAB), no tu ryzyko, że wpakujesz się w problemy jest duże... Sam się nieźle wpakowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubO2, do tej pory wysluzony Passat B4 (moje pierwsze auto) i teraz chcialbym samochod zmienic :)

Auto glownie ma sluzyc do codziennej jazdy po Krakowie, uwzgledniajac korki w godzinach szczytu (zona bedzie jezdzic do/wracac z pracy) oraz trasy: srednio 4 x tyg po ok. 150 km, wiec mieszane przeznaczenie i pod tym katem chce dobrac silnik biorac pod uwage awaryjnosc modeli i rady bardziej doswiadczonych w tej kwestii.

@klarus, widze ze warto dokladnie patrzec na te oznaczenia. Jakas przewlekla bolaczka, czy pojedyncze usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomcio91 napisał:

@klarus, widze ze warto dokladnie patrzec na te oznaczenia. Jakas przewlekla bolaczka, czy pojedyncze usterki?

Wada konstrukcyjna,  do której VW najpierw się nie chciał przyznać, a potem poprawił konstrukcję tłoków i pierścieni i powoli zaczął przyznawać się do błędu. Ale na pomoc w naprawie mogli liczyć zazwyczaj tylko ci, u których problem wyszedł w okresie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcio91  Jak robisz 4x w tyg trasę po 150km od strzała to diesla bym się nie bał, przegonisz go w trasie to się odsyfi po miastowym zamulaniu. Zarówno tsi jak i tdi powinny Ci pasować.

Grunt to znaleźć zadbany egzemplarz, ale jak chcesz mieć samochód jakoś przyspieszający zaznacz w otomoto pojemność od 1700 w górę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team