Skocz do zawartości

Co zmienić aby dźwięk wydechu był lepszy


gmatkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
czy da się jakoś znacząco polepszyć dźwięk wydechu (RS III TSI), nie zmieniając go kompletnie? Trochę mi słabo na myśl wyrzucania 7-8k na cały wydech tylko po to aby mieć kilka KM więcej i lepszy dźwięk więc chciałbym zapytać o jakąś alternatywne, np. wymiana końcówek czy coś ...
Najchętniej z klapkami ?
Myślę tu o raczej gotowym rozwiązaniu na zasadzie, wchodzę w stronę, kupuję część, zanoszę na dół do warsztatu, montują mi i "włala" :-)

Edytowane przez gmatkowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to bez wymiany wydechu albo chociaż części się nie obejdzie, można zrobić tak jak @Namo i zrobić samego DP co poprawi lekko dzwięk, albo zrobić Cat-backa albo zrobić całość, innej opcji chyba nie ma :) BTW można zrobić cały wydech za 4k ;P info na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Wolf napisał:

Z tego co wiem to bez wymiany wydechu albo chociaż części się nie obejdzie, można zrobić tak jak @Namo i zrobić samego DP co poprawi lekko dzwięk, albo zrobić Cat-backa albo zrobić całość, innej opcji chyba nie ma :) BTW można zrobić cały wydech za 4k ;P info na forum ;)

oooo właśnie ten cat-back ... to jest to coś gdzie są też ew. klapki nie ?

48 minut temu, Wolf napisał:

Z tego co wiem to bez wymiany wydechu albo chociaż części się nie obejdzie, można zrobić tak jak @Namo i zrobić samego DP co poprawi lekko dzwięk, albo zrobić Cat-backa albo zrobić całość, innej opcji chyba nie ma :) BTW można zrobić cały wydech za 4k ;P info na forum ;)

z klapkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Wolf napisał:

@gmatkowski tak w MAR-TECu, cały wydech włącznie z DP to koszt ok. 4,3k z dwoma klapkami. Takie wydechy mam ja i @ucho235 :)

a jak sterowanie tymi klapkami? Przycisk w aucie czy jakiś osobny zupełnie pilot? Z montażem? Jak długo taki montaż trwał?

Edytowane przez gmatkowski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gmatkowski sterowanie z pilota, Montaż 2 dni, rano zostawiasz, na następny popołudniu odbierasz auto. Tak cena jest z montażem.

Aha, najbliższy wolny termin jest na koniec maja.

Edytowane przez Wolf (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, gmatkowski napisał:

a jak sterowanie tymi klapkami?

Ja się będę wpinał pod wiązkę silnika żeby to komputer sterował org. klapami, na postoju otwarte, na sport cały czas otwarte, na normal zamknięte chyba, że wcisnę pedał gazu w podłogę.

Z tego co mi wiadomo to te wszystkle klapki na pilota domyślnie są zamknięte, więc po odpaleniu auta trzeba znaleźć pilota celem kliknięcia "sezamie otwórz się".

Dwie duże puchy z bypassem na przelot pod klapki mam za 3K w GTP.

2 godziny temu, gmatkowski napisał:

słabo na myśl wyrzucania 7-8k

Nie musisz robić klapek i całego wydechu, możesz porobić tylko tylne puchy gdzieś za 2k które będą troszkę głośniejsze od serii i generowały będą ciekawszy pomruk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wolf napisał:

@gmatkowski sterowanie z pilota, Montaż 2 dni, rano zostawiasz, na następny popołudniu odbierasz auto. Tak cena jest z montażem.

Aha, najbliższy wolny termin jest na koniec maja.

to jest z katalizatorem czy coś ? Zależy mi aby samochód jakieś tam normy jednak spełniał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Co zmienić aby dźwięk wydechu był lepszy
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team