Skocz do zawartości

Adam Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Namo zmienił(a) tytuł na Fotorelacja - moje audio O3 FL

Super, w dodatku mega relacja, dzięki. drzwi chyba też zrobię podobnie u siebie, w sensie samo wygłuszenie i tylko przód pewnie ;), na pewno zdjęcia się przydadzą.

Napisz może jakie odczucia z wyciszenia całego auta ma trasie. Jest ogromna poprawa czy szyby jednak generują dużo szumu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@22Tomaszz dzięki :) Jak będziesz miał jakiekolwiek pytania - pisz śmiało, pomogę. To już moja druga OC3 wygłuszona.

Odczucia - dużo mniej hałasu "od dołu" z jezdni (polepszenie audio to inna sprawa), różnica jest mocno zauważalna w zakresie przepisowych prędkości ;)

Powyżej, słychać już uszczelki - stąd będzie to mój następny etap prac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.03.2018 at 09:47, adrianskoda napisał:

niezla robota! ? a jak wyglada sprawa z klapka od wlewu paliwa? u mnie od subwoofera strasznie sie trzesie i bardzo halasuje. jest na to jakis patent?

Dzięki ?

Szczerze - nie robiłem odsłuchu na zewnątrz auta, sprawdzę to z ciekawości.

Sprawdziłem - klapka siedzi cicho ?

Edytowane przez Adam Grzegorz
Uzupełnienie odpowiedzi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 11.03.2018 at 09:47, adrianskoda napisał:

niezla robota! ? a jak wyglada sprawa z klapka od wlewu paliwa? u mnie od subwoofera strasznie sie trzesie i bardzo halasuje. jest na to jakis patent?

@adrianskoda mały update - klapka zaczęła napieprzać aż miło ? Wyciszyłem ją warstwą pianki gumowej 6mm, naklejonej w koło otworu wlewu (jest tam idealne miejsce na jej naklejenie). Teraz jest cicho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dot. instalacji.

Ile w przybliżeniu auto "przytylo" w wyniku wygłuszenia? I czy przewody głośnikowe od schowka do drzwi pozostały oryginalne? A także czy odtwarzacz stockowy daje radę jako źródło sygnału? 

Przymierzam się do podobnej instalacji i będę wdzięczny za odp. ?

Edytowane przez Darushka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Darushka napisał:

Mam kilka pytań dot. instalacji.

Ile w przybliżeniu auto "przytylo" w wyniku wygłuszenia? I czy przewody głośnikowe od schowka do drzwi pozostały oryginalne? A także czy odtwarzacz stockowy daje radę jako źródło sygnału? 

Przymierzam się do podobnej instalacji i będę wdzięczny za odp. ?

1. Wygłuszenie to ok. 20-25kg, instalacja ok. 5kg (masę robi subwoofer i jego obudowa).

2. Oryginalna instalacja radiowa samochodu pozostała nie naruszona. Żaden kabel nie został przecięty. Nie ruszasz kabli głośnikowych. Zastosowałem konwerter sygnału hi-low wpinany kostkami ISO do złącza quadlock z radia, więc sygnał leciał od radia kablami RCA.

3. Odtwarzacz w O3FL gra naprawdę dobrze (dużo lepiej aniżeli w przedliftowej O3). To "tylko" Bolero. Skoro pytasz o jakość źródła, zapewne ucieszy Cię wiadomość, że odtwarza wszystkie bezstratne formaty dźwięku z karty SD ?

Jesli tylko masz jakiekolwiek pytania - pisz śmiało. Chętnie na wszystkie odpowiem ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból. Prawie 10 lat była ze mną Alpine CDA9855R ?

Jest wyjście, a nawet 3:

1. Alpine Style, dedykowane pod O3, w wersji z navi lub bez.

2. Osobny procesor dźwięku

3. Wzmacniacz zintegrowany z procesorem, z możliwością sterowania z aplikacji ?

Noe ukrywam, że wariant 3 chyba zawita u mnie w kolejnym aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę: https://www.ars24.com/verstaerker/dsp/?p=1

Jest w czym wybierać ?

Bardzo mocnym zawodnikiem jest też STEG SDSP8 (ostatnio była na niego dobra promocja u polskiego dystrybutora) i wielkimi krokami nadchodzi nowa Alpine PDP-800D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest słabe w nowych autach. By poprawić audio trzeba worek kasy wladowac. Począwszy od wymiany jednostki z wyświetlaczem to już jest 4tyś, a za taką kwotę można kupić już dobre radyjko o wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Integracja jednostek głównych z resztą samochodu poszła tak daleko, że samo załadowanie funkcji auta do radioodtwarzacza już winduje cenę w kosmos ?

Takie czasy nastały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2018 at 14:21, Adam Grzegorz napisał:

@adrianskoda mały update - klapka zaczęła napieprzać aż miło ? Wyciszyłem ją warstwą pianki gumowej 6mm, naklejonej w koło otworu wlewu (jest tam idealne miejsce na jej naklejenie). Teraz jest cicho ?

a widzisz :) mi juz tlucze caly tyl (obudowa bagaznika) jako jedna wielka puszka rezonansowa ? 

A pokazesz na fotce jak to u Ciebie wyglada to oklejenie klapki? i co to konkretnie za pianka? jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2018 at 20:58, Adam Grzegorz napisał:

1. Wygłuszenie to ok. 20-25kg, instalacja ok. 5kg (masę robi subwoofer i jego obudowa).

2. Oryginalna instalacja radiowa samochodu pozostała nie naruszona. Żaden kabel nie został przecięty. Nie ruszasz kabli głośnikowych. Zastosowałem konwerter sygnału hi-low wpinany kostkami ISO do złącza quadlock z radia, więc sygnał leciał od radia kablami RCA.

3. Odtwarzacz w O3FL gra naprawdę dobrze (dużo lepiej aniżeli w przedliftowej O3). To "tylko" Bolero. Skoro pytasz o jakość źródła, zapewne ucieszy Cię wiadomość, że odtwarza wszystkie bezstratne formaty dźwięku z karty SD ?

Jesli tylko masz jakiekolwiek pytania - pisz śmiało. Chętnie na wszystkie odpowiem ?

Wszystkie płyty mam zgrane do FLAC, więc to na pewno duży plus.

Posiadam też dwa wzmacniacze z poprzedniego auta, jednak żaden nie mieści się pod siedzeniem, a tam własnie miałem nadzieję któryś umieścić - wolałbym uniknąć przeciągania instalacji przez cały samochód. 

W pierwszej fazie skupię się raczej na samych drzwiach i testowego podłączenia nieco lepszych głośników przez wzmak. Stąd mam jeszcze pytanie o to, którędy przeprowadziłeś przewody zasilające z komory silnika do wnętrza. Z góry dziękuję!

btw. fotorelacja bardzo fajna, już same zdjęcia są b. pomocne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woziłem tam kiedyś Audison LrX 2.400 ale nic większego rzeczywiście nie wchodzi ? Stad zabudowa w bagażniku. 

Zasilanie poszło przez gródź za akumulatorem (wymagany demontaż) - jest tam miejsce gdzie przechodzi duża wiązka z szerokim kołnierzem gumowej przelotki: najlepsze miejsce do przepuszczenia zasilania. Jak będę przy aucie, postaram się zrobić zdjęcie tego miejsca, żeby ułatwić poszukiwania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2018 at 15:54, adrianskoda napisał:

a widzisz ? mi juz tlucze caly tyl (obudowa bagaznika) jako jedna wielka puszka rezonansowa ? 

A pokazesz na fotce jak to u Ciebie wyglada to oklejenie klapki? i co to konkretnie za pianka? jak to wyglada?

Może nie jest pięknie, ale działa ?

Pianka 6mm z bitmat.

IMG_20181101_113905.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, nestow napisał:

Czy rozbierał ktoś z was może Octavie 3 RS z Cantonem? Zastanawiam się czy warto dodatkowo wygłuszać czy może standardowe wygłuszenie w tej wersji jest lepsze niż zwykłej O3.

Nie ma tam żadnego wygłuszenia ? Tak samo jak w O3 bez Cantona. 

Edytowane przez Adam Grzegorz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fote Adam. ja probowalem nakleic cztery filce okragle (w dwoch punktach, dwa na klapce i w tym samym miejscu na obudowie wlewu zeby po zamknieciu sie stykaly) i dziala w 90% ale czasem jeszcze jak jakas konkretna czestosliwosc wpadnie to drga, musze sprobowac to co Ty wymysliles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adrianskoda napisał:

Dzieki za fote Adam. ja probowalem nakleic cztery filce okragle (w dwoch punktach, dwa na klapce i w tym samym miejscu na obudowie wlewu zeby po zamknieciu sie stykaly) i dziala w 90% ale czasem jeszcze jak jakas konkretna czestosliwosc wpadnie to drga, musze sprobowac to co Ty wymysliles ?

Polecam patent - u mnie sprawdza się idealnie. Jedna uwaga - powierzchnia styku pianki z klapką, na pewno będzie wymagała wazeliny, lub silikonu na zimę, aby nie przymarzała zimą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe zmiany w zasilaniu - Audison ustąpił miejsca swojemu rodakowi spod znaku Mosconi :)

PS.Gdyby ktoś szukał dobrej i mocnej czterokanałówki, mam fajnego VRX'a na sprzedaż (a nawet dwa) ?

IMG_0704.JPG

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team