Skocz do zawartości

Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ktoś z Was korzysta z boxa dachowego? Jakie macie doświadczenia, trzeba z tym jeździć wolno? Czy do transportu ciuchów na wakacje do Chorwacji nada się jakiś w niżesz cenie niż te po 3K Thule lepiej brać?

Labradora chcę zabrać ze sobą, zrobić mu kojec w bagażniku a zaopatrzenie trzech modelek wyrzucić na dach.

thule.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości boksów THULE (i pewnie innych firm też) zalecana prędkość to max 130 km/h. I to akurat przepisowy max na chorwackich autostradach. Szybciej też się da, ale nie polecam bo jednak można trafić na nieoznakowany patrol, a trochę ich na tamtejszych autostradach jest.

Ja mam jakiś niższy model THULE (Ocean 780?), nie jest tak piękny i opływowy jak ten na Twoim zdjęciu, ale też nie kosztuje 3k. A jest wielki i pakowny. Zwiedził już kawał Europy, bo ja go biorę co roku do Chorwacji, a oprócz tego pożyczam wielu znajomym (na narty, wakacje) i daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boksem dachowym będzie raczej tak, że ile ludzi, tyle opinii - każdy inaczej odbiera hałas, jest dużo konfiguracji belki + boks. Octavią w ogóle jeszcze nie jeździłem z niczym na dachu, ale w autach mających opinię lepiej wygłuszonych jakikolwiek bagażnik stawał się dla mnie wyraźnie słyszalny. Przy mocniejszym wietrze w SUVie nawet przy tych 120-130 było bagażnik i słychać, i czuć, że "ciągnie" samochód. Obawiam się, że przy pojemniejszych, szerszych boksach efekt się wzmocni, nawet w aucie typu RSka (niskie, utwardzone). W Chorwacji liczyłbym się z silniejszym wiatrem na górskich odcinkach, więc spory kawałek drogi nie porumakujesz. Oczywiście można próbować cisnąć, i dużo osób tak robi z tego co obserwuję na drogach, ale widząc delikwentów z załadunkiem jadących 140+, wolę trzymać się od nich z daleka (czyt. wyprzedzić) :) Miałem doczynienia z różnej klasy boksami, to jednak zawsze jest plastik - może wytrzyma aerodynamicznie większe prędkości, ale pozostaje pytanie co w razie ostrzejszego manewru? Po kilku latach użytkowania brałbym też poprawkę na zmęczenie materiału... No i na koniec, boks dociąża się bardzo łatwo - max obciążenie dachu to 75kg, bagażnik waży ponad 20. Ciuchy i inne fanty rozrastają się objętościowo i wagowo w niekontrolowany sposób, wg mnie wcale nie jest trudno dojść do granicznej wartości. To wszystko razem powoduje, że przynajmniej dla mnie jakikolwiek ładunek na dachu = noga z gazu.

Nie myślałeś, żeby boks wypożyczyć próbnie przed wyjazdem albo w ogóle wypożyczyć na cały urlop? Z tego co się orientuję, bez belek koszt zamyka się w 30zł/doba za lepsze modele na dłuższy okres najmu. Odpada mycie, przechowywanie itd. Kasę utopić łatwo, a w ten sposób przed ewentualnym zakupem wyrobiłbyś sobie własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio raz w roku w czasie podróży do Polski zawsze jade z boxem (czy to w volvo v50 które miałem czy teraz w octavii). mam boxa firmy Inter Pack i belki Thule Windbar i taki zestaw bardzo polecam. Jak box jest wypchany po brzegi to hałas jest do zniesienia...taki większy szum. Prędkość max. z wanną na dachu jest niby 130 km/h... ale zdażyło mi się czasami przy wyprzedzaniu jechać 160-170 i nie odleciał?

20170630_205848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Namo mój Tata ma taką Thule jak na zdjęciu które wstawiłeś. Jest bardzo pojemna, sztywna. Belki ma dedykowane do tej Thule. Hałas do zniesienia. Wracaliśmy z CRO z prędkością przelotową 150 km/h i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w zeszłym sezonie miałem wypożyczone dwa rozmiary jeden trochę ponad 300l drugi 500. Niezbyt wysokie za to ten większy szeroki. Mniejszego nie czułem , jedynie szum wzrósł przy autostradowej. Większy odczuwalny w czasie jazdy , auto bardziej podatne na boczne wiatry, czuć też większy opór przy jeździe na wprost.  Oba zestawy miałem Thule. Są też szeset litrów ale po 500 bym się nie brał za niego. 

Moja rada, spróbuj i będziesz wiedział... wypożyczenie razem z bagażnikiem tanie / przynajmniej w Tychach /  

...aaaa i najważniejsze... box to najlepiej zapakować torbami typu ikea itp, super wypełniają box, przy pierwszym wyjeździe miałem klasyczne walizki lotnicze małe i sporo miejsca zmarnowałem

Edytowane przez kenorb (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta. Bierzcie boxy które otwierają się na bok, macie wtedy zawiasy z przodu i z tylu co poprawia bezpieczeństwo gdyż box nie otworzy się przy prędkości a z drugiej strony ułatwia zaladunek. Używam Thule motion i jest mega. Prędkości jakie pokonywał to Leonem 5F 230km/h oraz Touranem 5T 200km/h, nic się nie rozleciało ani nie urwało. Ogólnie jak jeżdżę z nim po EU to tak 150-160km/h z około 100kg ładunku i sprawuje się bardzo dobrze oczywiście trzeba trzymać dystans od poprzedników co by nie było potrzeby hamowania ostrego gdyż sam box mógłby pojechać przed maskę jak strzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dnia 28.02.2018 at 11:54, szuwarEg napisał:

średnio raz w roku w czasie podróży do Polski zawsze jade z boxem (czy to w volvo v50 które miałem czy teraz w octavii). mam boxa firmy Inter Pack i belki Thule Windbar i taki zestaw bardzo polecam. Jak box jest wypchany po brzegi to hałas jest do zniesienia...taki większy szum. Prędkość max. z wanną na dachu jest niby 130 km/h... ale zdażyło mi się czasami przy wyprzedzaniu jechać 160-170 i nie odleciał?

20170630_205848.jpg

Jaki to model Inter pack? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie(ewentualnie Panie:)) czy ma ktoś jakieś wytyczne odnośnie montażu bagażnika na relingach w OIII?

Chodzi dokładnie o rozstaw i miejsca montażu. Wydaje mi się że nie można montować tam gdzie reling "idzie" już delikatnie po łuku, bo też box się nie zapnie albo go niepotrzebnie będzie naginać. W ASO wiedzą tyle co na stronie czyli...NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team