Skocz do zawartości

Czy ktoś byłby chętny na radyjko z androidem na pokładzie?


torzech

Rekomendowane odpowiedzi

Ok będę wdzięczny ja mam zwykle Swing ale z bluetooth i multi kierą a bardzo mnie przypadło do gustu takie używanie telefonu przez radio i zegary z obsluga przez kiere i nie chce z tego rezygnowac a chciałbym dolozyc wzmaka i pozmieniac głośniki by lepiej grało. A z tym radiem to chyba szkoda zabawy

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam dokładnie taką samą sytuację. Co prawda Bolero, ale multikiera itp i też w przyszłości chce zmienić głośniki bo oryginalne bardzo biednie grają. 

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co wymienili:

- jak z jakością dźwięku w porównaniu z serią (Bolero MIB1) ? Pytam, bo znajomy zmienił w toyocie i wszystko fajnie tylko jakość dźwięku wyraźnie gorsza.

- czy Andka w tych radiach można aktualizować / czy w ogóle są wypuszczane aktualizacje ?

Lukas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 at 10:21, przemo564 napisał:

Ok będę wdzięczny ja mam zwykle Swing ale z bluetooth i multi kierą a bardzo mnie przypadło do gustu takie używanie telefonu przez radio i zegary z obsluga przez kiere i nie chce z tego rezygnowac a chciałbym dolozyc wzmaka i pozmieniac głośniki by lepiej grało. A z tym radiem to chyba szkoda zabawy

Ja zacznę od tego:

https://allegro.pl/oferta/zlacze-quadlock-do-rozbudowy-systemu-audio-2-kan-7813825927

Ponieważ głośniki są i w tylnych drzwiach to z ori Swing wyprowadze wyjście na wzmacniacz.

Pociągne instalację już na gotowo do suba i wzmaka i podłącze.

Posłuchamy, pojeździmy, w razie potrzeby następnym krokiem będzie wymiana głośników w drzwiach. Jeśli to jeszcze nie będzie zadowalające wtedy zmienię jednostkę.

Choć nie chciałbym trąci obsługi mediów przez zegary. Ale zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemo564 pozbierałem informacje na temat tej jednostki którą proponowałem. Obsługuje ona wszystko co mamy w Octavii. Wszystkie ustawienia, sterowanie z kierownicy itp. zamówiłem wersję z kartą SIM, 4 GB RAM, 64 GB ROM i Androidem 9.0. wysyłka z Niemiec. Powinno dojść pod koniec tygodnia. Zrobię relację. Aczkolwiek czytałem wiele pozytywnych komentarzy o tych jednostkach. Nawet na aliexpress jest kilka komentarzy Polaków, nawet zdjęcia powrzucali z Octavii. Ogólnie niema niezadowolonych, rozwiązanie dużo tańsze i moim zdaniem lepsze niż inwestowanie w oryginalnego columbusa

Ps zamówiłem z tego linku: 987,66 zł  23%OFF | Isudar H53 4G Android samochodowe multimedia 1 Din radio samochodowe dla Skoda/Octavia 2014-GPS 8 rdzeń RAM 4GB ROM 64GB 1080P kamera DVR DSP
https://s.click.aliexpress.com/e/kV8wRP5Q

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super a masz teraz fabryczny bluetooth i sterowanie telefonem i muzyka na zegarach?

Bo na tym mi bardzo zależy by tego nie stracić.

A w tych radiach z Ali to chyba wszystko że idzie przez bluetooth z radia i już sterowanie na zegarach się trąci.

Jak zalogujesz to napisz co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam fabryczny Bluetooth i sterowanie w zegarach. 
Wg tego co znalazłem na stronie producenta i komentarzach ludzi + jakichś testach w internecie tego samego modelu radia (ale z inną ramką, np do golfa) to wszystko działa tak jak z fabrycznym radiem. W komentarzach na alie ludzie pisali to samo, że działa lepiej jak fabryczne i że polecają. Czy tak jest rzeczywiście się okaże 🙂

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem paczkę. Wszystko wygląda na bardzo sensownej jakości. Dzisiaj wieczorem pewnie montaż.

IMG_20191218_221413.jpg

IMG_20191218_221358.jpg

IMG_20191218_221302_1.jpg

IMG_20191218_221247.jpg

IMG_20191218_221236.jpg

IMG_20191218_221225.jpg

IMG_20191218_221159_1.jpg

IMG_20191218_221144.jpg

IMG_20191218_221130.jpg

IMG_20191218_221123.jpg

IMG_20191218_221108.jpg

IMG_20191218_221101.jpg

IMG_20191218_221053.jpg


---edit---
Już mogę powiedzieć że support mają dobry, bo pogadałem z chińczykiem  dzisiaj. Bardzo pomocny człowiek. Wszystko opisał dokładnie jak co podłączyć 🙂

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Skończyłem montaż. Ustawienia samochodu działają w 100%. Sterowanie z kierownicy działa w 100%. Nie działa wybór kontaktów z zegarów, tzn na radiu wszystko jest a na zegarach nie, można odbierać rozłączać się itp, ale nie widać z kim gadamy. Nie widać też poziomu sygnału. Nie wiem czy to nie wina ustawień, bo na razie can box ustawiłem na palę, muszę sprawdzić to jeszcze raz. Szkoda, że żadnej instrukcji nie ma do tego bo przez chwilę myślałem że to radio nie wspiera ustawień samochodu ale udało się to pożenić 😄 

Kamera działa, za to linie skrętne nie działy a powinny wg tego co wyczytałem gdzieś, więc to kolejny powód żeby myśleć że źle coś ustawiłem.

Nawigacja działa (GPS złapał bardzo dużo satelit po mimo zachmurzenia), radio też, bardzo dobrze odbiera. No i najważniejsze dźwięk w porównaniu do bolero to niebo a ziemia i o to mi chodziło - o nawigację i dźwięk. 

Jest sklep Play, chrome itp. Nie sprawdzałem ich jeszcze bo nie podłączyłem internetu ale i tak będę jeszcze poprawiał przewody bo chcę je taśma tesa potraktować.

A i jeszcze co do sterowania z kierownicy to można konfigurować własne akcje dla przycisków, typu dwuklik itp.

Cała operacja to około 3h jak już się wie co i jak.

Czy kupił bym jeszcze raz? Na sto procent tak.

Dopiszę jeszcze jakieś spostrzeżenia jak będę miał czas się tym pobawić.

Ps jakaś zaślepkę muszę wymyśleć do miejsca po starej jednostce w schowku, pewnie wydrukuje coś na drukarce 3d, chyba że jest jakiś gotowiec?

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ekran konfiguracji samochodu. Jak widać jest po angielsku jako jedyny z całego radia wszystko inne jest po polsku.  Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała nie wyświetla się tekst RDS ani nazwa stacji na zegarach. Zapytałem o te wszystkie rzeczy majfrienda.jutro pewnie będę znał odpowiedzi.

IMG_20191219_200327.jpg

IMG_20191219_200323.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz podlaczyles to korzystasz z bluetooth fabrycznego czy tego ktory jest w radiu?

Był wybiera mikrofonu zewnetrzny/wewnętrzny?

A wyjmaki do radia są w zestawie by wyjść fabryczne?

Edytowane przez przemo564 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak korzystam z chińskiego bt.

Mikrofon chyba wewnętrzny tylko, ale nie testowałem. Na pewno można podłączyć fabryczny bo było wejście, ale nie miałem czasu wczoraj.

Wyjmaków do radia nie ma w zestawie. Są tylko plastikowe szpachelki/łyżki do tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miłosz Lipski napisał:

nie wyświetla się tekst RDS ani nazwa stacji na zegarach

I raczej nie będzie. Miałem chinola w Touranie.

52 minuty temu, Miłosz Lipski napisał:

Mikrofon chyba wewnętrzny tylko

Jeśli jest możliwość to podłącz się pod fabryczny mikrofon bo ten wbudowany to tragedia. Na postoju ok. Podczas jazdy ludzie mi mówili że mnie nie słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mefju napisał:

I raczej nie będzie. Miałem chinola w Touranie.

właśnie poczytałem o tym, odpowiedzialny jest za to ten can bus decoder, on gada z samochodem i udaje fabryczne radio. Pytanie czy jest soft do niego który lepiej spasowuje się z octavią. Śmieszne bo domyślnie był ustawiony na język niemiecki i trochę się zdziwiłem jak po podłączeniu nagle w maxi-dot co druga opcja była po szwabsku.

Mikrofon oczywiście podłącze, też przerabiałem to w innym aucie 🙂 Wejście jest w wiązkach, powinno działać.

PS majfriendy na urlopie do poniedziałku więc więcej dowiemy się w wigilię dopiero 

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz Lipski Super, że odwarzyłeś się zamówić chinczyka wiedząc, że może mieć wady ! Brawo za odwagę.

Wczoraj z  @mcq rozmawialiśmy o takim chinczyku i dziekuje że dzieki Tobie mogę wiedzieć na ten temat 👏

Czekam na wiecej zdjęć, filmików i finalnej opini. Ponieważ sam myśle nad zmianą tym bardzie mając Mib 1 z Bolero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejny update. Co do wyświetlania kontaktów w maxidot to niestety ale przy standardowym canbus boxie nic się nie zdziała. Tak samo z nazwami utworów/stacji (jest tylko częstotliwość). Myślę żeby wyrzeźbić swój canbus box na jakimś atmelu. Jest to dość łatwe do zrobienia z technicznego punktu widzenia (kwestia podsłuchania komunikacji na fabrycznym radiu i między nowym radiem a chińskim canboxem), ale niestety czasochłonne, ale jak znajdę trochę czasu kiedyś to coś takiego popełnię (tak, jestem programistą z zawodu) 🙂 
Co do reszty to wszystko pięknie działa, nawigacja (google maps, chociaż fabrycznie miałem mapy izraela :P)  Sam home screen w androidzie jest mało wygodny, ale to akurat żaden problem bo można w minutę go zmienić instalując dowolny inny z google play store. Podoba mi się dźwięk. W porównaniu do bolero to naprawdę duży przeskok. Czuć jeszcze że głośniki ograniczają: trochę mało wysokich tonów i wycofane średnie ale basu przybyło, bo przy bolero było płasko jak z głośnika przenośnego z jakimi teraz latają smarki po ulicach.
Podoba mi się szybkość działania, nic nie zamula, można dzielić ekran i nawet fajnie to działa. Włącza się dość szybko, nie mierzyłem dokladnie, ale nie zdąże dojechać do bramy (20 metrów) i jest up and ready.
Rozdzielczość ekranu mogła by być większa, ale nie ma tragedii, nie widać pikseli. Samo radio sprawia dobre wrażenie i nieźle prezentuje się w aucie.
A i jeszcze miły szczegół - regulacja jasności ekranu ma dwie pamięci: jedną dla załączonych świateł (tryb ciemny) i drugi dla dziennych. Fajnie to działa, wjeżdżamy do tunelu, zapalają się światła i od razu przyciemnia się ekran, wyjeżdżamy to się rozjaśnia.  Dodatkowo regulacja jasności jest w górnej szufladzie systemowej, więc dwoma kliknięciami można zmienić jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miłosz Lipski napisał:

chociaż fabrycznie miałem mapy izraela

Chyba dają Igo Israel ale można wrzucić mapy z licencjami na live traffic i dość fajnie to działa . W Igo czy Sygic możesz wrzucić fotoradary ,czyli to czego brakuje w google maps. 

Ogromną zaletą tego radia jest to że stoi na androidzie i można sobie instalować co się chce. 

Ja zmieniłem mib1 na mib2 , mam smartlinka ale android auto nie pozwala na odpalenie Sygic ( na którego mam kupiona dożywotnią licencję na Europę z traffic) i to jest ogromny minus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoradary nie są mi nie potrzebne, jakiś czas temu wprowadzili przepis że przed każdym musi stać znak ostrzegający więc wystarczy patrzeć na drogę. Po za tym nawet google wprowadziło już system ostrzeżeń o "zdarzeniach na drodze", każdy użytkownik może je zgłaszać, także Yanosik przestaje mieć sens (szczególnie że zrobili z niego jeden wielki baner do wyświetlania reklam). No i mapy google jeśli chodzi o nawigację o mijanie korków są niezawodne, bo dane o ruchu tworzy większość kierowców (mając telefon z androidem w kieszeni).
Udało mi się uruchomić skrętne linie w kamerze po aktualizacji aplikacji odpowiedzialnych za komunikację z samochodem (robi się to z poziomu ustawień i potrzebny jest internet).
Zainstalowałem asystenta google i teraz mogę z kierownicy włączać sterowanie głosowe które fajnie działa więc wybór kontaktu z maxidot jest zbędny.
Także nie działa tylko dwie rzeczy z maxidot: wspomniane kontakty i wyświetlanie stacji/utworu.
Po za tym wszystko śmiga jak należy, wiele rzeczy nawet lepiej niż w fabrycznym. Ustawieniach samochodu jest nawet możliwość  wyłączenia kontroli trakcji (wiem że da się to dokodować do fabrycznego radia, miałem nawet to robić ale już nie muszę 🙂)
Także jeśli ktoś jest chętny to polecam, za takie pieniądze to rewelacja, nie zamienił bym się na fabrycznego columbusa, nawet za darmo (no chyba że ktoś chce instalować virtual cockpit wtedy lepiej iść w fabryczne radio) bo tutaj mogę zainstalować co chcę ze sklepu play. 

Do zrobienia zostało mi jeszcze oklejenie wiązek taśmą Tesa, podłączenie fabrycznego mikrofonu i dorobienie zaślepki w schowku.

Wrzucę jeszcze kilka screenów jeśli uda mi się zrobic podczas jakiegoś świątecznego wyjazdu

PS. Wesołych świąt 🙂


 

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W święta przetestowałem moduł GSM, internet zaczął działać chwilę po włożeniu karty do dongla leżącego w schowku. Połączenie działało stabilnie (spotify) na trasie Lublin-Warszawa. Myślałem o tetheringu internetu z telefonu ale jakoś nie chce mi się bawić w włączanie AP wifi za każdym razem, a sposób z Taskerem na androidzie u mnie nie działa bo mam niezrootowany telefon do tego z w najnowszej 10 wersji. Z resztą 5 złotych na miesiąc za 1 GB danych (tyle powinno wystarczyć na navi i ewentualne rozpoznawanie mowy) na dodatkowej karcie to żaden wydatek. Nie testowałem jeszcze aplikacji CarMate, ponoć można zdalnie ustalać lokalizację auta przez internet.
Ponarzekałem sprzedawcy odnośnie tego bluetooth i kontaktów to dostałem 20% rabatu na akcesoria do tego radia. Zamówiłem sobie adapter do android auto, jak dojdzie to dam znać jak to działa.

Edytowane przez Miłosz Lipski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sprawdzałem, jutro rano zerknę jak będę w aucie. Pewnie jakieś błędy będą zapisane bo przy montażu podczas testów kilkakrotnie na kolanie podłączałem i odłączałem z kluczykiem w stacyjce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team