Skocz do zawartości

Trojanekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

przeczytałem sporo wątków i zrobiłem lekki research w internecie, gdyż planuje w mojej octavii III zamontować skrzynkę. Niestety dalej jestem zielony.  Dodam, że mam w niej Bolero.

Chciałbym spytać co myślicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/jbl-gt-x1200-bassreflex-1200w-mdf-crunch-gpx600-i7129461442.html#thumb/6

Oczywiście wiem, że nie jest to nic wyrafinowanego, ale chyba powinno wystarczyć.

Moim problemem jest to, że nie wiem jaki przekrój przewodu zasilającego dobrać i czy jeśli ten wzmacniacz nie posiada Hi-input to bez problemu mogę podłączyć wszystko przez to?: 

http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-audio-sygnal-remote-rca-cinch-i5670103937.html

I ostatnie pytanie, jak wziąć sygnał z tylnich głośników i gdzie dać go we wzmacniaczu?

 Z góry dziękuję i przepraszam za elementarne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

A wiec co do samego systemu nie bede sie wypowiadal, lecz co do kabli i podlaczenia mysle ze spokojnie mozesz kupic gotowy zestaw w sklepie z car audio lub na alledrogo. Ja poslugiwalem sie ta tabela ( znaleziona w google). Mam kabel 12mm2 i bezpiecznik 60A. U mnie wszystko dziala bez problemu. Ja tez odlaczylem calosc przez konwerter do stacji znajdujacej sie w schowku. Stamtad masz sygnal do wzmaka. Do wzmaka wszystko podlaczasz przez kable chinch. Jutro porobie zdjecia jak wyglada polaczenie w kostce iso od radia.

28_1254301862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Oczywiście ten zestaw nie jest cudowny. Niestety nie wiem co lepszego (nowego) w tej cenie mogłbym znaleźć.

Chciałbym jeszcze spytać jak podłączyć tylne głośniki do wzmacniacza (Chodzi mi o przewody głośnikowe nie zasilające). 

Czyli mając ten konwerter nie potrzebuje hi input we wzmacniaczu?

Dobrze myślę, że do tego akurat zestawu mogłoby wystarczyć od 10 do 12 mm i 40A?

Dziękuję bardzo za radę i odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze sam mam tani zestaw zmontowany z JBL1000 i wzmaka mchammer 4.1. A co do podlaczenia to kable od tego konwertera podpinasz do kostki iso w miejsce gdzie sa wyjscia na glosniki. Z tego co widzialem w konwerterze ktory pokazales bedziesz miec wyjscia na przednie i tylne glosniki wiec lepiej podpiac je wszystkie wtedy nie bedziesz musial bawic sie w balansowanie ustawieniami przod - tyl. Ja podpinalem praktycznie wszystko "gilotynkami" elektrycznymi. Wtedy tylko do konwertera podpinasz kable chinch ktore siegna Ci do wzmaka. Jesli kupisz normalny zestaw kabli to bedzie tam chinch 5 metrowy takze taki spokojnie wystarczy. U mnie w kombiaku jeszcze mam sporo zapasu. Co do kabli zasilajacych wez zestaw gotowy w nim masz juz bezpiecznik. Wydaje mi sie ze 10mm2 i 40A spokojnie wystarczy do tego zestawu. Porobie zdjecia rano i poprzesylam jak to u mnie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, wszystko dotarło. Zasilanie konwentera dałem pod bezpiecznik 10A i włącza się tylko gdy przekrecam stacyjke. Sam wzmacniacz włączam i wyłączam przełącznikiem ze schowka, a konwenter bedzie siedział za obiciem bagaznika. Zestaw na moje potrzeby wystarczający :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Subwoofer i wzmacniacz
8 godzin temu, karpiugda napisał:

@mmuchamaster Gdzie wpiąłeś zasilanie ? Klemy nie pozwalają na dołożenie kabla z końcówką oczkową więc trzeba wymienić klemy ...

Pozwalają, nie trzeba zmieniać klem tylko zmodyfikować śrubkę :) pokażę jak zrobię zdjęcie 

Edytowane przez vbe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciągnąłem dzisiaj kabel przez gródź i dokładnie przyjrzalem się listwie rozdzielczej w skrzynce bezpiecznikowej. Wydaje mi się to lepszym punktem zasilania niż klema bo jest bliżej do alternatora.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego prądu potrzebujesz, bo kabelek, który idzie do tej listwy z akumulatora jest niezbyt gruby. 
To samo tyczy się grubości przewodu do alternatora ! W czasie pracy silnika głównym zasilaniem jest altek a spadek napięcia na półmetrowym przewodzie do akumulatora będzie miał mniejsze znaczenie niż ponad metr kabla do alternatora. Najlepiej byłoby wymienić kabel od altka do listwy i z listwy do aku tylko, że to dywagacje na końcu których będzie wisiał biedny blaupunkt 4100 więc... Chyba bez znaczenia czy wepnę się tu czy tam ...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, karpiugda napisał:

Oczywiście, że zrobię jak będę uważał emoji6.png

Zrób proszę fotkę klemy w wolnej chwili.
 

Fot

kab.jpg

:-o    

Zapomniałem dopisać, trzeba skrócić śrubkę o jakieś 3mm i wtedy można odkręcić nakrętkę.

Edytowane przez vbe (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team