Skocz do zawartości

Reklamy dla niezalogowanych
Enriquez

octavia 3 Start/Stop - domyślnie wyłączony

Recommended Posts

Enriquez    168

W ten weekend zabieram się za zrobienie moda tzw. Start/Stop in reverse. Znaczy się układzik, który po włączeniu zapłonu naciska nam na guzik start/stop i powoduje, że jest on domyślnie wyłączony. Ponadto jest tani (20zł) i każdy może sobie coś takiego strzelić, dokładnie tak samo jak kobita focha. :) Na razie mam start/stopa kompletnie wyłączonego, al czasami mam ochotę to jednak włączyć i tu jest taka opcja, że przycisk pozostaje cały czas żywy. Pracuję jeszcze na tym, żeby na przykład kilka szybkich naciśnięć dezaktywowało to cudo na okoliczność wizyty w ASO na przeglądzie, żeby nie było zonka. Na razie będzie wersja z partyzancką przelotką (bez lutowania). Jak się sprawdzi, to się wymyśli coś plug&play. Pytanie jest takie, czy mam się tu na ten temat produkować, czy macie to w poważaniu? Pierwsze klocki przyszły - ta płytka ma 3 x 1,8 cm, więc jest w rozmiarze znaczka pocztowego:

ja8b4zC.jpg

• Lubię to 1

Reklamy dla niezalogowanych
Namo    721

Odnośnie start/stop to ja bym chciał takie coś:

- tryb sport = start stop wyłączone

- tryb eco = start stop włączone

- tryb normalny = start/stop wyłącza silnik dopiero po 5 sek. postoju

Twój pomysł @Enriquez jest świetny dla każdego kto nie ma czasu/możliwości podjechać na kodowanie. 20 zł + 3 zł za list dla kogoś kogo wkurza start/stop jest zajebistym wyjściem.

baner.gif

maro    398

@Namo ale kodowanie nie załatwia tego, co ten układzik - po kodowaniu masz s/s na stałe wyłączony i już sobie go nie włączysz jak masz taką ochotę, bo np. przed tobą kilka długich zmian świateł i masz ochotę posiedzieć w ciszy.

@Enriquez ja byłbym zainteresowany.

• Lubię to 1

401 KM / 500 Nm

Enriquez    168

Ok. Integracja z trybami jazdy wymaga dodatkowej nakładki do Arduino - CANbus shield. Nie jest to w sumie coś wielce skomplikowanego, ale czasochłonne będzie odszukanie odpowiednich ramek w protokole. 

Namo    721

Gdzie ten czujnik będzie wpinany? Każdy poradzi sobie z montażem tego?

1 godzinę temu, Enriquez napisał:

Integracja z trybami jazdy wymaga dodatkowej nakładki

To może być wersja DeLux tego czujnika.

baner.gif

Enriquez    168

Wersja "reverse" to trzy kabelki we wtyczce przy guzikach.

Wersja "CAN mogę wszystko" - to cztery kabelki - zasilanie po stacyjce i CAN silnika - czyli najbliżej będzie niestety gateway. Z tym, że ta wersja może nigdy nie powstać - bo zwyczajnie nie mam osobiście takiej potrzeby :)

• Lubię to 1

Enriquez    168

Dziś sobie to zaprogramowałem, ale wiecie jak to jest - święta kurna jakieś idą, to ten cały burdel z porządkami, zakupami i huk wie czym jeszcze trzeba odprawić. Więc za dużo nie zrobiłem. Nie mniej jednak automatyka zdaje się działać na stole. W sumie filozofii brak. Mam nadzieję, to w święta właśnie skończyć, bo mam też nadzieję, że nigdzie się kurde nie wybieramy. Ile można żreć?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przegląda tę stronę.