Skocz do zawartości

Start/stop - domyślnie wyłączony


Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Oki.

A ten miernik też muszę kupić ?

Czy wystarczy ze zrobię te krosowanie kabli ?

A u mnie w tej Skoda Fabia III 2017 inaczej są bezpieczniki i nr 48 jest zajęty .

Jak mam znaleźć zasilanie po stacyjcie?

Kilka pól mam wolnych.

Edytowane przez Kafeja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz krosowanie i tyle miernik jest do sprawdzenia czy dobrze mozesz nie sprawdzac a biezpieczniki poszukaj co dziala po stacyjce opis w ksiazce z auta jest. To ze sa wolne nie znaczy ze pod pradem sprawdz probnikiem samochodowym lub miernikiem czy jest prad. 

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć prądowy od zapłonu w sekcji bezpieczniki? 

Skoda Fabia III. 

Bo nie wiem jaki zamówić bypass dodatkowy zasilanie czy mały czy na duży bezpiecznik. 

Bo czytałem w internecie że zasilanie wejścia USB jest po zapłonie.

Jak włączę zapłon to prąd jest w USB a tak to nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć prądowy od zapłonu w sekcji bezpieczniki? 
Skoda Fabia III. 
Bo nie wiem jaki zamówić bypass dodatkowy zasilanie czy mały czy na duży bezpiecznik. 
Bo czytałem w internecie że zasilanie wejścia USB jest po zapłonie.
Jak włączę zapłon to prąd jest w USB a tak to nie ma. 
Znajdź sobie w rozpisce bezpiecznik od tylnej wycieraczki, tam jest prąd po zapłonie......

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja również wyłączyłem start / stop VCDS-em ale skoro pojawił się wątek związany z modułem to postanowiłem temat podrążyć.

Znalazłem na ebay polską firmę Next Garage, która podobno sama robi ten moduł na dobrych podzespołach i jest w stanie przygotować gotową wiązkę dla naszych Skód typu plug & play.

Podaję link do aukcji: https://www.ebay.pl/itm/NEW-MODEL-Start-Stop-Emulator-VW-AUDI-SEAT-and-more-deactivation-module/223781933538

Rozmawiałem z właścicielem i jest to firma z Zielonej Góry.

Podałem im mój VIN od RS-a i mają podać mi koszt takiego gotowego rozwiązania razem z wtyczkami.

Jak tylko będę znał cenę wrzucę info na forum. Napisałem, że jesteśmy zainteresowani takim rozwiązaniem i mamy dostać specjalną cenę przy zakupie grupowym.

Odezwę się jak będę więcej wiedział. Mogę kupić pierwszy moduł jako królik doświadczalny i jak będzie wszystko OK to będziecie mogli zamawiać.

Generalnie komentarze po zakupie tego modułu na ebay w 100% pozytywne.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten modul potrzebuje wpiecia sie w ori instalacje czego nie kazdy tu chcial zrobic. Nie wszyscy chca ciac kable itp. a cena 150zl dobre jak mozna wydac 30zl. No nie kazdy chce sie bawic i cos mlodzis samemu tez tak bywa rozumie to. Ale i tak jak juz wspomnialem sposob jaki zrobil i opisal @Coper jest prosty szybki i 100% skuteczny bez ingerecji w kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alocet - no przecież tak samo jest by-pass przy obydwu modułach !!!  i nie ingerujesz w wiązkę na zasadzie cięcia izolacji czy kabli,  tylko rozpinasz wtyki ...  przecież po WI FI - to jeszcze nikt nie zrobił 🙂   

uśmiechu w Nowym Roku !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alocet dokładnie tak jak piszesz, że nie każdy chce się wpinać w oryginalną instalację dlatego napisałem, że firma Next Garage ma zaproponować rozwiązanie P&P.

Otrzymałem do nich zdjęcie takiego rozwiązania gotowego do Audi Q2 - może poniższa fotka przekona Ciebie, że nie trzeba nic wpinać poza kostkami w miejsce docelowe 🙂

Oczywistym jest fakt, że można samemu to zrobić ale nie każdy ma czas, chęci czy nawet umiejętności.

Otrzymałem również link do filmu jak to działa: https://player.vimeo.com/video/366222703

Muszą się oni tylko upewnić, że da się to zrobić w takiej formie do O3 i dadzą znać.

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem już po montażu więc podzielę się doświadczeniem.

Cena za gotową wiązkę z modułem i wtyczkami w oryginale to 230 zł - trochę dużo, chyba, że ktoś ma pieniądze i jednocześnie nie ma czasu czy umiejętności na takie zabawy a przy tym wszystkim nie chce wpinać się w oryginalną wiązkę.

Najważniejsze jest to, że jeżeli w górnym rzędzie przycisków nie masz przycisku ESP z zasilaniem po stacyjce to taka przejściówka P&P i tak się nie sprawdzi bo trzeba pociągnąć dodatkowo zasilanie.

ESP.jpg.e02adb8592365c906053dcfe3924217c.jpg

Jest też inne rozwiązanie, które nie uszkadzałoby przewodów ale wymaga trochę majsterkowania. Należałoby z wtyczki wypinować odpowiednie przewody i umieścić w dołączonej od nich przejściówce na 3 piny. Poniższy obrazek to dobrze obrazuje. W tym przypadku jest możliwość wpięcia emulatora również przy sterowniku BCM, dlatego byłoby to też odpowiednie rozwiązanie dla tych co nie posiadają przycisku ESP w panelu. Cena takiego rozwiązania to około 180 zł - jest to jakaś opcja dodatkowa. Czy dobra - nie wiem.

291597688_kostkabezESP.thumb.jpg.89212d808a98798f758763f823d0fd95.jpg

Można też oczywiście kupić sam moduł i wpiąć się na szybkozłączkach w oryginalną instalację - koszt 100 zł.

Ja skorzystałem z innej opcji - kupiłem od nich na Allegro sam moduł i resztę zrobiłem sam.

Potrzebne są wtyczki o numerach:

1K0971992 - 1 szt.

6R0972930 - 1 szt.

Kupiłem obie używane na popularnym serwisie aukcyjnym za 30 zł - wielką zaletą tego rozwiązania były dla mnie gotowe przewody i wpięte piny.

IMG_20200114_165805.thumb.jpg.f13cbd463ef7c44be7bd69fc182c5c5e.jpg

Do pełni szczęścia brakowało mi tylko dwóch pinów w jednej z kostek więc kupiłem brakujące piny. Druga kostka miała wszystkie piny.

IMG_20200114_165834.thumb.jpg.6dd2eccf5c617e5ba773ab1e82a2e657.jpg

Trochę zabawy przy drinku (wiem, że można było lepiej polutować 🙂 ale to ma działać a nie wyglądać 🙂).

Moduł kierujcie w kierunku wtyczki żeńskiej - łatwiej będzie to ułożyć w samochodzie.

IMG_20200114_192445.thumb.jpg.12b0f99609d564001ce47b23b3c23061.jpg

IMG_20200114_222206.thumb.jpg.ff9bc413b0d3f53e6d8f3bc4325229d6.jpg

Warto sprawdzić miernikiem przejście na wszystkich 10 pinach.

IMG_20200114_223554.thumb.jpg.e0242cfd853f70a1d019b369431ccc86.jpg

IMG_20200114_224817.thumb.jpg.48e5cde41acbe86ddbbf2fd1c83e1b1a.jpg

Teraz trochę kosmetyki (dobrze nie musi wyglądać ale niech wygląda 🙂). 

IMG_20200114_230050.thumb.jpg.41f4a7ccbc19a8dc3a73c98da4eb6960.jpg

Po zamontowaniu w samochodzie w ogóle nie widać żadnej modyfikacji. Moduł i wtyczka ładnie się ułożyła w kierunku wzmacniacza sygnału GSM - pod półką na której leży Yanosik.

IMG_20200114_233921.thumb.jpg.e3ab6b61c981cbb8c8631cb4ea18c4b5.jpg  

Generalnie działa to tak, jak chciałbym, żeby z fabryki wyjeżdżał samochód - krótki filmik po montażu.

Koszt modyfikacji 135 zł.

Firma, która mi to sprzedała jest bardzo pomocna, odpowiadali na wszystkie moje pytania i podali numery kostek do kupienia. Podsunęli mi różne opcje montażu, którymi z Wami się dzielę.

Właściciel powiedział, że jeżeli będzie większe zamówienie może zrobić lepszą cenę nawet na sam moduł.

Ja nie podejmę się tematu zakupu grupowego ale jeżeli ktoś z Was chce działać to kontaktujcie się z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jednak zrezygnowałem z czasowników czasowych i przez obdeleven zmieniłem w ustawieniach napięcie włączania Start Stop. 

IMG_20200119_163818.jpg

Edytowane przez Kafeja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team