Skocz do zawartości

Start/stop - domyślnie wyłączony


Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś zamontowałem moduł który pamięta ostatni stan i taki stan przywraca po uruchomieniu auta. W razie czego ma tez funkcje ukrywania zamontowania "nowej funkcji" ;) w przypadku wizyty w serwisie i mi w zasadzie o to chodziło :)
niżej podrzucam link skąd kupiłem:
https://allegro.pl/oferta/wylaczenie-dezaktywacja-emulator-modul-start-stop-9038880058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś potrzebował pomocy przy instalacji modułu to dostałem takie info od sprzedawcy:

Według dokumentacji dla Octavii 3 kolory przewodów przedstawiają się następująco:

Octavia III (5E): 

SSA = czarno / zielony, 

masa = brązowy, 

zapłon = czarno / szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, czy od ostatniego czasu pojawiły się jakieś nowe możliwości w zakresie odwrócenia działania start-stop w skodzie? Rozumiem, że przykład podany w poniższym linku nie działa w skodzie?

Edytowane przez delphin
błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie działa w OIII ? Chodzi mi o odwrócenie działania przycisku S/S ?

W VCDS przejdź do 09-Cent. Wybierz blok> Dostęp bezpieczeństwa > wpisz tam: 20113, a następnie przejdź do Adaptacja > Kanał 34 > i zmień wartość na 0 ( Nowa wartość ), po czym naciśnij przycisk TEST i po ZAPISZ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2020 at 19:05, dominenator napisał:

Ja dziś zamontowałem moduł który pamięta ostatni stan i taki stan przywraca po uruchomieniu auta. W razie czego ma tez funkcje ukrywania zamontowania "nowej funkcji" 😉 w przypadku wizyty w serwisie i mi w zasadzie o to chodziło 🙂
niżej podrzucam link skąd kupiłem:
https://allegro.pl/oferta/wylaczenie-dezaktywacja-emulator-modul-start-stop-9038880058

Też zakupiłem ten moduł i dziś zamontowałem. Działa zajebiście. Przy przycisku może nie być czarno/szarego przy słabszym wyposażeniu więc trzeba przeciągnąć plus po stacyjce gdzie indziej. Ja podłączyłem do skrzynki bezpieczników na wsuwce męskiej pod wolne miejsce bezpiecznikowe. Potwierdzam, że sterowanie jest MNUSem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam problem ponieważ w moim Kodiaq nie da się wyłączyć start-stop poprzez zmianę napięcia z 7.6 na 12.1 czy macie może jakiś pomysł jak go zdezaktywować poprzez obdeleven? Wiem, że to Kodiaq a nie Octavia, ale systemy są dość podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 5.08.2020 at 11:31, delphin napisał:

Witam, czy od ostatniego czasu pojawiły się jakieś nowe możliwości w zakresie odwrócenia działania start-stop w skodzie? Rozumiem, że przykład podany w poniższym linku nie działa w skodzie?

Czy ktoś próbował to dla OK3FL ? Działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeglądam funkcje w odbeleven i w sterowniki silnika  01 w adaptacjach jest funkcja "Activation of start-stop function" i można wybrać 2 opcje ( active i not active . Domyślnie  ustawione jest oczywiście active.

Czy może ktoś przetestować czy po zmianie na not aktiv system  start-stop będzie nie aktywny ?

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, odgrzeję trochę kotleta - na Ali dostępna jest przejściówka z zarobionymi wtyczkami dodająca pamięć start-stop plug and play wpinana miedzy wiązkę a przycisk. Koszt ~65PLN, wysyłka do paczkomatu szła 2,5 tygodnia. Zamontowana miesiąc temu - działa, nie ma błędów, zwarcia, auto się nie spaliło, montaż w 2 minuty. Polecam tym, którzy nie chcą/nie czują się na siłach majstrować przy wiazce.

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005002252098223.html?srcSns=com.sec.android.app.sbrowser&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60080512136&aff_fcid=838ae5178ae8418b83dac304ac18be7e-1626707447292-07748-_uILW6N&tt=MG&aff_fsk=_uILW6N&aff_platform=default&sk=_uILW6N&aff_trace_key=838ae5178ae8418b83dac304ac18be7e-1626707447292-07748-_uILW6N&shareId=60080512136&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=b4322d0959fd4391bacdb094036029c9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2021 at 17:11, mazzi86 napisał:

Cześć, odgrzeję trochę kotleta - na Ali dostępna jest przejściówka z zarobionymi wtyczkami dodająca pamięć start-stop plug and play wpinana miedzy wiązkę a przycisk. Koszt ~65PLN, wysyłka do paczkomatu szła 2,5 tygodnia. Zamontowana miesiąc temu - działa, nie ma błędów, zwarcia, auto się nie spaliło, montaż w 2 minuty. Polecam tym, którzy nie chcą/nie czują się na siłach majstrować przy wiazce.

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005002252098223.html?srcSns=com.sec.android.app.sbrowser&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60080512136&aff_fcid=838ae5178ae8418b83dac304ac18be7e-1626707447292-07748-_uILW6N&tt=MG&aff_fsk=_uILW6N&aff_platform=default&sk=_uILW6N&aff_trace_key=838ae5178ae8418b83dac304ac18be7e-1626707447292-07748-_uILW6N&shareId=60080512136&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=b4322d0959fd4391bacdb094036029c9

Chyba jednak wole VCDS i wyłączenie tego cholerstwa na stałe. Zero rozbierania zero, zero ekstra kabelków w aucie. No i koszt 0 zł jeżeli już się posiada kabel do podłączenia auta. A warto go kupić chociaż teraz dochodzi jeszcze VAT do ceny zakupu 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wawu1991 napisał:

Chyba jednak wole VCDS i wyłączenie tego cholerstwa na stałe. Zero rozbierania zero, zero ekstra kabelków w aucie. No i koszt 0 zł jeżeli już się posiada kabel do podłączenia auta. A warto go kupić chociaż teraz dochodzi jeszcze VAT do ceny zakupu 😞

Zgadzam się z Tobą - jeśli ktoś nie używa to lepiej zakodować. Ja jednak od czasu do czasu w specyficznych sytuacjach włączam SS i na takiej funkcjonalności mi zależało, więc mimo posiadania kabla nie zdecydowałem sie na kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team