Skocz do zawartości

Start/stop - domyślnie wyłączony


Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to się nazywa? 
Na Aliexpres by nie było? 
Nie. U maj friend ów nie ma szans.
SSA Start Stop Automatic. Memory module z funkcją Service Mode / Start-Stop SSA memory coś w tym stylu.
Reszta to już własna kreatywność i umiejętność szukania.
Mam nadzieję, że pomogłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na ebay za 150zł. 

A to działa jak przekaźnik czasowy? 

Po włączeniu zapłonu nie wyskoczy system start stop usterka? 

Edytowane przez Kafeja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, alocet napisał:

@Kafeja wszystko najlepiej kupic w jakim elektroniku opis co ile trzeba kupic masz strone wczesniej no tylko jakies pudelko skrzynkę na to musisz wymyslec. Jedynie przekaznik kup sobie na allegro bo moze byc troche tanszy ale tego nie wiem. Ja kupilem u tego goscia wlasne ten

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-wielofunkcyjny-0-999-min-timer-7005141310?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Potem zostaje tylko zrobienie zacisniecie koncowek na kablu i smigac powodzenia.

A, który tryb pracy wybrałeś że 1s po włączeniu zapłonu? 

Bo planuje zakupy na allegro. 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie cieszy, że wiesz. Zaoszczędzisz mi świątecznego czasu.
Wkleiłem link na szybko nie patrząc dokładnie na to co na zdjęciu w necie. Być może ktoś kiedyś takie robił?
To co umieściłem niż to zdjęcie mojego modułu SMD, który posiadam i dlatego pisałem myśląc o nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ... miłego wieczoru !
Wzajemnie. Pozdrowiam
Znalazłem na ebay za 150zł. 
A to działa jak przekaźnik czasowy? 
Po włączeniu zapłonu nie wyskoczy system start stop usterka? 


Myślę, że na filmie wszystko jasne.

Jak nie to pokrótce:
Po około sekundzie od włączenia stacyjki aktywuje się z wybraną wcześniej funkcją.
- ostatnio włączone
- ostatnio wyłączone
- lub po trzymanie około 5 sek. service czyli oryginał jak z fabryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody sa rozne teraz i sposobow jest wiecej bo samochod juz nie taki świeży.  Ja lubie cos porobic przy aucie dlatego wykonalem sam ta prosta instalacje wykonanie zajmuje 1 godzinę moze 2 a wydanie 20- 30 zł to nie jest koszt. Cena z alli 150 wole wydac na inny bajer do auta jak juz, ale to moje zdanie powodzenia w modzeniu.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest element który musi byc podpiety w instalacje co jest juz ingerecja  nie kazdy chce ciac przewody . Wolalem nie ruszac orginalnej wiazki zeby wrazie czego mozna bylo wrocic wypiac wtyczke i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to musisz kupić wtyk ( 10 gold pinów ) i gniazdo 10 pin i zrobić 'przedłużacz' do którego podłączysz  moduł - wtedy nie nacinasz nawet izolacji fabrycznej wiązki !   ( robiłem tak przy włączniku świateł mijania )

Edytowane przez omron (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarcz rozebrać oryginalny wtyk (kostkę) wcisnąć cienki przewod razem z pinem i po sprawie.

Poza tym niech mi ktoś proszę wytłumaczy po co ten moduł mam wyciągać skoro posiada funkcję kompletnej dezaktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2019 at 20:43, alocet napisał:

Metody sa rozne teraz i sposobow jest wiecej bo samochod juz nie taki świeży.  Ja lubie cos porobic przy aucie dlatego wykonalem sam ta prosta instalacje wykonanie zajmuje 1 godzinę moze 2 a wydanie 20- 30 zł to nie jest koszt. Cena z alli 150 wole wydac na inny bajer do auta jak juz, ale to moje zdanie powodzenia w modzeniu.

Mam pytanie 

Nie chcesz mi napisać co muszę kupić żeby zrobić ten sprzęt wszystkie składniki? 

Bo na pierwszej stronie wszystko nie jest napisane co bym musiał kupić. 

Na pewno muszę kupić przekaźnik czasowy wielofunkcyjny. 

Tu mam taki z allegro. 

https://allegro.pl/oferta/przekaznik-czasowy-0-999min-wlacznik-cyklowy-timer-8753306585?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Na da się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tam pisze przeczytaj dokladnie ilosci i jakie rzeczy. juz nie pamietam lub jest na filmiku czy jakos przewod kabel koncowki piny przekaznik i tyle reszta wena tworcza skladajacego w co to chcesz wlozyc jak podlaczyc pod bezpieczniki itp. Co do przekaznika podeslalem ci link jaki ja kupilem a czy ten sie nada chyba tak porownaj lub kup ten sam co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale troche checi ze swojej strony tez mozna gadalem ze wszystko pisze na pierwszej stronie wystarczy poczytac po co powielac to co juz napisane 

Taśma kablowa z 10 pinami (IDC) z 1m, kilka złączek NA TEN KABEL żeńskich 10 pin (rozstaw 2,54mm 2x5) co najmniej 2. i multimetr (konieczna sprawa i z brzęczkiem) . I rząd goldpinów taki jak na zdj. leży obok kabla. WAŻNE z jednej strony końce są dłuższe niż z 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czytałem to ale co te goldpiny żeńskie,męskie ?

te goldpiny identyczne jak na zdjęciu muszą być ?

Taki np. ?

https://sklep.avt.pl/listwa-kolkowa-1x40-dwupoziomowa-prosta-45mm.html

Przekaźnik Czasowy zamówiłem taki jak twój już na allegro tylko trochę taniej 17,50zł .

Według zdjęcia to taki sam bo procesor też ten sam itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team