Skocz do zawartości

1.2 TSI chip tuning


Kolor

Rekomendowane odpowiedzi

7 sierpnia jeden na program ze swoim świeżym nabytkiem 1.2 tsi 105 KM z 2013 r. i zobaczymy co pokaże ten "potwór ":) nalot 46 kkm. Chce robić program nie wysilający silnika za bardzo ale na ok 130 KM liczę. Wrzucę kreski przed i po.

Edytowane przez Mario448 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz silnik jeszcze 8 zaworowy na łańcuchu to efekt będzie troszkę słabszy niż w wersji 110KM ale spokojnie 125-130KM to będzie bezpieczne dla tego silnika i napędu, nie chodzi o wytrzymałość silnika a o przyrosty jakie można uzyskać, inna konstrukcja głowicy.  Ja ma na ta chwilę 130KM i naprawdę bardzo fajnie się już odpycha, czekam na ostateczny szlif programu i zobaczymy jaki będzie efekt.

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie będziesz robił i ile sobie wołają za taki program,

Ja miałem zrobiony program w Rapidzie na 135KM i spokojnie dorównywałem OIII 1,4 150KM

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak z podatnością na tuning silnika 1.8 tsi (EA888) już tego z 2013 roku (bez problemów z pierścieniami).

Może ktoś kto to robił mógłby sie wypowiedzieć.

Jestem od ponad roku posiadaczem auta z tym silnikiem i nie moge sie nachwalić. Moc, dynamika, kultura pracy! Jednak, z czasem człowiek sie przyzwyczaja do mocy i chciałby miec więcej ?. U mnie to jest trochę tak z chiptuningiem : "Chciałbym ale się boje ?". Czy taki chip mocno obciąża silnik i podzespoły (sprzęgło, przeniesienie napędu itp.)? Chciałbym tym autem pojeździć jeszcze pare lat. Do tej pory jest bezawaryjne (ma obecnie 100 tys km) i fajnie jak by takim pozostało ? Nie chce niewiadomo jakich przyrostów mocy - zadowole sie + 20-30 końmi, bo to już i tak uważam dużo. Co do miejsca gdzie bym to robi, to wielu poleca R-Performance i właśnie nad nimi sie zastanawiam. Ceny maja rozsądne.

A i jeszcze pytanie, czy tuner wgrywa mapę pod auto? w sensie czy na hamowni dokładnie patrzy na charakterystyke danego auta (jak wiadomo, różne EA888 różnią się między sobą!), czy raczej jest to uniwersalna mapa dla danego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem auto i oto efekty pracy , parametry osiągnięte przy temp 31 stopni. Na razie potestuje i najwyżej zostaną wprowadzone korekty. Z pierwszych jazd czuć ze jest różnica powyżej 2tys obrotów ale najbardziej czuć przyrost mocy powyżej 3tyś

Program Octavia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team