Skocz do zawartości

1.2 TSI chip tuning


Kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos juz cos robil z chip tuningiem 1.2 tsi 110 km. Macie moze jakies informacje na ten temat. W katalogach mocy piszą ze nawet 140 km sie da ale czy to jest bezpieczne? Ma moze juz nalot w granicach 100kkm . ja mam dopiero 38 tys. I nie wiem co to bedzie pozniej z tym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wydaje mi sie ze tak bardzo nie jest wysilony. Ma pasek zamiast lancucha i 4 cylindry. Silniki ecoboost forda sa bardziej wysilone. Z 1.5 maja nawet 180 bez specjalnej mapy. No i zadajmy sobie pytanie co to dluzsza meta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,0 ecobost forda seryjnie dochodzi do 140, także spoko ;)

jak jeszcze miałem focusa mk3, chlopaki z forum robili mody tej 125 konnej 1,0 na 150- 160 koni, samym programem oczywiście...

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z trwałością tego silnika po modach? Z tego co sie orientuje to silniki tsi 86/90 km ma ja fabrycznie w granicach 100 km. A zanizony jest na papierze ze wzgledu na podatki w roznych krajach

Edytowane przez Kolor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na 1.2 TSI chip tuning

Z trwałością nie jest tak źle, ostatnio był jakiś artykuł w wp.pl bodajże o silniku skody 999 cm turbo, ponoć po 300 tyś i rozebraniu na części był w zaskakująco dobrej kondycji.

Ja tam z swoją octavią zaraz po gwarancji jadę na program. 

O trwałośc nie się martwię, kupiłem ją dla siebie :) 100 -150km ma wytrzymać :) a dalej to już nowe auto będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silnik 1,2 EA211 to jest to "pancerny" silnik cały dół jest wzmocniony i bez problemów wytrzymuje 170KM ale osprzęt nie wytrzyma ( sprzęgło, skrzynia itd.). Na Pb95 można spokojnie zrobić 130-135KM przy Pb98 i ruszeniu zapłonu można bez problemów wykręcić 140-143KM. Na forum Rapida jest wiele przykładów tuningu 1,2 TSi w okolice 130KM i nie które auta mają przebiegi pod 200tyś. Ja osobiście skusiłem się na OIII właśnie z 1,2 85KM z zamiarem od razu robienia programu na 130KM bo nie chciałem 1,0TSI. W Rapidzie miałem założony Box z V-techa i przy wersji 110KM pokazało na hamownii 130KM i 224Nm czyli jakieś 14KM więcej i 40Nm

Edytowane przez wojtek2626 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/9/2018 at 21:52, Kolor napisał:

Dostalem info od kreator mocy z wawy - 1500 zl i 3 godziny i pacjent ma fruwać? mam na co zbierać!

Opinie tutaj na forum na temat Krematora Mocy są mocno dyskusyjne :)
Rzut beretem z Niepołomic masz GCS. Robiłem tam swoją i na razie nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja zrobiłem program u siebie i miałem ładną serię 94KM i 175Nm z fabrycznych 86KM i 160Nm. Na ta chwile jest program 130KM i 210Nm w szerokim zakresie ale będą jeszcze delikatne poprawki i wtedy wrzuce wykres jak to wygląda ostatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team