Skocz do zawartości

Autonomiczny samochód Uber potrącił kobietę


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam czy radar z funkcją wykrywania pieszych w O3 FL dałby radę w tej sytuacji? Kobieta z rowerkiem wyłania się z nieoświetlonego fragmentu jezdni. Teoretycznie takie systemy mają wspomagać kierowcę a rozpoznanie przeszkody dopiero gdy znajdzie się ona już w świetle reflektorów to żadna pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Autonomiczny samochód Uber potrącił kobietę

Raczej by nie załapał ¬¬ Nie wiem jak do pieszych ale w stosunku do innych samochodów to raczej dosyć późno reaguje.

Tu jest fajny opis front assist: 

https://www.autofakty.pl/autoencyklopedia/co-to-jest-front-assist/

Edytowane przez FakeRS
Ortografia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie, że reaguje dość loteryjnie, na prostej faktycznie późno za to parokrotnie zdarzyło mi się, że hamował gdy droga szła po łuku i widział dość daleko z przodu stojące auta na pasie do lewoskrętu...

Za to jakiś tydzień temu jechałem po rondzie gdy dzierlatka postanowiła je przeciąć na swojej odpicowanej holenderce - system zaczął piszczeć jeszcze jak była na dojeździe do ronda i zatrzymał auto jak wypadła przed maskę. Powiem szczerze, byłem pod wrażeniem że zareagował na rower. Tylko fakt faktem prędkość była niewielka, gdyby to był łuk a nie rondo to raczej bym ją zdmuchnął z drogi...

Swoją drogą, system przy hamowaniu włącza światła stop prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są takie, że reaguje dość loteryjnie, na prostej faktycznie późno za to parokrotnie zdarzyło mi się, że hamował gdy droga szła po łuku i widział dość daleko z przodu stojące auta na pasie do lewoskrętu...
Za to jakiś tydzień temu jechałem po rondzie gdy dzierlatka postanowiła je przeciąć na swojej odpicowanej holenderce - system zaczął piszczeć jeszcze jak była na dojeździe do ronda i zatrzymał auto jak wypadła przed maskę. Powiem szczerze, byłem pod wrażeniem że zareagował na rower. Tylko fakt faktem prędkość była niewielka, gdyby to był łuk a nie rondo to raczej bym ją zdmuchnął z drogi...
Swoją drogą, system przy hamowaniu włącza światła stop prawda?
Tak, włącza świata stop. Mój wykrywa również rowerzystę na łuku drogi po warunkiem, że rowerzysta nie jedzie poboczrm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team