Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Karol Kudra napisał:

Takie dostałem zalecania. Nie mam w domu PC więc muszę się wybrać do jakiegoś znajomego :)

Polecam Parallels.

Ja w ten sposób obsługuję VCDS'a. B-|

Edytowane przez torzech (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam na forum, to mój pierwszy post tutaj.
Koledzy problem właśnie z MIB COLUMBUS i mapami do niego.

Sprawa jest dosyć skomplikowana i nietypowa.

Otóż do SKODY SUPERB III 3v standardowo wyposażonego w system BOLERO wymarzyło mi się zainstalować system COLUMBUS. Miałem dostęp do pewnej legalnej stacji MIB pochodzącej od SKODY OCTAVII III VRS.

Oczywiście w ASO mi to zainstalowali dokodowali itd. Problem pojawił się natychmiast po kodowaniu, otóż żeby system działał trzeba zdjąć ochronę komponentu i kodować tą część w ASO on-line. Kiedy pobierane jest oprogramowanie do stacji MIB dla mojego nr VIN nie ma dostępnych map.

Problem byłby łatwy gdyby chodziło o AMUNDSENA, ponieważ można dokupić oryginalną kartę z mapą.

Tak też myślałem przez chwilę i podłożyłem nową oryginalną mapę, ale oczywiście nie działa.

Pytanie takie czy jest to możliwe, żeby pobrać mapy dedykowane dla mojego COLUMBUSA na kartę SD dla nr vin skody octavii, w której fabrycznie był zamontowany i uaktualnić go mając już zamontowanego w SUPERB ?

Dodam że nr MIB ma rozszerzenie od superba a był w octavii 3v0 035 044B

Czy Koledzy ktoś z Was robił podobny manewr i czy się udało.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konradzik myślę że nic trudnego. Zaloguj się do update.portal.... na nr Vin że Skody Octavii ( z której masz tego Columbusa) A jak nie masz tego nr VIN to podejrzyj na oto...o.pl nr VIN (dla Octavii z rocznika tego Columbusa) lub inne wyjście: pobierz linka do map dla Discover Pro że stronki volkswagena (albo napisz do mnie to mogę Ci to podesłać). Ja te mapy sprawdziłem już kolejny raz pobrane z Vw (dla Discover Pro) a instalowane w Columbusie (MIB1). Wszystko śmiga jak ta lala.
W zeszłym roku było tak że dla Skody wyszły w czerwcu mapy 155 a za moment odrzucili jakieś poprawki i się ukazały ponownie w lipcu ale już pod nr 157. I wtedy wyjątkowo mapy dla Skody były wcześniej niż dla VW. W tym roku było odwrotnie, ale teraz jest już wersja 161.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namo, kurcze nie wiem jak odróżnić MIB I od II

Mam jeszcze 2 zagwózdki z tym columbusem i nie wiem czy to jakiś problem z kodowaniem czy ktoś to już przerabiał takie problemy.

1)Kiedy zapiszę stacje radiowe i zgaszę auto na chwilę wszystko jest OK, ale gdy wyjmę klucz i zostawię auto na dłuższą chwilę wszystkie zapisane stacje znikają.

2)COLUMBUS w octavii działał ze wzmacniaczem był tam system CANTONA po zamontowaniu u mnie w SUPERB bez wzmacniacza gra to dosyć słabo, gorzej niż pierwotne BOLERO.

Chętnie udam się do Kogoś kto to potrafi ogarnąć odpłatnie oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, konradzik napisał:

OK dzięki za info

Niema tutaj znaczenia czy to jest MIB1 czy MIB2.

Konradzik jak pobierzesz sobie mapy z linków co wysłałem, zobaczysz że są dwa katalogi: Mib1 i Mib2 oraz plik tekstowy Metainfo2.

To jest komplet dla MIB1 i MIB2 - tutaj nic nie dzielimy czy różnicójemy. Generalnie podział map jest dla:

Columbusa (8" i 9,2") i Amundsena 6,5" i 8".

Odpowiednio dla WV - Discover Pro i Discover Media.

Wynika to z różnej wielkości HDD zainstalowanego w sprzęcie, czyli pojemności dysku pod mapy. I tyle.

11 minut temu, konradzik napisał:

A jeżeli ja mam 3v0 035 044B czyli MIB II

to musi być mapa do identycznego nr stacji czy obojętne, a ma być tylko MIB II ?

A na skróty MIB2 od MIB1 rozróżnić najszybciej po naciśnięciu "Cele specjalne".

Jeśli się pokażą 4 wiersze z których na dole widnieje "Inne cele specjalne" - to wskazuje na MIB 1.

MIB2 ma tylko 3 wiersze i wtedy trochę inaczej (moim zdaniem gorzej) wygląda szukanie po kategoriach POI (lub Personal POI).

A tak jak podałeś też faktycznie: MIB2 -3v0... a MIB1 5E0..

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nawigacja pracuje poprawnie czy jest komunikat "dane nawigacyjne nieważne" czy jakiś podobny. zasada jest jedna ze jak ASO wymienia jednostkę na lepszą to i tak masz to co kupiłeś z autem.

czyli jak bolero nie ma nawigacji to i zamontowany columbus w ASO nie będzie miał nawigacji - będzie zablokowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team