Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Większość Waszych nick-ów kojarzę z innych portali związanych bardziej lub mniej ze Skodą :)

Mam na imię Tomek i obecnie po długiej przygodzie z O2 RS jestem właścicielem O3 RS230 - biała kombi.

Mój samochód był wyprodukowany w lipcu 2015 roku (modelowo 2016).

Zrzuciłem plik softu 1027 wstawiony przez kolegę @pab567 na kartę (dziękuję bardzo za możliwość sprawdzenia tego pliku) i okazało się, że w moim Columbusie jest możliwość upgrade-u z tego softu tyle tylko, że ja wcześniej nie wrzucałem softu z numerem 0848 - obecnie mam wersję 0318.

Koledzy @Enriquez oraz @Koszal mają podobne modelowo samochody do mojego i u nich Columbus nie widzi tego softu - być może przyczyną jest upgrade z numerem 0848.

W moim samochodzie jest na dzień dzisiejszy taka sytuacja:

IMAG1351.thumb.jpg.640a2ed5499c2cfde5ee8dc8aea2cf31.jpg

Po włożeniu karty i uruchomieniu opcji upgrade widzę to:

IMAG1349.thumb.jpg.dcc5e423faa581a4a97d7e4b6f96d60e.jpg

i idąc dalej widzę to:

IMAG1350.thumb.jpg.6ddcbf881169471419d6260d7e553c78.jpg

Chciałem się zapytać czy mogę zrobić tę aktualizację? Miałem instalować 0848 ale z ciekawości wrzuciłem do sprawdzenia wersję 1027 i o dziwo Columbus ją rozpoznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 dziękuję za odpowiedź i oczywiście za nowy soft bo wszystko zaktualizowało się idealnie.

Nie miałem już siły aby wszystko sprawdzić ale jak będę jeździł to zdam relację czy coś się zmieniło na plus.

Na pewno jest inne menu (nie jest już zielone) przy wybieraniu komend głosowych.

IMAG1360.thumb.jpg.beeca575fd49735afda301407bbe675a.jpg

Mój HW to H42:

IMAG1361.thumb.jpg.b00d01fef95bba8ef7303f7d9c5c1ffa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maol72 oczywiście mogę tylko co dokładnie chcesz, żebym nagrał?

Na innym forum jako jeden z pierwszych zamówiłem PolarFis-a i wrzuciłem chłopakom filmik z działania tego magicznego pudełka (na ich prośbę) a YouTube mi zablokował ten film (nie wiem dlaczego).

Chciałem pomóc i dostałem jakiś ban na ten film.

Do dzisiaj on jest jako miniatura na oficjalnej stronie PolarFis-a: http://www.auto-polar.com/products/polarfis-advanced/

Filmik numer 5 z opisem: PolarFIS Advanced showing all functions (white fis display)
Working on Skoda Octavia RS 2006 TDI BMN

Tutaj jest link bezpośredni: 

Ja normalnie na moim koncie odtwarzam ten filmik ale nikt inny już nie może (dodam, że zablokowany został po długim czasie pobytu w sieci). Ekipa z Polara wrzuciła go na swoją stronę bo pokazywał wszystkie możliwości PolarFis-a w języku polskim.

Może ktoś mi podpowie dlaczego mógł zostać zablokowany?

Nic tam nie było poza demonstracją PolarFis-a i jego możliwości.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię kilka fotek (żeby filmu mi znowu nie zbanowali) - postaram się pokazać zmiany w stosunku do poprzedniej wersji.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno bo wcześniej tego nie zauważyłem - nawigacja poinformowała mnie komunikatem, że będzie analizowała (czy jakoś tak) najczęstsze moje trasy (te powtarzające się).

Dokładnie nie pamiętam tego komunikatu ponieważ pojawił się tylko raz przy pierwszym uruchomieniu mapy po zainstalowaniu nowego softu.

Czy wiecie o co chodzi?

Edit:

Zauważyłem również, że Columbus gra o wiele lepiej z nowym softem. Wcześniej profil domyślny Canton-a był bardzo "blady" - musiałem ręcznie podbijać prawie do max bas i sopran. Teraz domyślnie gra zdecydowanie inaczej. Dopiero teraz to zauważyłem jak wszedłem w ustawienia dźwięku Canton. Zapomniałem, że po aktualizacji przywróciło mi ustawienia fabryczne. Okazało się, że te właśnie ustawienia mają znacznie podbite parametry i sprzęt gra bardziej soczyście (lepiej). Oczywiście dalej brakuje do rozwiązań innych producentów ale nie oszukujmy się - Canton to rozwiązanie budżetowe.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 22.08.2017 at 00:59, tomo1978 napisał:

I jeszcze jedno bo wcześniej tego nie zauważyłem - nawigacja poinformowała mnie komunikatem, że będzie analizowała (czy jakoś tak) najczęstsze moje trasy (te powtarzające się).

Dokładnie nie pamiętam tego komunikatu ponieważ pojawił się tylko raz przy pierwszym uruchomieniu mapy po zainstalowaniu nowego softu.

Czy wiecie o co chodzi?

Edit:

Zauważyłem również, że Columbus gra o wiele lepiej z nowym softem. Wcześniej profil domyślny Canton-a był bardzo "blady" - musiałem ręcznie podbijać prawie do max bas i sopran. Teraz domyślnie gra zdecydowanie inaczej. Dopiero teraz to zauważyłem jak wszedłem w ustawienia dźwięku Canton. Zapomniałem, że po aktualizacji przywróciło mi ustawienia fabryczne. Okazało się, że te właśnie ustawienia mają znacznie podbite parametry i sprzęt gra bardziej soczyście (lepiej). Oczywiście dalej brakuje do rozwiązań innych producentów ale nie oszukujmy się - Canton to rozwiązanie budżetowe.

ta aktualizacja tylko do MIB2 i taką jednostkę masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lipa bo ja nan MIB1 i oprogramowanie 370 wiesz czy to moze ostatnie wydane do tej jednostki?

edit: ostatnie to COLUMBUSA ver 848 
ktoś posiada?

Edytowane przez Rolek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team