Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kisielku napisał:

No gwarancji nie ma bo to 14 rok a ja go gupilem tydz temu

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Powiedz o akcji serwisowej a nie wspominaj o (zakończonej) gwarancja. A poza tym jest jeszcze rękojmia i jak nie ten to inny serwis.

Powodzenia.

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz o akcji serwisowej a nie wspominaj o (zakończonej) gwarancja. A poza tym jest jeszcze rękojmia i jak nie ten to inny serwis.
Powodzenia.
A czy gdzies jestem wstanie znaleźć info czy taka akcja faktycznie byla, kiedy o dla kogo, bo Skoda Polska oczywiscie odsyla do serwisu, ktory na dzien dobry chce 260zl za diagnoze.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Kisielku napisał:

A czy gdzies jestem wstanie znaleźć info czy taka akcja faktycznie byla, kiedy o dla kogo,
 

zobacz tu, wpisz VIN i zobaczysz czy wyskoczy 

https://octavia.team/temat/1043-akcje-przywolawcze-skody/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu, wpisz VIN i zobaczysz czy wyskoczy 
https://octavia.team/temat/1043-akcje-przywolawcze-skody/
Pomijajac ze twoj link jest sprawdzania diesla, to wlasnie jak sprawdzam w skodzie to nic nje wyskakuje zadna akcja przywoławcza, a jednak radio ma ten feler.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy dwóch rzeczy - akcji przywoławczych i TPI. Akcje przywoławcze wystepuja tylko wtedy gdy usterka zagraża bezpieczeństwu lub auto nie spełnia wymogów homologacji. Przy tego rodzaju usterce jak problemy z wieszającym się wyświetlaczem może być co najwyżej zwykłe TPI czyli jak się w okresie GWARANCJI trafi klient z takim problemem to wtedy mają zrobić według TPI.

Zwracam uwagę na okres gwarancji - w moim Superbie tuz po okresie gwarancji zaczęły występować problemy z KESSY, pomimo istnienia TPI ASO chciałoi to robic odpłatnie, TPI na to było wydane jeszcze w okresie gwarancji (w zasadzie na jej początku - 2028244/1 z dnia 2011-12-14, auto jest z połowy listopada 2011) ale żadnej akcji przywoławczej na to nie było...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy dwóch rzeczy - akcji przywoławczych i TPI. Akcje przywoławcze wystepuja tylko wtedy gdy usterka zagraża bezpieczeństwu lub auto nie spełnia wymogów homologacji. Przy tego rodzaju usterce jak problemy z wieszającym się wyświetlaczem może być co najwyżej zwykłe TPI czyli jak się w okresie GWARANCJI trafi klient z takim problemem to wtedy mają zrobić według TPI.
Zwracam uwagę na okres gwarancji - w moim Superbie tuz po okresie gwarancji zaczęły występować problemy z KESSY, pomimo istnienia TPI ASO chciałoi to robic odpłatnie, TPI na to było wydane jeszcze w okresie gwarancji (w zasadzie na jej początku - 2028244/1 z dnia 2011-12-14, auto jest z połowy listopada 2011) ale żadnej akcji przywoławczej na to nie było...
Ogarniłem sobie update sam, będziemy patrzeć czy coś sie poprawi. Jakość dzwieku niestety dalej raczej słaba.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ma ktoś może działającego linka do aktualizacji firmware Amundsen MIB1? Mój obecny soft to 0435, a hardware 041. Jeśli nie można na forum, to proszę o PM :)
Na briskoda znajdziesz.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2017 at 21:33, Kisielku napisał:

Na briskoda znajdziesz.

Tam też szukałem, ale oni wysyłają linki tylko na PM. Na szczęście udało mi się znaleźć wersję 0490 na https://www.drive2.ru. Co ciekawe aktualizacja trwała kilka godzin.

Edytowane przez fri.K
Aktualizacja zakończona sukcesem :) (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-skaler-Właściwie to nic nie widzę, ale poradniki mówiły o tym, że jeśli nie wyczyszczę błędów VCDSem (lub innym), to w serwisie "będą wiedzieli". Zakładam, że ELM327 nie specjalnie sobie poradzi?
Chyba żadnych zmian nie widzę, bo ja używam samochodu dopiero od kilku dni ;) Wszystko po to, by mieć najnowszy numerek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@-skaler- Dodam, że u mnie aktualizacja nie poszła bezproblemowo bo początkowo miałem mnóstwo błędów przy samej aktualizacji, bo cały czas się restartował i wysypywał błędy, aż musiałem podpiąć prostownik bo nie dało się tego wyłączyć.
Przed aktualizacją:

IMG01_c82024e55ce6d5f1c7dfbb43f5cfe652.jpg.ba9824a92d00d16efd106abe6f0cc216.jpg

Błędy podczas aktualizacji:  

IMG03_242d20a1abe65e585238226ea8d42399.jpg.e786570285f89da812def8af6181ae4c.jpg

IMG02_.675ee1529aeea790b26bbbf229424b08.jpg.8db61133a5b577de055527b776cb18de.jpg

Po aktualizacji:

IMG04_2a7440d4dd7cc0367ea3ce6e561804af.jpg.41764d218969071628703c6906303d51.jpg

Ostatecznie zostawiłem na noc włożony pendrive i rano było już podsumowanie aktualizacji. Co ciekawe nie musiałem mieć włączonego zapłonu (nic to nie zmieniało).

Edytowane przez fri.K
Mniejsze obrazy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie adaptacja tylko parametryzacje. Znalazłem kontener z Leona i wrzuciłem do Columbusa w swojej F3 i nagle stał się cud. No to pomyślałem o[mention=1281]Daab[/mention] I że 2 dni później on też już miał banana na twarzy :)


Możesz coś więcej napisać? Mam dostęp do VCP u kolegi. Kiedyś w O2FL zmieniałem vcds-em ustawienia dla radia że to superb i dźwięk tez znacznie się poprawiał. Podrzuć jeśli możesz jakieś info jak wrzucić ten kontener i sam soft.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki kontenerów w VCP są szyfrowane pod konkretny interfejs. Plik z mojego VCP nie zadziała w innym. Pliki ściąga się z serwera VCP. Szukaj ciągu znaków MIB oraz 035.

Wieczorem mogę sprawdzić dokładne nazwę pliku który ładowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Jako że to mój pierwszy post na tym zacnym forum (sporo ciekawych tematów i informacji) to najpierw się przywitam. 
Mam na imię Maciek, jestem z Warszawy i posiadam Skodę Octavię 3 VRS 220 TSI

Mam pytanie odnośnie navi i delikatnego problemu jakiego z nią mam:
Moja Navi to: Amundsen MIB_1
Nie należy ona do demonów prędkości i przyznam szczerze, że chętniej odpalę sobie trasę w Google Maps jak mam skorzystać z tej nawigacji.

Do rzeczy: głównym jej problem jest brak jakichkolwiek nazw na mapie - brak nazw miejscowości oraz ulic (jak w załączonym zdjęciu).
Próbowałem dłubać w ustawieniach - nic nie dało
Robiłem update mapy 2 razy -  mam najnowszą ze strony: http://updateportal.skoda-auto.com/pl-PL/Updates

Zastanawiam się nad zarobienie upgrade'u systemu tak samo jak zrobił to @torzech o czym pisał w poście z 1 czerwca 2017 roku. Pytanie czy to pomoże...

Zatem pytanie czy to kwestia "poprawnej" instalacji / upgrade'u czy jakiś ustawień Navi ?

@torzech pytanie mam od razu: Twój link, który podałeś we wspomnianym poście (https://yadi.sk/d/2xubNnKcxqvLs) nadal jest aktywny. Który folder powinienem zgrać na kartę SD jeżeli dane mojego sprzętu i oprogramowania różnią się od podanych przez Ciebie na zdjęciu tylko numerem części (rozumiem że ten numer to taki Mac adres?) ?

navi.jpg

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Edytowane przez MaciekRun (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team