Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MaciekRun napisał:

@torzech pytanie mam od razu: Twój link, który podałeś we wspomnianym poście (https://yadi.sk/d/2xubNnKcxqvLs) nadal jest aktywny. Który folder powinienem zgrać na kartę SD jeżeli dane mojego sprzętu i oprogramowania różnią się od podanych przez Ciebie na zdjęciu tylko numerem części (rozumiem że ten numer to taki Mac adres?) ?

Szczerze mówiąc to nie wiem.

Ja szukałem wtedy czegoś do STD i u mnie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, torzech napisał:

Szczerze mówiąc to nie wiem.

Ja szukałem wtedy czegoś do STD i u mnie zadziałało.

ok. to zapytam inaczej: żeby zaktualizować do wyższej wersji firmware MIB1 to muszę na SD skopiować konkretny folder z Twojego linku czy te wszystkie foldery z linku są aktualizacją do MIB1 ?

P.s. - czym jest STD? :)

Spróbuję po prostu zrobić update Navi a potem samych map i zobaczę co z tego wyjdzie.

Edytowane przez MaciekRun (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, torzech napisał:

Yyy... Faktycznie coś mi się pomyliło. Sorki. ;)

no właśnie - Ty startowałeś z 435 tak jak ja teraz startuje :)

A propos - czy po roku użytkowania możesz stwierdzić widoczne różnice w firmware  ?

Edytowane przez MaciekRun (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaciekRun napisał:

no właśnie - Ty startowałeś z 435 tak jak ja teraz startuje :)

A propos - czy po roku użytkowania możesz stwierdzić widoczne różnice w firmware  ?

Ja aktualizowałem niedawno do v490 z jakiejś bardzo wczesnej wersji. Zależało mi żeby grafika z PDC była częściowo przeźroczysta przy nałożeniu na obraz z kamerki i tak się stało. Oprócz tego jest chyba bardziej stabilny. Poprzednio miałem sytuacje, że przy niskich temperaturach gdy na wyświetlaczu pojawiała rosa potrafiło samoczynnie zmienić stację lub wykasować logo stacji. Poza tym że wywaliło błąd niezgodności firmware wszystko śmiga jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek1708 napisał:

Ja aktualizowałem niedawno do v490 z jakiejś bardzo wczesnej wersji. Zależało mi żeby grafika z PDC była częściowo przeźroczysta przy nałożeniu na obraz z kamerki i tak się stało. Oprócz tego jest chyba bardziej stabilny. Poprzednio miałem sytuacje, że przy niskich temperaturach gdy na wyświetlaczu pojawiała rosa potrafiło samoczynnie zmienić stację lub wykasować logo stacji. Poza tym że wywaliło błąd niezgodności firmware wszystko śmiga jak należy

usuwałeś błędy czy zostawiłeś ? jak na tę błedy patrzy ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ciekawy błąd:

Cytat

Fault Found:
1555 - Check Software Version Management
          B201A 00 [009] -  -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 230
                    Mileage: 1048574 km
                    Date: 2000.00.00
                    Time: 00:00:00

                    Voltage terminal 30: 12.2 V

Ciekawy przebieg i data, wydaje mi się, że w ASO powinni od razu na to zwrócić uwagę.
Tutaj jest film o wykonaniu aktualizacji do v490: https://www.youtube.com/watch?v=2Sj5-KHuhRk
A tutaj w opisie są informacje jak usunąć błędy z użyciem VCDS: https://www.youtube.com/watch?v=gWXJI8V9OEc
Po link do wersji 490 trzeba pisać na PM, żeby roboty skanujące nie znalazły go za szybko.

Kasowanie błędów w VCDS:
11) "Version back documentation" screen appears (final step), this is the moment to connect your VCDS cable
12) Go to module 5F, Adaptations, and select channel "Confirmation of installation change"
13) Check your current "Stored value" and write it down
14) Start Windows Calculator and set it to "Programming" mode (Alt+3)
15) Calculate the following: abcd Xor C9D2 (abcd is your "Stored value", C9D2 is fix). Double check it. :)
16) Enter your new value (in "xx xx" format, using a space character) and click "Do It!" (you may get an "Unknown (0x00)" error, no problem)
17) Your headunit should restart automatically in a few secs.
18) Once your HU works again, turn ignition OFF.
19) Ignition ON again and start VCDS again
20) Start an Autoscan and check for fault codes on different modules (09, 17, 19, 5F, ...) and clear them
21) You are done

Nie byłem jeszcze w ASO, więc nie wiem czy to zrobi mi jakieś problemy.

Edytowane przez fri.K
Dodałem opis kasowania błędów (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fri.K napisał:

Ja miałem ciekawy błąd:

Ciekawy przebieg i data, wydaje mi się, że w ASO powinni od razu na to zwrócić uwagę.
Tutaj jest film o wykonaniu aktualizacji do v490: https://www.youtube.com/watch?v=2Sj5-KHuhRk
A tutaj w opisie są informacje jak usunąć błędy z użyciem VCDS: https://www.youtube.com/watch?v=gWXJI8V9OEc

Nie byłem jeszcze w ASO, więc nie wiem czy to zrobi mi jakieś problemy

nie widzę tego opisu. Możesz go tu skopiować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fri.K napisał:

11) "Version back documentation" screen appears (final step), this is the moment to connect your VCDS cable
12) Go to module 5F, Adaptations, and select channel "Confirmation of installation change"
13) Check your current "Stored value" and write it down
14) Start Windows Calculator and set it to "Programming" mode (Alt+3)
15) Calculate the following: abcd Xor C9D2 (abcd is your "Stored value", C9D2 is fix). Double check it. :)
16) Enter your new value (in "xx xx" format, using a space character) and click "Do It!" (you may get an "Unknown (0x00)" error, no problem)
17) Your headunit should restart automatically in a few secs.
18) Once your HU works again, turn ignition OFF.
19) Ignition ON again and start VCDS again
20) Start an Autoscan and check for fault codes on different modules (09, 17, 19, 5F, ...) and clear them
21) You are done

ciekawe czy da się to zrobić po zainstalowaniu aktualizacji. Napisali żeby wykonać przy ostatnim kroku, a jak już jest po instalacji to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy da się to zrobić po zainstalowaniu aktualizacji. Napisali żeby wykonać przy ostatnim kroku, a jak już jest po instalacji to co?
Ja usuwałem błędy miesiąc po aktualizacji, ale jak już pisałem, nie mam pewności czy w ASO tego nie wykryją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na szybko streszczę wyniki aktualizacji mojego Amundsena.
Zatem pobrałem pliki i poszedłem zgodnie z instrukcją z YT. Aktualizacja zajęła ok 30/35 minut bez żadnych problemów / komunikatów.
Jeżeli chodzi o soft to nie zauważyłem żadnych zmian. Wyczytałem na wcześniejszych stronach forum, że ktoś zauważył jakoby sprzęt z Cantonem lepiej grał - jak dla mnie gra tak samo a raczej jestem z tych co by słyszeli różnicę.
Co ciekawe nowy soft nie wyzerował mi ustawień - tzn basy, dźwięki średnie, loga w radiu, etc - pozostały bez zmian.
No dziś jadąc do pracy zauważyłem, że monitor jest ustawiony na najsłabsze podświetlenie - nie pamiętam bym to zmieniał

Wcześniej pisałem też, że mam problem z brakiem nazw ulic i miast w nawigacji - oczywiście update mi w tym nie pomógł, lecz ostatecznie poradziłem sobie z problemem.
Problem był po stronie przegrywania plików na Macbook'a - wiedziałem że Mac dorzuca "puste" pliki w trakcie kopiowania, więc je kasowałem - niestety jak widać zabieg ten nie pomagał. 
Dopiero pobranie plików ze strony Skody za pomocą PC spowodowało poprawne wgranie plików na kartę SD i instalację w pełni działającej mapy na mojej Navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zadam pytanko, mam Octavię z grudnia 2016, radio Bolero z Cantonem , zakładam MIB2. Odkąd ją posiadam, sprawdzałem na stronie skody po vinie , czy są aktualizacje oprogramowania i do dziś, nic się nie pojawiło. Zatem, czy jest nowsze oprogramowanie do tego sprzętu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team