Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

próbuje zaktualizować Columbusa MIB2 do najnowszej wersji, zgrałem na kartę pamięci, wkładam w slot, włączam wyszukiwanie i cały czas szuka. Albo wyskakuje, ze nie znaleziono, albo kręci wyszukiwanie wersji oprogramowania i nic się nie dzieje. Próbowałem tez przez tryb serwisowy ale nie mogę zaktualizować, a tylko przeglądać jakie są pliki na karcie. Macie na to jakiś pomysł?

jeszcze jedno pytanie. Na karcie pamięci wystarcza pliki do mib2 czy musza być tez do mib1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,
próbuje zaktualizować Columbusa MIB2 do najnowszej wersji, zgrałem na kartę pamięci, wkładam w slot, włączam wyszukiwanie i cały czas szuka. Albo wyskakuje, ze nie znaleziono, albo kręci wyszukiwanie wersji oprogramowania i nic się nie dzieje. Próbowałem tez przez tryb serwisowy ale nie mogę zaktualizować, a tylko przeglądać jakie są pliki na karcie. Macie na to jakiś pomysł?
jeszcze jedno pytanie. Na karcie pamięci wystarcza pliki do mib2 czy musza być tez do mib1?
mapy czy soft chcesz uaktualnić?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maol72 razem z @bielaseq to próbujemy zrobić. Chodzi o mapy. Bo tylko to nam po wpisaniu VIN wyskoczyło. Columbus z rocznika my17 auta z września i października 2016. Karta oryginalna ma za mało pojemności. Teraz mamy Goodram 32 GB class 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roykssop moja karta oryginalna ma 14.8 GB pojemności. Podejrzewam że wszystkie tak mają. 

@Namo Ty używałeś nieoryginalnej karty z tego co czytałem prawda? 

Żeby zaktualizować wchodziłem w navi - ustawienia - coś tam - i aktualizuj USB/SD czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie co Wy tu za głupoty wypisujecie... W Columbusach, zarówno MIB1 jak i MIB2, rozpakowuje się archiwum na czystą kartę SD do folderu głównego, wkłada się ją do czytnika w schowku i aktualizuje z niej mapy na HDD. Tak po prostu. Karta nie musi być oryginalna, oryginały są wymagane w Amundsenach (albo trzeba bawić się z CIDem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kamil RS230 napisał:

Wyślę Ci jutro. Jestem poza domem. 

@Kamil RS230 tam ma update.... itd jest ściągawka jak mapy wgrywać. Ale jak masz na karcie (fakt 32GB potrzeba bo 25 gigasów jest tego do Columbusa) to jedziesz po kolei:

Menu główne: Ustawienia - Informacje o systemie - Aktualizuj oprogramowanie (czy jakoś podobnie) i jedziesz z koksem godzinkę. Pamietaj co 15 min dotknąć radyjko np. podłość, bo po 20 się wylacza. Ja kiedyś zostawiłem update poszedlem do sklepu i "zabalowalem" dluzej. A z restartem jest roznie, nie zawsze chce złapać i kontynuować. Kiedyś przy pierwszej takiej PAUZIE za cholerę nie chciał mi ruszyć dalej Columbus MIB1. Myślałem że odkrece klemę bo żaden Reset w nawigacji nic nie pomagał. A tu po godzinie walki gdy odstawialem auto do garazu wreszcie sie pokazało DANE W NAWIGACJI SĄ NIEAKTUALNE. No i wtedy restart ruszył ale od początku .

I kiblowałem ? w garazu całą godzinę żeby się dobrze mapy wgrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz Karte do mojego,okazalo się MIB1,po wpisaniu numer Vin na stronie skody wyskoczył plik do ściągnięcia o wielkości około 6.6 GB, ściągnąłem rozpakowałem, i teraz mam pytanie który plik ten który jest po rozpakowaniu STD1_P75_EU_201819 mam umiescic na karcie?czy dopiero to co znajduje Sie w środku?

Screenshot_20180901-115649_Gallery.jpg

20180901_100730.jpg

Edytowane przez Martin1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich.

Przeczytałem cały temat ale nie znam dokładnej odpowiedzi. (Jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość). 

W zeszłym tygodniu kupiłem skode octavie III. auto jest dokładnie z 16.12.2014. Jest wyposażone w Columbusa z Cantonem.IMG_20181006_182359.thumb.jpg.f028019d1530fb873dff0854847d4850.jpg

Kilka stron do tyłu dowiedziałem sie ale nie jestem pewien że jest to MIB1. Navi już ściągnołem ze strony. ale systemu tam nie ma jak podaje vin.

Czy może ktoś mi powiedzieć czy jest nowsza wersja systemu?

Czy mogę do tego radia podłączyć kamerkę cofania?

Czy moge włączyć lub zrobi w niej WLAN?- przytrzymując MENU kilka sekund zobaczyłem _MIB_HMI_SKODA_......_with_lanIMG_20181008_141758.thumb.jpg.71afa8b6b503b503ff11fc0892eae9c5.jpg

Z góry dziękuje

Piotrek

Edytowane przez cygan8686 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką reakcje. Poprosił bym o jakiś link do pobrania aktualizacji softu.

Z kamerką cofania będę próbował za jakiś miesiąc. Jeśli ktoś ma jakiś manual jak sobie z tym poradził to też bardzo  bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Dlaczego nie zagrywa mi loga z USB automatycznie do stacji radia? W opcjach mam zaznaczone. 

IMG_20181010_115941.jpg

A jeszcze pojawiła się w nawigacji opcja demo. Co ona oznacza? 

IMG_20181010_120136.jpg

Edytowane przez cygan8686 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatelu - zrób sobie dobrze sam :) ściągnij instrukcje obsługi dla Octavii produkowanej od 2014/11.

Cytuję

Automatyczne zapisywanie logo stacji (FM / DAB) ›Jeszcze przed przypisaniem stacji radiowej do przycisku nacisnąć w menu Radio przycisk funkcyjny  → Ustawienia zaawansowane. › Aktywować pozycję menu Automatyczne zapisywanie logo stacji » strona 25, Ustawienia zaawansowane (FM) lub » strona 26, Ustawienia zaawansowane (DAB). Podczas zapisywania stacji pod przyciskiem stacji do stacji zostanie przyporządkowane również logo z pamięci urządzenia, o ile dane logo jest dostępne w pamięci. Ręczne zapisywanie logo stacji Zapisanym wcześniej stacjom można przyporządkować logo ręcznie. › Nacisnąć przycisk funkcyjny  → Loga stacji.   Zostanie wyświetlone menu z przyciskami stacji dla stacji radiowych. › Nacisnąć przycisk dla stacji, której ma być przyporządkowane logo. Wyświetli się menu z nośnikami danych (CD, karta SD, USB). › Wybrać żądany obrazek we właściwym nośniku danych. Wybór obrazka spowoduje przyporządkowanie go do właściwego przycisku stacji. Informacja ■ Obsługiwane są następujące formaty zdjęć: jpg, gif,png, bmp. ■ Zalecamy rozdzielczość obrazu 500 x 500 pikseli.

Trasa jest obliczana automatycznie według wprowadzonego celu. Na obliczanie mają wpływ ustawienia opcji trasy » strona 51 (typ trasy, trasy dynamiczna itp.). Trasa będzie obliczana od nowa za każdym razem, gdy wskazówki jazdy zostaną zignorowane lub będą odbiegały od trasy. Obliczanie trwa kilka sekund. Dopiero po tym komunikaty nawigacji mogą być dalej nadawane. Jeżeli jest włączony tryb Demo » strona 52, pojawia się pytanie, czy prowadzenie do celu ma zostać uruchomione w trybie demo, czy w trybie normalnym. Tryb Demo przedstawia symulację jazdy do wprowadzonego celu podróży. Oferuje on możliwość przejechania wytyczonej trasy „jako sytuacji modelowej“ na ekranie urządzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team