Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo pab567,

i need help to make a firmware update on my columbus.

the link to download the 1233 i find on site 10, is this the right one for my columbus?

and please i need a instrution how i male the update?

i have obdeleven to finish the update process

thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo pab567,

must i create a root folder or to copy it to root?

ok, when i do the update must be ignition on or what points i have to consider?

is the language than in german?

many thanks to you

Edytowane przez Emanuel Mazouch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pab567 napisał:

You unpack firmware to root (main) folder, do not create folder with name "root".

yes, german is still available

And the firmware is compatible with my hardware 50. nothing can happen? ?

ignition on or must the engine run?

thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pab567 napisał:

ignition off. if not compatible it will not update. But as far as I remember there should be no issues. Of course I don not guarantee it...

I trust your words ?

thank you very mich and i will give you feedback ?

best regards

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje aktualizacji do columbusa. Na stronie skody, po wpisaniu vin pokazują się tylko mapy + bluetooth. Jest jakaś aktualizacja systemowa ? 

IMG_1441.jpeg

Edytowane przez Daniel Osojca (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pab567 napisał:

Co Ci nie działa?

Dalej nie mam navi, bt i inne.

2018-11-15 15.23.34.jpg

Jest teoria którą będę realizował w ASO, że powinienem dostać od SAP aktywację tych usług bo za nie zapłaciłem przy kupnie auta. Co najwyżej będę mógł sobie dokupić smartlink a na pierwszy rok dostanę Skoda Online za darmo.

11 godzin temu, pab567 napisał:

Jaki Soft masz teraz?

Teraz mam

2018-11-16 22.33.07.jpg

i chciałem zrobić aktualizację bo jak mówi inna teoria Pana z ASO to taki komunikat kwalifikuje się do tego aby ruszyło, wątpię żeby to uruchomiło navi ale można spróbować. Stąd jestem ciekaw co by było jakbym zapodał nowszy soft bo map z SD ze skoda portal upadate nie chce wgrać.

2018-11-16 22.18.24.jpg

Wątpię aby to była nieprawidłowo nagrana karta SD, tak robiłem za każdym razem na tej samej karcie przy MIB I i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest. Najnowszy to bodajże 0411 ale nie jest specjalnie chwalony. Chyba 0390 jest najlepszy.

@Namo moim zdaniem nic nie wywalczysz. Licencje przypisane do VIN są bardzo często spersonalizowane na konkretny model (model, nie egzemplarz) urządzenia. Licencja na mapy do MIB1 nie musi działać w MIB2 a tym bardziej w MIB2.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pab567 napisał:

No jest. Najnowszy to bodajże 0411 ale nie jest specjalnie chwalony. Chyba 0390 jest najlepszy.

@Namo moim zdaniem nic nie wywalczysz. Licencje przypisane do VIN są bardzo często spersonalizowane na konkretny model (model, nie egzemplarz) urządzenia. Licencja na mapy do MIB1 nie musi działać w MIB2 a tym bardziej w MIB2.5.

Gdzie znajde ten 0390 ? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW

1 godzinę temu, Namo napisał:

VW już coś robi dla swoich klientów, może Skoda też się ogarnie.

400 euro.png

VW tak. Na Skodę bym nie liczył... już dawno w VW można było kupić jako akcesorium jednostki MIB STD2 PQ i MQB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pab567 napisał:

PW

VW tak. Na Skodę bym nie liczył... już dawno w VW można było kupić jako akcesorium jednostki MIB STD2 PQ i MQB.

Dzięki za załącznik- rozpakowałem całość na kartę, jednak urządzenie nie znajduje żadnej aktualizacji na karcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Dzisiaj (2018-11-20) VW udostępnił linka do Map 175 na 2019 - czyli odpowiednik Columbusa (8" i 9,2") w Skodzie:

http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/P175_N60S5MIBH3_EU.7z

Dla DM - Amundsena (8" i 6,5") pewnie lada moment też będą nowe mapy. Na razie są mapy 1030 (2018-2019):

http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU1_2718_1030.7z

Edytowane przez maol72 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team