Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Kamil1985NL napisał:

Hej, a wiecie może na jaki okres były wykupowane aktualizacje map przy zakupie nowego auta ? Mam Octavie 3 z 2014 roku,radio columbus ,  aktualizacje mam nadal dostępne na portalu update. Pytam tak z ciekawości, nie przeszkadza mi, że nadal mam świeże mapy? Ale niewiem na jak długo. pozdrawiam

nie bój nie bój, wyłączą Ci

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Namo napisał:

To co teraz, 5-letnia Octavia ma jeździć ze starymi mapami czy trzeba zabulić za dostęp do aktualizacji?

ostatnie mapy jakie pobrałem to 2018 r.  

mam nadzieję, że pojawi się jakaś witaminka :) 

bądźmy szczerzy, nie ma live traffic, wiec nie wiem jak wy, ale ja sporadycznie korzystam z navi w aucie. 

Choć rzeczywiście lipa, że nie mam już wsparcia

?

EDIT:

Na francuskiej stronie mam mapy ECE 2019 dla mojego auta 6.00 GB.

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to trudne idź do salonu zrob zdjęcie vinu skody z columbusem i masz kolejne piec lat 
No nie do końca. Soft sprawdza ważność licencji i jeśli wgrasz za nowe mapy to kilkanaście sekund po uruchomieniu wyświetli info że są nieważne. Pierwsze takie auta już u mnie były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pab567 napisał:
12 godzin temu, rrobert napisał:
Takie to trudne idź do salonu zrob zdjęcie vinu skody z columbusem i masz kolejne piec lat 

No nie do końca. Soft sprawdza ważność licencji i jeśli wgrasz za nowe mapy to kilkanaście sekund po uruchomieniu wyświetli info że są nieważne. Pierwsze takie auta już u mnie były.

Ok to skoda ma inne zabezpieczenie niż vw. Na vw wchodzisz na aktualizacje wybierasz jake auto i pobierasz nie poqsajesz vinu. Ale o tym nie wiedziałem cenna informacja. A jak potem wgram stara wersje to ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Namo napisał:

Jak, online taki columbus w Octavii z 2013 nie jest więc gdzie to jest ustawione, w aucie?

Tak, w licencji zainstalowanej w jednostce zapisane jest to. A licencja online kodowana jest. W VW (i SEAT też) tak samo działa to. Uwierz mi, nieważne czy i VINu jakiego użyjesz mapy ściągając bo plik ściągnięty spersonalizowany nie jest, w radiu w licencji wszystko to siedzi. A jak się licencja skończy u dealera przedłużyć ją musisz, garniec dutków w zamian zostawiając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak kupowałem swoją O3RS z Columbusem MIB2 to serwis ASO Plichty poinformował mnie, że dla tego systemu aktualizacja map jest wieczysta. Pozostałe systemy nie mają takiej opcji - jest licencja czasowa. Warto to zweryfikować bo w moim przypadku dowiem się najwcześniej dopiero w 2020 roku w lipcu ?

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Columbusa - być może, nie wypowiem sie na 100% bo faktycznie taka sztuka jeszcze się nie trafiła. Ale pierwsze Amundseny MIB1 odrzucające nowe mapy (a także odpowiedniki Amundsenów MIB2 w SEAT) już widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pab567 napisał:

W przypadku Columbusa - być może, nie wypowiem sie na 100% bo faktycznie taka sztuka jeszcze się nie trafiła. Ale pierwsze Amundseny MIB1 odrzucające nowe mapy (a także odpowiedniki Amundsenów MIB2 w SEAT) już widziałem.

Biorąc pod uwagę ile trzeba zabulić z Columbusa to powinno być dożywotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam columbusa auto z 2013r. dzis udalo mi sie sciagnac ze strony skody aktualizacje map ECE2019 zainstalowalem i dziala a przekroczylem date zakupu 5 lat chyba ze chodzi o rocznik a nie date zobaczymy w nowym roku co wyjdzie jak wejde na stronę update skody czy dalej sie da.

Edytowane przez alocet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team