Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to pomoże ale na mojego adundsena z 12.2016 pobrałem mapy ze strony vw bez podawania VINu, wgrałem jest na oryginalną kartę i wszystko śmiga ( mapy mam na całą europę tak jak dawniej ece1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Columbus MIB 1 czy ktoś może mi powiedzieć jaki mogę wgrać soft do niego i skąd mógł bym pobrać?

obecnie przejrzałem inne strony i wszystkie linki są już nie aktywne .

potrzebuje zmienić soft by wyeliminować samoistne przełączanie się stacji radiowych jak również blokowanie się ekrany w chłodne i wilgotne dni.

IMG_4337.thumb.JPG.714a8f18bd4a02883c1ce21be73b88cc.JPG

Edytowane przez Bibas (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka powinna być struktura katalogów na karcie po wypakowaniu plików na amundsen mib2?

Pobrałem mapy, ale program downloader mi się wysypał a nie chce mi się drugi raz pobierać map i chciałbym je przerzucić ręcznie na kartę (winrar).

Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2017 at 23:51, tomo1978 napisał:

@pab567 dziękuję za odpowiedź i oczywiście za nowy soft bo wszystko zaktualizowało się idealnie.

Nie miałem już siły aby wszystko sprawdzić ale jak będę jeździł to zdam relację czy coś się zmieniło na plus.

Na pewno jest inne menu (nie jest już zielone) przy wybieraniu komend głosowych.

IMAG1360.thumb.jpg.beeca575fd49735afda301407bbe675a.jpg

Mój HW to H42:

IMAG1361.thumb.jpg.b00d01fef95bba8ef7303f7d9c5c1ffa.jpg

Witam

mam pytanie czy po aktualizacji systemu musiałeś podpinać komputer i coś ustawiać /zmieniać (kodować) ?,

chce zrobić u siebie aktualizację i dlatego pytam.

Pozdrawiam

Bibas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bibas nic nie musisz kodować. Po aktualizacji będziesz miał jeden błąd:

1555 - Sprawdzanie układu zarządzania wersją oprogramowania 

Można go skasować ale i tak pojawi się ponownie. Po prostu przy okazji wizyty w ASO poproś o przesłanie tych danych do bazy centralnej i błąd zniknie.

Potrzebna jest jakaś synchronizacja z bazą Skody, żeby system wiedział, że w tym akurat samochodzie jest inny soft.

Ja po pierwszej aktualizacji do 1027 poprosiłem o to mechanika w ASO i później nie miałem błędu. Teraz mam firmware 1233 i mam ten błąd cały czas ale w niczym on nie przeszkadza.

Żebyś dobrze zrozumiał - ten błąd nie pojawia się na desce w postaci check engine czy też w postaci jakiegoś komunikatu. To jest błąd wewnętrzny, który jest widoczny tylko po skanowaniu VCDS-em.

Śmiało możesz aktualizować. 

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 masz rację - słaby ze mnie fachowiec ? ale zmobilizowałeś mnie i napiszę jak to zrobić bo dzięki Tobie udało mi się usunąć ten błąd ?
Opis jest dla VCDS bo z OBD kolega @pab567 wrzucił link do filmu.

1. Wchodzimy w wybór sterownika.
2. Wybieramy 5F - Elektr.informacji.
3. Wybieramy Adaptacja - 10.
4. Szukamy kanału IDE02502 - Potwierdzenie zmiany konstrukcji.
5. Wartość zapisana w moim przypadku to 55 C3 (u Was może być inna).
6. Otwieramy kalkulator: https://www.miniwebtool.com/bitwise-calculator/.
7. Data type zmieniamy na Hexadecimal.
8. Number 1 to w moim przypadku 55C3 (patrz punkt 5).
9. Number 2 wpisujemy C9D2.
10. Bitwise operator: wybieramy XOR.
11. Po przeliczeniu otrzymujemy wynik Result in hexadecimal - w moim przypadku 9C11 (u Was pewnie będzie inaczej).
12. Wracamy do punktu 5 i w polu Nowa wartość (jesteśmy już w VCDS) wpisujemy otrzymany wynik (w moim przypadku 9C 11) ale ze spacją analogicznie jak widzicie wartość w tym polu.
13. Wciskamy Wykonaj.
14. Teraz pozostaje tylko usunąć błąd 1555 - Sprawdzanie układu zarządzania wersją oprogramowania VCDS-em
15. Gotowe

Oczywiście muszę to napisać, że robicie to na własną odpowiedzialność ? 
W moim przypadku zadziałało i błąd udało się skasować.
W tym miejscu jeszcze raz dziękuję dla kolegi @pab567 bo to jego zasługa.
Mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta.

Edytowane przez tomo1978 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomo1978 napisał:

@Bibas nic nie musisz kodować. Po aktualizacji będziesz miał jeden błąd:

1555 - Sprawdzanie układu zarządzania wersją oprogramowania 

Można go skasować ale i tak pojawi się ponownie. Po prostu przy okazji wizyty w ASO poproś o przesłanie tych danych do bazy centralnej i błąd zniknie.

Potrzebna jest jakaś synchronizacja z bazą Skody, żeby system wiedział, że w tym akurat samochodzie jest inny soft.

Ja po pierwszej aktualizacji do 1027 poprosiłem o to mechanika w ASO i później nie miałem błędu. Teraz mam firmware 1233 i mam ten błąd cały czas ale w niczym on nie przeszkadza.

Żebyś dobrze zrozumiał - ten błąd nie pojawia się na desce w postaci check engine czy też w postaci jakiegoś komunikatu. To jest błąd wewnętrzny, który jest widoczny tylko po skanowaniu VCDS-em.

Śmiało możesz aktualizować. 

dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy. 

Mam nie aktualizowanego Amundsena od 2015 roku. Chodzi mi o soft do radyjka, nie o mapy. 

Może mi jakiś dobry człowiek przesłać linka do pobrania najnowszego softu?

Z góry dziekuje

Edytowane przez andrewp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 W sumie to nic ?. No ale zawsze niby producenci wprowadzają jakieś poprawki, ulepszenia.
Grzebie w samochodzie od kilku dni, pokodowałem co chciałem, mapy aktualizowałem. Pomyślałem że czas na softa z Amundsena.
Uważasz pab567 że nie ma potrzeby, nic nie zyskam na tym?

Jedyne co mnie wkurza w tym radyjku to te duże ikony stacji radiowych a małe litery z komunikatami nadawanymi ze stacji radiowej. To jest porażka tego sprzętu. Nie da się tego zmienić, jakiś inny soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam chciałem się dowiedzieć czy przy zgraniu na karte sd aktualizacji map amudsena i włożeniu karty już do slotu w aucie trzeba jeszcze wykonywać w aucie jakieś czynności czy aktualizacja działa już automatycznie?? i czy ECE 5 2019/2020 posiada drogę S3??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem tu nowy i pisze pierwszy post wiec z góry przepraszam jesli powielilem temat, ale szukając na forum informacji nic nie znalazlem. 

Chciałbym zaktualizowac mapy w skodzie octavi iii 2014r. Radio jakie jest zamontowane to columbus, ale juz z dyskiem twardym, mapy sa raczej wgrane na dysk poniewwaz nie widze zadnej karty pamieci wsadzonej do schowka. Gdzie moge pobrac takie mapy nieodplatnie i co potrzebuje zeby taka aktualizacje wykonac. Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team