Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

No i leżę i kwiczę - Update softu udany - Dzięki pab567 za soft.
Update map - no nie mam pojęcia co się dzieje, zapuszczam aktualizację - pokazuje brak danych do aktualizacji, przy próbie wyboru krajów do aktualizacji jest opcja N/A, jak wejdę dalej są kraje, ale też z opisem N/A jak wejdę np. w PL - widzę opcję aktualizacja 184->255 ale obok jest N/A.

Wymiękam ...
Karta SanDisk Extreme 64GB U3 A2 V30 - z niej aktualizowałem Bluetootha jak i soft radia, ale mapy pójść nie chcą ...
Slot 1 i slot 2 sprawdzony ...

Przy opcji wyboru - Wybierz wersję, pokazuje tylko MIB1 Navigation database - Mam MIB1? bo już zgłupiałem

Edytowane przez Mateusz Gruchmann (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mateusz Gruchmann napisał:

No i leżę i kwiczę - Update softu udany - Dzięki pab567 za soft.
Update map - no nie mam pojęcia co się dzieje, zapuszczam aktualizację - pokazuje brak danych do aktualizacji, przy próbie wyboru krajów do aktualizacji jest opcja N/A, jak wejdę dalej są kraje, ale też z opisem N/A jak wejdę np. w PL - widzę opcję aktualizacja 184->255 ale obok jest N/A.

Wymiękam ...
Karta SanDisk Extreme 64GB U3 A2 V30 - z niej aktualizowałem Bluetootha jak i soft radia, ale mapy pójść nie chcą ...
Slot 1 i slot 2 sprawdzony ...

Przy opcji wyboru - Wybierz wersję, pokazuje tylko MIB1 Navigation database - Mam MIB1? bo już zgłupiałem

Musisz tą mapę wgrać na oryginalna kartę, ja też próbowałem z różnymi innymi kartami i za cholere ich nie widział. Po usunięciu starej mapy na oryginalnej karcie i wgraniu nowej wszystko zadziałało. Spróbuj tak zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą, milek72 napisał:

Musisz tą mapę wgrać na oryginalna kartę, ja też próbowałem z różnymi innymi kartami i za cholere ich nie widział. Po usunięciu starej mapy na oryginalnej karcie i wgraniu nowej wszystko zadziałało. Spróbuj tak zrobić 

Hej, Wszystko fajnie, ale nie mam karty do navi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milek72 przestań szerzyć bzdurne informacje. Kolega ma Columbusa MIB1, mapa pójdzie z każdej karty.

@Mateusz Gruchmann sformatuj kartę jako FAT32 (ewentualnie exFAT) i wypakuj mapy bezpośrednio do katalogu głównego na karcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, milek72 napisał:

No to musisz kupić ją na alledrogo inaczej będzie problem 

Czyli muszę kupić kartę za 250zł, żeby wgrać mapę, która nie potrzebuje karty - chyba nie uwierzę.
Spróbuje jeszcze z Pendriva na Fat32, bo karta nie chce dać się na 32, ciągle formatuje się do exFAT, może to jest problemem, ale ciekawe, bo z niej aktualizowałem samo radio, jak i bluetootha i nie było problemu, a mapy już nie chcą przejść.

Hej pab567 - wypakowuję do głównego, tworzą się 2 foldery, MIB 1 i MIB2 i plik metainfo2.txt, mimo to, nie pomaga, nie wiem co jest grane do końca, spróbuję z pena

Edytowane przez Mateusz Gruchmann
dopisanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz masz wejśc w ustawienia, potem informacje o systemie, kliknąć na dole aktualizację, poczekać aż znajdzie i wio... a jeśli nadal będą problemy to może karta jest spartycjonowana jako GUID a nie MBR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety dalej mam stare mapy - błąd - brak danych jeśli wchodzę przez info o systemie.
Jak wchodzę przez tryb serwisowy to widzi i na karcie i na penie MIB nav database, ale nie pozwala przeprowadzić z nich aktualizacji.

Zdjęcia z czynności:
https://photos.app.goo.gl/8vpPWkUgJpsZjDBx6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem fabryka, ale pewny nie jestem, a jak to sprawdzić?

Zdjęcia są jeszcze przed aktualizacją softu od Ciebie, ale różnią się tylko softem, zamiast 370 jest teraz chyba 411

Edytowane przez Mateusz Gruchmann (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2020 at 15:09, pab567 napisał:

To co najmniej dziwne, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Chyba bez fizycznego kontaktu z jednostką nie potrafię dalej pomóc...

No i byłem w ASO, okazuje się, że pobrany przeze Mnie plik miał uszkodzoną mapę FranceSouth przez co jednostce się chyba suma kontrolna nie zgadzała.
Ale pierwsze co ASO też chciało mi wmówić kartę, tyle że po VINie nie ma żadnej karty możliwej do doboru.

Także, plik ściągnięty ponownie, mapy całego chyba świata już wgrane.

P.S. Nie wiedziałem że w Rosji jest tyle dróg, bo to chyba jeden z największych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

W pierwszej kolejności mam problem z Bolero MIB1 po aktualizacji do Androida 10 mojej komórki- komunikaty via bluetooth (nawigacja) mają kilkusekundowe opóźnienie. Objawia się to tym, że nawigacja urywa zazwyczaj pierwsze dwie frazy- 'w prawo' zamiast 'skręć w prawo'. Upierdliwe, stąd w pierwszej kolejności pytanie- czy macie aktualizacje do mojej stacji? Może to jest jakiś trop. Oczywiście domyślam się, że to może być aktualizacja sprzed X lat, ale od czegoś należy zacząć. 

Podaję jej podstawowe dane:

Zainstalowano SW Train Wersja:
MSTD_EU_SK_P3163
Zainstalowano SW MU Wersja:
0421
Numer części:
 5E0035819A
Wersja Oprogramowania:
13.15.17_H15.10.133_STD_EU

W dalszej perspektywie chciałbym zamienić ją na jakąś sensowniejszą stację. Chińskie stacje raczej mnie nie przekonują- wyglądają tandetnie + nie ufam chińszczyźnie w takich kwestiach jak parkowanie i status auta. Może jestem w błędzie i są jakieś sensowne stacje, które nie wyglądają odpustowo? W zaprzyjaźnionym serwisie śpiewają 6 000 zł za aktualizacje do najnowszego MIB 2.5 - uważam, że aktualizacja stacji multimedialnej za ponad 10% wartości auta, to głupota. Szukam rozwiązania dzięki którego będę mógł swobodnie korzystać ze spotify poprzez bluetooth lub wifi oraz korzystać z nawigacji google. Jakiś MIB 2 z 2016/2017 z fizycznymi przyciskami byłby ok. 

Będę wdzięczny za sugestie lub propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 2000 zł możesz mieć Amundsena MIB2 z ekranem 6.5" (lub 8" poliftowym ale z 1-2 martwymi liniami), ewentualnie dokładasz kilkaset złotych (max 500) i masz ekran 8" (przedliftowy 5E0919606 lub poliftowy 5E0919605M). Jakby co to zapraszam na PW 🙂

@PIOTR80 z którego miejsca w menu odpalasz aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team