Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Są już do pobrania najnowsze mapy do Columbusa MIB2 na stronie Skody - wersja 2020/2021. Wydaje mi się, że tego "news"-a jeszcze nie było 🙂

http://updateportal.skoda-auto.com/pl-pl?_ga=2.217635792.755278190.1522144168-1549a84c-aa8f-403d-9d7e-84cf7710c691

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maario napisał:

Ponawiam pytanie,ile lat darmowej aktualizacji map daje Skoda?

Podobno w przypadku Columbusa aktualizację dostajesz dożywotnio. Informacja z ASO. 

4 godziny temu, Maario napisał:

Ponawiam pytanie,ile lat darmowej aktualizacji map daje Skoda?

Podobno w przypadku Columbusa aktualizację dostajesz dożywotnio. Informacja z ASO. 

Edit: Czas zapieprza szybko bo ten temat był poruszany wcześniej:

Moja Skoda ma ponad 5 lat i po wpisaniu numeru VIN pobrałem najnowsze mapy. 

Informacja otrzymana w ASO wydaje się być prawdziwą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda i VW działają póki co - chociaż przy zakupie auta było gwarantowane 5 lat - MIB1 z 2013 nadal za darmo do 2020 da się aktualizować - co innego Seat i Audi - tam jest w jednostce zablokowane i nowej karty nie przyjmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam panowie

Mam dość nietypowy problem. Nigdzie nie znalazłem rozwiązania takiej sytuacji jaka wystąpiła u mnie. Otóż po aktualizacji radia chciałem skasować błąd. Znalazłem odpowiedni kanał i wartość (u mnie c149) wpisałem w kalkulator, dopisałem w drugiej linijce C9D2 i ku mojemu zaskoczeniu uzyskałem kod 3 znakowy (89b). Nie wiem czy wpisać ten kod 3 znakowy czy powinienem coś dostawić? Nie chciał bym uwalić radia.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w aktualizacji oprogramowania oraz mapy... Skoda Octavia 3. Co do oprogramowania to nie wiem czy jest jakieś nowsze natomiast co do mapy to na stronie Skody po wpisaniu numer VIN pokazuje, że jest dla mnie mapa.

Natomiast po jej ściągnięciu i wypakowaniu na "nowej" karcie SD, kiedy wkładam ją do Skody nie widzi ona nowej mapy...

Działającą wersję map mam na "starej" karcie SD.

Nie wiem czy skasowanie starych map i wgranie w ich miejsce tych ściągniętych nie skończy się tym, że już nic nie bedzie działać?

aktu.JPG

IMG_8252.JPG

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Kamil P. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta musi być oryginalna - Amundsen sprawdza CID karty i na zwykłej SD nie będzie mapa działać.

W razie czego mam kartę oryginalną - została mi z mojego Amundsena MIB1 - cena 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Niedźwiedzki o ile dobrze pamiętam to karty z Amundsena MIB1 mają pojemność 8GB podczas a te z MIB2 16GB więc użycie karty z MIB1 będzie skutkować koniecznością wybrania ograniczonego regionu map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 MIB1 Amundsen mają karty 8 GB i cała EU wchodzi, 16GB też są.  MIB2 Amundsen ma 16GB i nowsze 32GB - obie karty nawigacja sprawdza CID i na innej nie odpali - z MIB2 jestem w stanie to zabezpieczenie pominąć. 

mib1.JPG

mib2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team