Skocz do zawartości

Aktualizacja Columbus Amundsen Bolero Swing


Namo

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - problemem najczęściej są zimne luty na końcówkach które powoduja błędy na magistralach I2C oraz I2S na skutek czego część kanałów zostaje wyłączona. Po restarcie licznik błędów się zeruje i dopóki sie nie nabije odpowiednio wysoko to jednostka gra normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zobaczymy co sie stanie . Tylko strasznie dziwne jest to ze pomaga reset z pokrętła a już przywrócenie ustawien fabrycznych z menu nie pomaga . 

Edytowane przez Żuraw85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam mapy 2022 do columbusa 2,5 i próbuje zainstalować i........otrzymuję taki komunikat :

! C:\Users\Leszek Jarosz\Downloads\HIGH12_P195_EU_202145.zip: Nagłówek pliku uszkodzony: Mib1\NavDB\France_eu\0\default\Models\FranceCenter.cff

Ktoś coś ?

dodam ściągałem już z 8 razy karty sd 2 firm i.....to samo 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2021 at 10:27, pab567 napisał:

Bo reset z pokrętła powoduje załadowanie od nowa całego systemu operacyjnego radia a przywrócenie ustawień fabrycznych - nie.

Niestety aktualizacja nie przyniosla żądanego efektu . Dzis zauwazylem ze oprócz tylnych głośników przestaje grać sub i głośniki w desce rozdzielczej  (działają tylko przednie). Sytuacja zawsze zdarza się po przekręceniu kluczyka (po którymś z kolei odpaleniu auta ), nigdy podczas użytkowania. Czy ktos mial taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pab567 napisał:

Mówiłem, że hardware... naprawa od 250 do 500 zł, w zależności czy trzeba będzie wymienić końcówki mocy czy nie.

Jesli faktycznie bedzie trzeba to zrobić to czy ogarniasz takie rzeczy ? Jestem z Pruszkowa a z tego co widzę  ty z wawy wiec mógłbym nawet podjechać w razie co .

32 minuty temu, pab567 napisał:

Mówiłem, że hardware... naprawa od 250 do 500 zł, w zależności czy trzeba będzie wymienić końcówki mocy czy nie.

Albo czy mógłbyś kogoś polecić kto to poprostu naprawi . Z tego co widzę to znasz sie na tym i szczerze jeśli faktycznie trzeba bedzie ingerować wole to oddać tobie niż komuś kto nie ma pojecia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do serwisu. To co opisałeś to akcja serwisową, o której mówił mi człowiek z serwisu. Podobno "masowo" wieszają się wyświetlacze w radyjkach z mniejszym LCD (bez nawi). Producent zaleca (broni się przed wymianą gw.) update softu.
Hejka, czy jest jakiś nowszy FW niż to co mam obecnie? Bolero MY2018
04829A9C-BEC2-4E4F-8B4B-E3A117E90A3F.thumb.jpeg.3cfda6bdec6f33c77906a984a1acf28c.jpeg
C7AB338E-EE2B-47EA-9657-5BAC841BC485.thumb.jpeg.8384abb97aed38bfab034f810c3294f5.jpeg
DF331C57-AA7D-4F0A-86BC-8E7F92AF3F7A.thumb.jpeg.d474d1c01367901430fa3c95e5607b13.jpeg
Czy mógłbym Pab567 prosić o linka do najnowszej wersji oprogramowania do tego radia ?

Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

864x - bez DAB, 874x - z DAB
A - MY16, menu karuzela, brak WiFi, brak wsparcia klawisza APP, brak wsparcia Virtual Cockpit
B - MY17, wspiera to czego nie wspierało A, ma WiFi, menu wciąż tylko karuzela
C - MY18, jak B ale oprócz menu karuzela ma też do wyboru menu z kolorowymi ikonami w dwóch rzędach.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Znajdę coś nowszego do:

IMG_1898.JPG

Dodatkowo, mam jeszcze pytanie, czy mogę podmienić wyświetlacz, który obecnie posiadam na wersję 5E0 919 605 M na zasadzie plug&play, bez konieczności wymiany jednostki. Mam dostęp do takiego w dobrych pieniądzach.

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0253 jest najnowszym softem do tej jednostki - chyba, że zostanie ona zhackowana, wtedy można wgrać nawet 0480.

Wyświetlacz jest P&P z tym, że soft 0253 nie obsługuje klawisza APP (a 0480 jak najbardziej tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 dzięki za info, czyli rozumiem, że klawisz APP odpowiada jedynie za przekierowanie bezpośrednio do SmartLinka? Generalnie będzie on działał, ale będę go musiał odpalać z kontekstu MENU?

Jesli to jedyna "bolączka" to chyba warto przejść na model dotykowy, bo z tego co wiem główna różnica to rozdzielczość. Czy możesz wskazać więcej różnic?

Zawsze można zmienić i później podnieść do 0480?

Edytowane przez Visterio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli SmartLink jest aktywny to nadal będzie działał ale będziesz go musiał uruchamiać tak, jak teraz - z menu ekranowego.

Rozdzielczość jest taka sama czyli 800*480. Skąd wziąłeś info że jest inna?

Tak, do 0480 można podnieść w dowolnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team