Skocz do zawartości

Dziwne dudnienie przy jednostajnej jeździe


skrystos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś wracając z Krakowa zauważyłem dziwna rzecz. Od około 60 km/h zaczyna być słyszalne i odczuwalne w formie wibracji dudnienie (dźwięk podobny jak najechanie na pas na autostradzie taki wypukły). Wraz z przyspieszaniem staje się głośniejszy a wibracja silniejsza. Dudnienie ma amplitudę mniej więcej stała jakieś 2 razy na sekundę jak jadę wolno to jest kapkę wolniejsze jak szybko to kapkę żwawsze, ale różnica niewielka. Przebiegu mam 30kkm dopiero co był serwis wszystko działa Ok ale zastanawiam się jakie mogą być przyczyny. Gdyby to była półoś piasta albo koło to amplituda byłaby jednostajnie związana z prędkością a nie jest. Początkowo myślałem że coś jest nie tak z nawierzchnia drogi ale na innych było to samo. Nie jestem w stanie zidentyfikować czy to lewa czy prawa strona dobiega to zza deski rozdzielczej i wibracje czuje na pedale. Zdaje sobie sprawę ze nikt nie jest jasnowidzem ale nawet jak mam iść do serwisu to jakoś muszę in to wytłumaczyć a nie że duchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dziś koła na letnie, dudni dalej. Piasty wydają się być Ok tak na podnośniku. Zauważyłem ze te wibracje ustają gdy dohamowuje, jak znów przyspieszam to nic nie słychać i nie czuć aż chwile się prędkość nie ustabilizuje. Wtedy znów to powraca. Jakby coś wpadało w rezonans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Witam,
mam podobnie. Jest tak, że przy prędkości około 60 km/h i potem 95 km/h jest jakby amplituda. Stawiałbym na łożyska. Tyle że łożyska dają CIĄGŁE łuczenie, a tutaj jest jakby przerywane... dlatego dziwne to jakoś... (tak jak kolega napisał - jakby przejeżdżał po farbie wypukłej na drodze).

Czy udało się Wam zdiagnozować problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, 

U mnie też występuje te dudnienie, tak jakby huczenie, 3 rodzaje kół zmieniane, dalej to samo i nie nasila się. Między prędkościami 60-120km/h tak się dzieje, potem ustępuje i dopiero wracając do tej prędkości znowu zaczyna się to samo. Jeżdżę już tak chyba z 50 tyś km i problem się nie nasila. Czy to faktycznie mogą być łożyska ? Na pedale gazu również to czuję, wygląda to tak jakby przejeżdżać po przerywanej linii na autostradzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team