Skocz do zawartości

Wypalanie DPF 2.0 TDI


Krzysztof Ha

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jak w temacie , co ile wam sie wypala dpf w o3 rs 2.0 tdi , bo mam auto po sofcie i ostatnio zauwazylem ze dpf sie wypala po srednio 200- 300 km. Robie dziennie po okolo 25 km w jedna strone trasa gdzie glownie jezdze powyzej 70km/h. Ten typ tak ma czy jest cos zdupione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Wypalanie DPF 2.0 TDI

120tys najechane, dziwi mnie to bo w o2 fl rs bylo co okolo 400 albo 600 km, wiem ze to inny silnik ale taka roznica?  To na uj mi ten diesel skoro z tego co zauwazylem musisz jechac te 20 km z ta predkoscia powyzej 70 km a jak gdzies cie przystopuje to zaczynasz cyrk od nowa z tego co zauwazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

właśnie tez zagłębiam sie w temacie bo u mnie mam 150tys km ,a wypalanie co 170km

mam pytanie ,jeżeli chciałbym wykonać wypalanie przez vcds. mógłby ktoś przybliżyć temat czy jest obawa jakaś co do tego?

samochód ma stać , jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przed programem średnio co 350-450km w cyklu miesznym, po programie 280-350km;

przebieg mam 65tys km, program od 15tys km;

duże znaczenie ma styl jazdy jak i trasy jakie pokonujesz, olej i paliwo;

Nie wiem jak przes VCDS ale przez KTSa jest możliwe wykonanie RGN, silnik musi być zagrzany, wszystkie błedy wykasowane (jak wystepują), samochód powinien stać, maska zamknięta. Czas trwania zależny od ilości sadzy.

Po zakończeniu RGN masa sadzy powinna byc w okolicach 4-6g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam 12km w dwie strony. Większość dni tygodnia z takim przebiegiem. Od stycznia kontrolka DPF zapaliła się 3krotnie (od tamtej pory przejechałem 1600km w tym jedna dłuższa 400km trasa.
a jaki przebieg masz obecnie?


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka jak się zaświeci oznacza iż już jest źle z tego co wcześniej się zdążyłem dowiedzieć.
ale co do wypalania zastosuje twoja metodę. i może mi nie dopala jak należy dlatego częstsza wymuszona praca dopalania.
w menu》car》info -podczas wypalania pojawia sie napis : konieczna praca silnika

ostatnio przy dopalaniu na ost kilometrze pojawił się napis. "temperatura robocza nie zachowana" wnioskuje w mojej glowie iż mogło to być przez zbyt szybka jazdę.

zdjecie z dzisiaj po przejechaniu ok 80 km od ostatniego dopalania. 91cfe121a1bafd32b9ab6df9e764efb8.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daariusz napisał:

Jak będę miał czas to w tygodniu też spróbuje podłączyć pod VCDS i odczytać te parametry. A Ty jaki masz przebieg i jak u Ciebie wygląda ten przebieg w rozłożeniu na trasy/miasto ile km rocznie ?

mój przebieg to 154kkm. dziennie 24km (praca tam i z powrotem) miasto około 6km dziennie.

silnik 2.0tdi 150KM. dsg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przez ostatnie 2 lata zrobił 140tys więc trochę latane było, głównie A1 i A2 więc może to też ma jakiś Wpływ. Dopiero od stycznia robi małe przebiegi. Ale zobaczę tym vcds jeszcze jak to u mnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego wychodzi, że albo rgn nie jest wykonana do końca albo strasznie szybko zapycha Ci się dpf. Po 73km od ostatniej rgn wartość obliczona powinna wynosić ok 9g. 0,03-0,05g na 1km powinna wzrastać masa sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie, jeżeli kontrolka się pojawia przy 30g to przy jakiej wartości gaśnie, bo chyba nie wypala się do 0 przez kilka km jazdy na wyższych obrotach. Więc to nie jest tak że mi od 0 do 24g wzrosło przez 70km. Podejrzewam że wypaliło się do 20, zgasla i tyle. I teraz na tych 70km wzrosło z 20 do tych 24g.

Edytowane przez Daariusz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis po pokonanych 172km od ost. regeneracji znow jak w zegarku dopalanie .
zmierzona masa sadzy na minusie? nie rozumie czy cos nie tak?
czy po dopalaniu 8g obliczonej masy sadzy nie za duzo ? co radzicie9e2a1a995cc8a1045c35ac93af2159ef.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2019 at 18:06, Daariusz napisał:

Pytanie jest takie, jeżeli kontrolka się pojawia przy 30g to przy jakiej wartości gaśnie, bo chyba nie wypala się do 0 przez kilka km jazdy na wyższych obrotach. Więc to nie jest tak że mi od 0 do 24g wzrosło przez 70km. Podejrzewam że wypaliło się do 20, zgasla i tyle. I teraz na tych 70km wzrosło z 20 do tych 24g.

Nie wiem przy jakiej wartości gaśnie bo u mnie się nie zaświeca przy rgn bo dpf zapełnia się max do 23g. Możliwe, że nie wypaliło do końca bo rgn np. została przerwana.

Dnia 6.03.2019 at 18:45, Michal napisał:

dzis po pokonanych 172km od ost. regeneracji znow jak w zegarku dopalanie .
zmierzona masa sadzy na minusie? nie rozumie czy cos nie tak?
czy po dopalaniu 8g obliczonej masy sadzy nie za duzo ? co radzicie9e2a1a995cc8a1045c35ac93af2159ef.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Prawidłowa wartość to obliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team