Skocz do zawartości

Wypalanie DPF 2.0 TDI


Krzysztof Ha

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowa wartość to obliczona.
ale 8g po wypaleniu to również jakby za dużo? czy narazie nie ma sobie czym głowy zawracać? ale co jest dla mnie najdziwniejsze to co 172km dopalanie dpf a.


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michal napisał:

ale 8g po wypaleniu to również jakby za dużo? czy narazie nie ma sobie czym głowy zawracać? ale co jest dla mnie najdziwniejsze to co 172km dopalanie dpf a.


Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Powinno być w granicach 5g, moim zdaniem warto po ok 100km spróbować zrobić rgn za pomocą vcds. Co 172km to trochę za często się wypala.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\jakie wartości pokazuje czujnik różnicy ciśnień?

Miałem przypadek w kolegi superbie II że stary i nowy zamiennik pokazywał nieprawidłowe dane.

Dopiero montaż mojego z octavii II fl pokazał prawidłowe wskazania.

Jutro sprawdzę w swojej O3 jakie wskazania są z czujnika różnicy ciśnień.

Wypalania DPF około 500 do 700 km.

Edytowane przez Angel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I  mnie dopadło

Na początku wypalal się co 250 - 300 km ( bez kontrolki) 

Od jakichś 2 tygodni dopala się częściej bo po około 150km - 180 km.

Dziś podepne vcds i zobaczę jakie mam wartości. Dziwi mnie to bo przez ostatni tydzień zrobiłem około 1000 km , po trasie wypalal się we wtorek a dziś rano znowu. 

takie mam wartości:

Cytat

IDE00432   Filtr cząstek stałych: czas od ostatniej regeneracji 3158 s
  IDE00433   Filtr cząstek stałych: zawartość popiołu w oleju 0.06 l
  IDE00434   Filtr cząstek stałych: obliczona masa sadzy 7.13 g
  IDE00435   Filtr cząstek stałych: zmierzona masa sadzy -4.51 g
  IDE00436   Filtr cząstek stałych: kilometry od ostatniej regeneracji 21382 m
  IDE01407   Filtr cząstek stałych: zużycie paliwa od ostatniej regeneracji 1.30 l
  IDE05507-ENG104207   Aktualny zakres magaz.filtra cząstek stałych: statystyka-Bit 0 8 
  IDE06059   Filtr cząstek stałych: zawartość popiołu w oleju 26.3 g
  IDE06060   Granica zapełnienia: masa popiołu: filtr cząstek stałych 80.00 g
Edytowane przez Mefju (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiedz mi czy olej w silniku ci się podnosił, mam podobny problem tylko z silnikiem 1,6 tdi cxxb przebieg 120tyś. Wypalanie dpf co ok 100km  nie wiem co może być problemem, może chłopaki macie jakieś małe sugestie bo już 4 raz olej wymieniam na 1000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ALLonzo Morii napisał:

Powiedz mi czy olej w silniku ci się podnosił, mam podobny problem tylko z silnikiem 1,6 tdi cxxb przebieg 120tyś. Wypalanie dpf co ok 100km  nie wiem co może być problemem, może chłopaki macie jakieś małe sugestie bo już 4 raz olej wymieniam na 1000km

Rozumiem, że doprowadzasz procedurę wypalania do końca?

Polecam Ci jechać na diagnostykę - gdzieś czytałem, że czasami pada czujnik ciśnienia lub temperatury spalin i dpf nie może być wypalony mimo próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich jestem tu nowy bo nowy nabytek oc3 vrs 184 km 187000 przebiegu i mam problem z dpf ,tz wypala się co ok 80km, wcześniej miałem passata 1,9 105 km i nie miałem z nim problemu przez 9 lat wypalał się po ok 500 km dużo jeżdżę po mieście. Kupiłem obdII i zainstalowałem aplikację DPF VAG po obserwacji filtra  zauważyłem że przy ok 55% zapełnienia filtra włącza się wypalanie i przebiega ono poprawnie tz. temperatura ok 600 stopni po wypalaniu sadza redukuje się do ok 5 mg a zapełnienie ok 20 % błędów w silniku nie widać sporadycznie  pokarze błąd sondy lambda. Ma ktoś może jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

 

 Witam,

Mam pytanie odnośnie wypalania DPF 🙂

"Konieczna praca silnika" w MENU CAR zawsze oznacza aktywację procedury DPF ? Czy może być inny powód tego komunikatu ?
Zdarza mi się że po podjechaniu pod garaż po niezbyt dynamicznej jeździe (trasa ~35 km) załącza się wentylator chłodnicy (klima OFF, nie w upał) i ww komunikat w menu samochodu, bez podnoszenia obrotów do 1000, bez żadnej kontrolki na zegarach. Czy to oznacza wypalanie DPF, czy może ten komunikat wyskakuje w momencie, kiedy samochód się musi schłodzić?

Oczywiście zdarza się też wypalanie przy podniesionych obrotach do 1000, tym komunikacie i włączonym wentylatorze. Zastanawia mnie natomiast przypadek opisany wyżej, czy to też jakaś odmiana wypalania? 🧐

Octavia RS 2014r., 2.0 tdi CUPA 218KM, 169k przebieg.

Dnia 19.08.2020 at 19:25, arowasik napisał:

Czy ktoś napisze procedurę wypalania na postoju przez vcds? Mi dzisiaj po wypalaniu pokazało tak jak na zdjęciu. To chyba niezbyt dobrze ? 2.0 TDI 184 KM DSG 2015 rok Octavia

Screenshot_20200819-172440_VAG DPF.jpg

Miałem przez pewien czas dostęp do kostki obd bluetooth+apki vag dpf i laptopa z kablem+vcds.

Nie wiem dlaczego, ale były duże rozbieżności w wartościach między apką vag dpf a vcdsem - km od wypalania i inne parametry się rózniły 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co może być przyczyną pokazywania masy sadzy mierzonej na minusie? 

Czujnik różnicy ciśnień też pokazuje różnice ciśnień -3hPa. 

Dodam że dpf potrafi się wypalać co ok 150 km niezależnie, czy jeżdżę w mieście czy ekspresówka. 

IMG_20201128_211201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Również mam diodę do monitorowania wypalania DPF i sprawdza się póki co super. Rzadko zauważałem że się wypala a teraz ku mojemu zdziwieniu wypala się co 400-500 km głównie jeżdżę na miejscu. Podczas jazdy jak się wypalał ostatnio to trwało to 8 minut i wypalił się do 5g natomiast na postoju trwało to już ponad 20 minut i pozostało 7g.

IMG_E4187.JPG

Edytowane przez PUL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze....nie monitorowałem ale raz na tydzień na bank.

U mnie jak zbliża się wypalanie rano przy odpalaniu błyśnie...myślę że u Ciebie jest tak samo.

Najbardziej mnie wkurza jak się zaswieci 300 m od.celu podrózy/pracy itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Czyścił już ktoś z Was DPFa demontując go i czyszcząc w specjalnej maszynie do płukania DPF? 
Orientowałem się już jakie koszty w zakładach w okolicy i jest to zakres 400-500 zł za czyszczenie + 350 zł za demontaż/montaż 🙃
Z tego co wiem, to po takim czyszczeniu trzeba zrobić adaptację w VCDS. Na innych forach są jakieś szczątkowe informacje na ten temat, może ktoś z Was robił i dokładniej opisze? 😉 

Chciałbym zdemontować DPFa i oddać go do takiego czyszczenia, bo wypala mi się już co ~150 km.
Auto mam od roku, zaraz po zakupie wypalał się co ~350 km przy podobnych trasach co robię teraz.
W VAG DPF mam już Oils Ash Residue na poziomie 74%, więc myślę że warto byłoby oddać już do czyszczenia. W załączniku screen z apki, zaraz po zakończeniu wypalania.

Co do samego auta, to O3 RS 2.0 TDI 2014r, 188 tys. przebiegu, chip na 218 KM.

Pozdrawiam 🙂

Screenshot_20210510-195357_VAG DPF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 21.06.2021 at 13:46, Vickers napisał:

Witam,

Czyścił już ktoś z Was DPFa demontując go i czyszcząc w specjalnej maszynie do płukania DPF? 
Orientowałem się już jakie koszty w zakładach w okolicy i jest to zakres 400-500 zł za czyszczenie + 350 zł za demontaż/montaż 🙃
Z tego co wiem, to po takim czyszczeniu trzeba zrobić adaptację w VCDS. Na innych forach są jakieś szczątkowe informacje na ten temat, może ktoś z Was robił i dokładniej opisze? 😉 

Chciałbym zdemontować DPFa i oddać go do takiego czyszczenia, bo wypala mi się już co ~150 km.
Auto mam od roku, zaraz po zakupie wypalał się co ~350 km przy podobnych trasach co robię teraz.
W VAG DPF mam już Oils Ash Residue na poziomie 74%, więc myślę że warto byłoby oddać już do czyszczenia. W załączniku screen z apki, zaraz po zakończeniu wypalania.

Co do samego auta, to O3 RS 2.0 TDI 2014r, 188 tys. przebiegu, chip na 218 KM.

Pozdrawiam 🙂

Screenshot_20210510-195357_VAG DPF.jpg

Witam,

Pozwólcie że odpowiem sam sobie, może komuś przyda się ta wiedza 🙂

Jestem już po wspominanym wyżej czyszczeniu DPFa+katalizatora. Łączny koszt 700 zł (400 za czyszczenie, 300 demontaż u mechaników).
Firma czyszcząca stwierdziła że filtr działa prawidłowo, tak jak powinien. Nie stwierdzili jakiś problemów typu spalany olej przez silnik itp. Ocenili stan filtra na 4/5. Dostałem raport z czyszczenia gdzie były załączone foto i wartości ciśnień przed/po czyszczeniu (spadek ciśnienia o 94,2%). 
Mechanicy zajrzeli przy okazji do turbo i również nie znaleźli oznak żeby przepuszczało olej itp. Dostęp i demontaż wg nich dość ciężki.

Po montażu wyczyszczonego filtra wykonana procedura resetowania w sterowniku. 
Póki co wypalanie załączyło mi się raz - po ok. 300 km i ~24g soot mass w apce VAG DPF. Zobaczymy jakie będą kolejne przebiegi między wypaleniami. Jeżdżę 50/50 miasto-trasa.
Według komputera spadło mi spalanie paliwa o ok. 0,5l/100 km na takich samych odcinkach co jeździłem przed regeneracją. W dłuższą trasę wybieram się w sobotę, więc będę miał lepsze dane porównawcze 🙂

Planuję jeszcze wycieczkę do znajomego, podłączenie VCDSa i sprawdzenie tam pozostałych parametrów dpf - apka na telefon jest dość okrojona.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyjmował ktoś dpf we własnym zakresie? Dużo roboty? Trzeba ściągać np. sanie?

Auto posiadam od niedawna. dpf mi się często wypala bo co jakieś 180 km.  Oil ash residue na poziomie 62g . Chciałem sam go wyjąć do czyszczenia niż płacić komuś za to. Tylko zastanawiam się czy nie spędze dwóch dni w garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja wyciągałem sam i spędziłem dwa dni  w kanale, bo rozkręcałem po kolei, co mi akuratnie przeszkadzało. Tak na szybko dla potomnych. Silnik cały na glebę i do przodu do samej chłodnicy. Osłona rozrządu z łapą silnika też weg. Musiałem jeszcze odłączyć (zostawić na aucie) chłodnicę spalin. Dpf wyszedł z czujnikami i sondami, bo na aucie nie szło ich odkręcić. Mam przebieg 220kkm i wypalał się po 170 km. Po czyszczeniu 300 km, przy jeździe głównie w mieście. Pan od myjki powiedział, że dpf nie był tragicznie zapchany, ale do ideału było też daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team