Skocz do zawartości

Gniazdo USB


Michał Saks

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie bardzo proszę was o pomoc, mianowicie w octavii mojego taty nie działa gniazdko USB. Octavia III przed liftem. 
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są ok, wymieniłem gniazdo usb bo planuje wymienić czytnik i radio by był Apple car play i dalej usb nie działa ani nie ładuje ani nie odczytuje go jako źródło. 
W VCDS widnieje jeden błąd z sterownika 5F „Optyczna magistrala danych cyfrowego procesora dzwieku, sporadyczna przerwa” błąd cały czas wraca. ( kod 6669) 

W mojej octavi 3 tez przed liftem wszystko lata jak należy szybko ładuje i łączy się z radiem. Prosiłbym o pomoc ponieważ nie chciałbym by po wymianie czytnika i radia Apple car play nie działało. 
 

@rrobert miałeś taki przypadek ? 

380BE5C8-1F66-40E8-90D7-7A62625F4AD7.jpeg

Edytowane przez Mateusz Krywald (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa gniazdo, bo coś tam masz namieszane. Błąd który masz nie dotyczy gniazda USB tylko procesora dźwięku.
Masz Cantona w tej Octavii?
Po za tym nie nasz co szukać w bezpiecznikach, bo gniazdo jest zasilane z radia z zielonego gniazda quadlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1392]Bandini[/mention] auto świeżo kupione, już na samym początku nie działało usb. 
Samochód posiada nagłośnienie canton. 
Od czego mogę zacząć szukać problemu ? 
Masz dwie możliwości. Jedna to błędnie zakodowana jednostka 5F, a druga to brak zasilania gniazda.
Na gnieździe powinno być około 5V. Jeśli jest to jest złe kodowanie, albo ewentualnie uwalone radio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bandini obstawiam uwalone radio, usb zakodowane jest na bajcie 19 bit 6-7 usb &iphone functionality. Jest już tutaj świeżo założona kostka usb pod IPhone. Ale zarówno stare gniazdo nie działa jak i nowe. Kostki są podpięte wszystkie zarówno w radiu, samym gnieździe jak i w czytniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co masz w adaptacji 5F.
Interfejs zewnętrznych mediów czy coś takiego?
Weź miernik i sprawdź co jest na złączu? Jak wymieniałeś to wiesz jak się za to zabrać. Czerwony i czarny kabelek przy gnieździe.
Jak dalej nie masz napięcia 5V na złączu USB to pisz do Pab567 on potrafi często wskrzeszać umarłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo to jest MIB2 więc jeśli chcesz mieć CarPlay to do wymiany obowiązkowo zarówno ekran, jednostka w schowku jaki i USB - więc tym, że teraz nie działa, w ogóle bym się nie przejmował.

Systemy infotainment w grupie VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pab567 najpierw trzeba uzbierać $ 😉 

Panwoie Pab567 miał rację. Pierwsze gniazdo usb było zepsute, ja z racji tego, że tata rozszerza po mału jednostkę z mib1 na mib2 to wymieniłem mu już gniazdo usb pod IPhone. Okazuje się, że te zielone gniazdo usb działa tylko i wyłącznie z MIB 2. Podłączyłem zestaw z mojego auta ( sterownik i wyświetlacz) i usb działa jak należy. Działa Apple CarPlay i ładowanie 😉

Jeszcze jedno pytanie Tata ma canton ja nie, jedyne co mam uruchomione to wirtualny subwoofer i surround. Po podpięciu swojego zestawu u taty w octavi nie było żadnego dźwięku  ( głośnik nie był przekreślony) 

Pyt1. Czy to jest kwestia tylko i wyłącznie kodowania ? 
Pyt2. Wiem, że w przypadku cantona, żeby działał poprawnie musi być również wzmacniacz pod mib2. Czy w tym przypadku nie będzie dźwięku właśnie przez niego ? 
Pyt3. Słyszałem, że można obejść wzmacniacz w kodowaniu/adaptacji, czy to prawda ? W przyszłości planujemy zakup wzmacniacza pod mib2 ale na chwilę obecną to za duża inwestycja, z czytnikiem, wyświetlaczem i wzmacniaczem. Zakup na pewno po nowym roku. 
Pyt4. Czy warto ogólnie inwestować w ten wzmacniacz ? W swojej octavi mam fabryczne podstawowe nagłośnienie i gra o niebo lepiej niż ten canton z subem, mam dużo głębsze i przyjemniejsze niższe częstotliwości. Czy przy mibie2 zestaw canton gra lepiej ? 
Pyt5. Przy moim czytniku na samym końcu po lewej stronie, jest wolna czarna wtyczka za co ona odpowiada ? 

B01DEFC4-08F3-4B0C-B4B7-6744D6E1E985.jpeg

62A17C8E-AD22-43ED-A8F9-9FE9EABD2016.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że od początku nie pisałeś, że masz w tej Octavii MIB1. Można by ten problem braku Car Play rozwiązać wcześniej.
Jak sam widzisz nie można od tak sobie wymieniać różnych klocków.
Tak samo jest ze wzmacniaczem MIB1 tylko do jednostki MIB1.
Jakość dźwięku MIB1 jest wogóle nie porównywalna z MIB 2.
Odpowiadając na twoje pytanie czy można tak zakodować MIB2, by grał bez Cantona odpowiedź brzmi tak. Pamiętaj też, że jednostka MIB2 i Canton mają ochronę komponentu. Bez zdjęcia CP nie będą grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team