Skocz do zawartości

Gniazdo USB


Michał Saks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zaczynam drugi tydzień z moją pierwszą Skodą. 

Mam do Was pytanie o działanie gniazda USB. Chciałem je wykorzystywać jako ładowarkę do telefonu, ale po podłączeniu gniazdo nie ładuje. Nie mogę go też wybrać jako źródło. 

Czy to przypadłość mojego egzemplarza, czy to gniazdo działa tylko z pamięcią USB? 

IMG-7309.JPG

IMG-7311.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego USB do ładowania iP6s, działa bez problemu. Ładuje i daje radę nawet przy włączonym Y.

@Namo iP nie będzie pracował jako pamięć masowa ;-) góra co to możesz otworzyć muzę po kablu na media lub skorzystać z CarPlay

@Michał Saks masz ori kabel lub MFI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany spójrzcie jakie on ma radio a potem ze ja mogę i ja mogę. w swingu jest tylko tyle prądu aby obudzić pena.

dopiero od bolero było to zasilane z innego zasilanie - patrz więcej prądu.  tak było w pierwszych latach produkcji kiedy był ten swing i bluse

nie wiem czasem czy jak nie przestawisz w radiu na "full USB" to przynajmniej columbus daje więcej prądu

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej wszystkim. Chciał bym podpiąć się pod temat ale troche z inne beczki. Mianowicie u szwagra w OIII było złącze Media in, które wymienił na USB. Po podłączeniu czego kolwiek do gniazda USB, niema żadnej reakcji ani napięcia w tym gnieździe. Doczytałem że trzeba w F5 w długim kodowaniu w byte 19 zmienić bit 6-7(próbowałem każdą opcje). Niestety dalej to samo jak przed zmianami, żadnej reakcji. W błędach jest taka informacja jak w załączniku. A na ekranie wyboru mediów nie ma USB. 

Może ktoś przerabia tema i podpowie co nie tak robimy. 

Z góry dzięki 

IMG_20200106_161334.jpg

IMG_20200106_161412.jpg

IMG_20200106_161339.jpg

Edytowane przez cygan8686 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment podłączyliśmy z QuadLocka te piny jak odpisałeś. Zasilanie ruszyło bo wideo rejestrator zaczął się ładować, ale po podłączeniu pendriva albo telefonu łączności nie było. Więc przekodowalem w F5 byte 19 bit 6i7. Niestety to nie pomogło. Więc postanowiliśmy po kodowaniu zresetować radio przytrzymać dłuższą chwilę przycisk od włączania. Po tym resecie radio przestało działać. Wyświetlał się tylko symbol skody i nic. Okazało się że mój chiński kabel namieszał w sterowniki. Naszczescie mieliśmy zdjęcie długiego kodowania z przed zmian i wpisalosmy je ręcznie. Po tej akcji radio zaczęło grać ale na wyświetlaczu został symbol skody bądź czarny ekran(nieraz logo nieraz nic). Używając sterowania z kierownicy można zmieniać stacje normalnie łączy się z telefonem i wszystkie opcje radia. 

Bardzo proszę o pomoc gdyż nie wiem co teraz robić. Czy jest możliwość przywrócenia radia tak żeby działał ekran normalnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 23.03.2018 at 15:19, Namo napisał:

W tym gniazdku jest tak małe napięcie, że nie ładuje prawie wcale. Dla iPhone może to być za mało żeby uruchomić ładowanie.

Nie ma w jabłuszku opcji przełączenia typu połączenia na pamięć masową?

Napięcie jest zawsze takie samo 🙂 tylko się zmienia natężenie w zależności od wariantu portu USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiszę do tematu od siebie. To gniazdo USB spokojnie ładuje nawet wymagające telefony. PODŁĄCZAM Huawei Mate 10 Pro, Honor 8, Huawei P40, włączona nawigacja, Janosik, CamSam, wyświetlacz przeważnie full jasność w dzień i przyciemniony w nocy. Transmisja danych także włączona i nie mam problemów z ładowaniem telefonów. POTRAFIĘ ROZŁADOWAĆ telefon do 30 proc bez zasilania i używając go w dalszym ciągu już podłączony do tego gniazda, bateria jest ładowana stosunkowo szybko. Nie jest to może super szybkie ładowanie ale naprawdę wystarcza. Jeden ważny warunek, zwłaszcza gdy jest ciepło, telefon musi mieć zapewnione dobre chłodzenie. Umieszony w szczelnym uchwycie potrafi sam odłączyć ładowanie gdy nagrzeje się dla ochrony baterii. Mam uchwyt pomiędzy pokrętłem radia a schowkiem. Wystarczy że lekko odchylę plecki od uchwytu robiąc przerwę a prawy nadmuch środkowy skieruję właśnie w plecki telefonu aby był dobrze chłodzony. Gdy jest chłodniej z reguły wystarczy nawet zrobić tylko ten odstęp dla cyrkulacji powietrza aby telefon mógł oddawać temperelature. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team