Skocz do zawartości

Wymiana trzeciego światła stop


yorqe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie muszę wymienić w swoim kombi trzecie światło stop ponieważ mam pęknięty klosz. Zamówiłem już odpowiednią część ale nie wiem jak się za to zabrać. Ktoś przerabiał temat? I przy okazji jakie żarówki tam wchodzą bo jedna też już nie świeci?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem już że żarówki są niewymienne i trzeba wymienić całe światło. A ktoś podpowie chociaż jak zdjąc tapicerke z klapy? Bo patrzyłem i strasznie sztywno wszystko siedzi a nie chce czegoś połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż najlepiej zacząć od narożników. Najlepiej bez narzędzi.. Według mnie podłożenie czegoś nawet plastikowego zostawia jakieś tam malutkie ślady ingerencji. Szarpiemy zdecydowanym krótkim ruchem, albo uderzasz wewnetrzna strona nadgarska, tak w kierunku na zewnątrz auta. Potem skupiamy się nad wygieciem końca lewego i prawego, tam jest taki malutki plastikowy zaczep. Następnie spokojnie zdejmujemy z okolic 3 światła STOP tak w strone tyłu auta.574549fd91691f325a6e1b096e217afd.jpgf5cfaeaa9e36575f00a7f5cc0e604c1b.jpg7c3383b0100f3ef84ff0c9ecc2b7aa00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 30.03.2018 o 16:39, mcq napisał(a):

Demontaż najlepiej zacząć od narożników. Najlepiej bez narzędzi.. Według mnie podłożenie czegoś nawet plastikowego zostawia jakieś tam malutkie ślady ingerencji. Szarpiemy zdecydowanym krótkim ruchem, albo uderzasz wewnetrzna strona nadgarska, tak w kierunku na zewnątrz auta. Potem skupiamy się nad wygieciem końca lewego i prawego, tam jest taki malutki plastikowy zaczep. Następnie spokojnie zdejmujemy z okolic 3 światła STOP tak w strone tyłu auta.574549fd91691f325a6e1b096e217afd.jpgf5cfaeaa9e36575f00a7f5cc0e604c1b.jpg7c3383b0100f3ef84ff0c9ecc2b7aa00.jpg

Czy ktoś wie jaki jest nr części tego plastiku ze zdjęcia? Liftback 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team