Skocz do zawartości

Sublime

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wiecie może na jakich fabrycznie oponach zjeżdżają z fabryki Octavie? Mam na myśli rozmiar 17' i 18'.

W kilku przypadkach spotkałem się już , że w 17 zakładają Dunlopy Sport Maxxx RT. Chodzi głównie o ustalenie czy są to opony z półki Premium czy Średniaki?

Czekam na Wasze info :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekdk napisał:

U mnie RS przyszedł na  17 Bridgestone Turanza T001, niby marka premium, ale jak dla mnie te opony to taki średniak. 

Brihgestone to faktycznie średnia półka.  Moja RSka zjechała na Pirelkach Citnturato P7. Też bym wolał Dunlopy Sport Maxx. Znajomy w normalnej O3 mówił że sprawują się rewelacyjnie. Ja za moment (po przesiadce na Golfa) też przetestuj te Dunlopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zależy to od konfigu (samochód, felgi) oraz od tego co chyba mają pod ręką. Ja odbierałem na sport maxxach, a tego samego dnia inna wyjeżdzała z salonu na Nexenach.

Jedno co jest pewne, to bez względu na porę roku auto zawsze na letnich gumach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aklenczar napisał:

@maol72 a jak sprawowały Ci się te P7emki? 

W porównaniu do zimówek Coniti 850 to były głośne. Kiedyś jadąc w góry z całą rodziną i pełnym bagażnikiem, dałem ciśnienie jak fabryka przykazała 2,7 (czy nawet 2,8). Zaraz zjechałem w Łodzi na pierwszą, lepszą stację paliw i zmniejszyłem na 2,4 bo wewnątrz był taki szum od kół że własnych myśli człowiek nie słyszał, nie mówiąc o prowadzeniu normalnej rozmowy.

Ale kiedyś w lato i na trójce (z DSG) nawet zapiszczały, jak mi się przede mną "L-ka" 15 na godzinę "ślimaczyła" :)

Teraz w Golfie mam już "letnie buty" - właśnie Dunlopy. Zobaczymy jak się będzie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja swoją Octavię odbierałem w styczniu  2017 na zimowych 16'' Continentalach. Takie sobie zażyczyem. Latnie na alufelgach były w bagażniku i fabrycznie, dostałem  Dunlopy Sport Maxx RT 17''. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak wychwalaja te opony. Może nie sa złe ale do  ideału, trochę im brakuje jak dla mnie. Sa ciche, mają niskie opory toczenia, na suchym dobrze trzymają sie drogi ale, już na mokrym, nie jest tak różowo. Często przy ruszaniu tracą przyczepność, zdarza sie i.na 2 biegu nawet a to tylko 150 KM. Z hamowaniem też lepiej uważać, abs tu ma co robić nie raz.  Oceniłbym je na dobre 4 ale jezdzilem na lepszych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2018 at 21:43, AdamT napisał:

Ja 18" dostałem Michelin Sport Pilot 3

Szczęściarz. Dla tych, co odebrali na fajansach rada jest taka, żeby upalić fabryczne lacze i zmienić na Michelim Pilot Sport 4+

Super opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam. ja sprzedalem turanze [jak mozna dac 1.8 ze sportowym zawiasem na tak miekkiej oponie, ale jak tutaj tali do rsa]

potem miałem przez chwile ventusy s1evo2 [tez na takich oponach wychodziła o3fl] kto je dostal to szczesciaz

a teraz mam toyo r1r wiec lepiej sie nie da. przy odpowiedniej znajomosci cen opon mozna takie myki zrobić nie tracac zlotowki

mialem kupować ps4 ale znalazlem r1r w takiej cenie i w takim stanie ze grzechem bylo nie wziac. w sumie jakbym je puscil dalej to bym mial na nowe ps4 i jeszcze by mogło zostac

r1r jeszcze środkowy pasek mialy. w Polsce opona juz nie dokupienia. jak byly to

ok 600 za sztuke. za granicą 170euro

a ja komplet kupilem za 1000

natomiast ps3 to padło. puscil bym to w pizdu. ps2 sa ok. pss bdb. ps4 super. a ps3 badziew

btw ventus jest na sprzedaż cena dobra. macie ogloszenie. kupic dwa odemnie i dokupic dwa nowe. tylko uwaga bo sprzedaja teraz i z korei i Węgier. z korei badziew [patrzec na eu label]. testowalem kilka dni te i powiem ze bdb. podejrzewam ze niewiele gorzej niz ps4. gdybym nie trafi r1r to bym je zostawił

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

8a1f7ef1a9924373d30eb56cef5777b4.jpga1dd5c6997431776e9419d723d31e007.jpgb21c7f39bc23d71d7182976d341c2293.jpg

d21e25ecc60cd391ca13f439092a4bf0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie, krótkie pytanko dotyczące opon. Octavka z 2017 roku, auto powystawowe kupione u dilera. Przebieg symboliczny. Samochód stał na letnich kołach z oponami Bridgestone Turanza T001 w rozmiarze 225/40 R18 92V (prod: 4416 - Made in Poland). Odbierając furę poprosiłem o montaż kół zimowych - letnie zatem spakowano mi w pokrowce - przywiozłem je w bagażniku. Ostatnio rozpakowałem je celem wyczyszczenia i zabezpieczenia felg chemią... i stwierdziłem (przyglądając się ogumieniu z bliska), że na każdej oponie w zagłębieniach lamelek od strony zewnętrznej występują kiepsko wyglądające spękania - jak to widać na załączonym zdjęciu. Od strony wewnętrznej spękań nie ma na żadnym kole.

Spotkaliście się z czymś takim? Ja coś podobnego miałem na oponach Yokohama, ale po 4 latach intensywnej eksploatacji (Bridgestona natomiast nigdy nie miałem sposobności użytkować). Na tych gumach Octavka stała 2 lata "garażowana" w najlepszym w swojej historii garażu, czyli na wystawie w salonie 😉 Zastanawiam się co z tym tematem robić - Bridgestone daje niby 5 lat gwarancji na swoje opony... tyle że ja nie mam osobnego dowodu zakupu samego ogumienia. Jeśli możecie coś poradzić - będę wdzięczny ☺️ bo przyznam szczerze, że jeżdżąc już trochę lat nigdy nie miałem potrzeby reklamowania opon.

opona1.jpg

opona2.jpg

Edytowane przez jaco
literówka w nazwie opon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to reklamował w salonie jak możesz masz gwarancję albo możesz skorzystać z rękojmi. Dla opony to też wcale nie jest fajne stać przez dwa lata w miejscu. Jak masz opony na felgach to przechowywać zalecają na stojaku bez kontaktu z podłożem. Bridgeston zawsze były twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 15.12.2019 at 08:30, Adrian napisał:

Ja bym to reklamował w salonie jak możesz masz gwarancję albo możesz skorzystać z rękojmi. Dla opony to też wcale nie jest fajne stać przez dwa lata w miejscu. Jak masz opony na felgach to przechowywać zalecają na stojaku bez kontaktu z podłożem. Bridgeston zawsze były twarde.

Mam na auto tzw gwarancję rozszerzoną - ona obejmuje praktycznie wszystko poza lakierem i... ogumieniem 🙂 Skorzystałem jednak z gwarancji jaką rzekomo daje Bridgestone. Reklamację złożyłem za pośrednictwem dilera, ponieważ okazuje się, że nie możesz się zgłosić do Bridgestona bezpośrednio - jako użytkownik końcowy ich produktu. Diler wysłał im kwity oraz zdjęcia opon. Po miesiącu oczekiwania dostałem od jakiejś sekretarki z Bridgestona telefon, by dostarczyć opony do ich partnera - firmy First Stop Quatro na Kłobuckiej w Warszawie, który zajmie się rozpatrzeniem reklamacji. Opony zdemontowałem z obręczy i zawiozłem. Po kilku godzinach za pośrednictwem dilera Skody dostaję skan odpowiedzi: reklamacja odrzucona. Uzasadnienie: uszkodzenia jakie obserwowane są na oponach powstają zwykle wskutek niesprawnego zawieszenia, nieprawidłowej eksploatacji, długotrwałej ekspozycji opon na promieniowanie UV lub kontaktu z substancjami ropopochodnymi 😂 

Bridgestone, za pośrednictwem wskazanego przez siebie partnera sprawę olał (i to z podniesioną nogą). Diler, który sprzedał mi auto (Skoda Inter Auto Krasne k. Rzeszowa - w osobie kierownika działu serwisu) nie poczuwał się do bycia winnym w zakresie wskazanych w odpowiedzi reklamacyjnej czynników, mogących rzekomo spowodować tego typu uszkodzenia. Jak zwykle bywa - klient zostaje z problemem sam. Jedyne co można było w tej sprawie zrobić to wszcząć długotrwałą i kosztowną walkę "na noże".

Efekt jest taki, że mój pierwszy sezon jeżdżę Octavką na nowiutkich Dunlopach Sport Maxx RT2, które po kilku tygodniach jazdy oceniam bardzo dobrze 😁

Natomiast co do samego Bridgestona, jego produktów oraz partnera First Stop Quatro z Kłobuckiej mam dzięki tej sprawie wyrobioną odpowiednią opinię. Podobnie, jak na temat serwisu Inter Auto w Krasnem k. Rzeszowa. Moja wina, że nie zwróciłem uwagi na te spękania przed zakupem, ale przez myśl mi nie przeszło, że opony w dwuletnim aucie z wystawy mogą mieć jakiekolwiek defekty. Pozytywne jest natomiast to, że jeżdżę teraz na oponach, które są o 4dB od tego dziadostwa co popękało 😉 

Edytowane przez jaco (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team