Skocz do zawartości

Wyciszenie RS


Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
[mention=2311]Adrian[/mention] [mention=2311]Adrian[/mention] macie moze jakiś manual do co zrobić z tym sznurem ?

Proszę bardzo

http://octavia.team/index.php?/topic/1527-OIII-FL-RS-w-klekocie-z-pakietem-Xtreme#entry33106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 27.03.2019 at 21:37, Adrian napisał:

Link nie działa. Może ktoś podesłać działający, nie chcę czegoś uszkodzić a sznur już zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oczywiście że tak. Do całego zabiegu potrzeba:
1. Sznur gumowy (ja użyłem 7mm)
2. Pilot do przewodów (w sklepie Jula koszt 12pln)
3. Taśma najlepiej izolacja
4. Silikon w sprayu
5. Szmatka
Trzeba zacząć od tego jak jest zbudowana ta uszczelka. Jest ona zgrzewana fabrycznie w pkt 1 widocznym na zdjeciu więc w tym miejscu nie ma przejścia.
Dlatego jeśli chcemy aby cała uszczelka była uzupełniona wężem trzeba pilot wprowadzić w pkt 2 gdzie jest otwór z boku uszczelki i przeciągnąć przez całość do pkt 4.
Silikon przyda się w pkt 3 gdzie jest najtrudniejszy wg mnie element przyciągania bo w tym miejscu bardzo się blokuje.
Na drugim zdjeciu widoczny jest też otwór dzięki któremu można podawać silikon który ułatwia przejście tego miejsca. Takie otwory są umieszczone co jakiś czas w uszczelce.
Trzeba uważać bardzo na uszczelki aby nie rozerwać tych otworów. Zwłaszcza przeciągając pilot.
Dzięki tej operacji bardzo poprawia się wyciszenie uszczelek. Drzwi zamykają się bez problemu, przynajmniej ja nie zwróciłem uwagi aby trzeba było wkładać więcej siły w ich zamknięcie aby się zamknęły. Nawet przy samym zamykaniu drzwi zmienił się dźwięk trzaśnięcia.
Nie wiem czy opisałem do dobrze. Ale jeśli będą pytania to śmiało.
W Wawie jak by ktoś nie wiedział jak się do tego zabrać to mogę pomóc. Wszystko mam tylko sznur gumowy trzeba sobie kupić.
Myślę że taki zabieg nie jest mega kosztowny a wart wykonania. Ja kupiłem 20 metrów i zrobiłem tym wszystkie drzwi oraz klapę bagażnika i jeszcze pod maską co tam się dało w te uszczelki wprowadzić.
20180920_125822.thumb.jpeg.d16493389642ad8717b4485b6b70ebfb.jpeg20180920_125750.thumb.jpeg.ed83941bdf5c8402f6bce5c5fe2cfba9.jpeg


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdzie. Tylko talkiem to przesyp mocno i delikatnie ciagnij i wpychaj żeby nie rozerwać tych otworów. Ja sobie robie tak ze wkładam gume do kartonu mocno sypie talkiem i bezposrednio z kartoniku ciągne do uszczelki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to opisać. Ale ucinasz tyle ile trzeba do łączenia i musisz upchnąć nadmiar w uszczelce. Ja robię to ręką mocno pocierając uszczelkę w przeciwnym kierunku niz do tej pory. Jak się schowa całość to znowu zgodnie z ruchem zegara pocierasz uszczelkę aż dojdzie do samego końca.

Sorki za opis ale nie wiem jak to lepiej wyjaśnić. Jak będziesz robił to załapiesz o co mi chodzi bo jak się przeciera uszczelkę mocno dociskając to w środku ten wąż też będzie się przemieszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu postanowiłem wciągnąć sznur do uszczelki. Nie było łatwo ale się udało. Póki co tylko w drzwiach kierowcy ale materiał jest na resztę kwestia tylko wolnego czasu. Niestety podczas pracy rozerwałem trochę uszczelkę. Czy taka dziura w uszczelce (około 3 cm) może powodować że będzie się lała woda itp. ?

IMG_E3214.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Mam pytanie odnośnie mat w drzwi, czy fabrycznie jest tam folia taka jak np. w O1 była, i czy po tych wyklejankach nie ma żadnego problemu z przeciekaniem wody itd itp?
Nie, w O3 nie ma żadnej foli. Problemów z odpływem wody również nie stwierdzono.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team