Skocz do zawartości

Wyciszenie RS


Enriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że mój RS trafi już niedługo (mam nadzieję) w ręce żony mam w związku z tym do wykonania parę prac usprawniających i przystosowujących ten pojazd do wymagań nowego użytkownika. Już na wstępie mam zapowiedziane, że wszelkiej maści brzęczyki, sound generatory i inne pierdzące elementy mają być uciszone. Mają być też dodane dystanse na koła, bo według niej na razie wygląda jak wielka pokraka. Ale mniejsza z tym. Zadanie o wiele trudniejsze brzmi - wyciszenie wnętrza - szum wiatru, hałas od drogi itp. Twarde i drewniane, nie nadające się do szybkiej jazdy zawieszenie jakim legitymuje się seryjny RS może od bidy zostać, bo koszta i jednak trochę szkoda rozkręcać coś dla widzimisię i jeszcze bardziej usztywniać auto. Jest jak jest - ani wygodnie, ani sportowo - takie nie wiadomo co, ale niech tam już będzie.

Ale do rzeczy. Plan z wyciszeniem jest taki, żeby podłogę, gródź, bagażnik, wszystkie drzwi potraktować dynamat extreme i na to piankę wygłuszającą GMS-02 na przykład. Całość przy wadze 2,20 + 0,2 = 2,40 kg/m2 * 17m2 = 41 kg dodatkowej wagi. Na koniec planuję wziąć punkt 18b z tego cennika:

SztukaWyciszania.pl - najlepsze możliwe wyciszenie i wygłuszenie aut.

Będę wdzięczny za uwagi, szczególnie od osób, które bawiły się już w to wcześniej. Dodam, że mam na koncie 2 Superby i jedną Octavię 2 zrobioną w ten sposób (bez usługi tej firmy) i w sumie jedyne czego się obawiam to te szumy wiatru przy prędkościach powyżej 130-140 km/h.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Enriquez napisał:

według niej na razie wygląda jak wielka pokraka

konkretna babka :mistrz:

Cytat

18b. Wyciszenie uszczelek drzwi przeznaczone dla aut niemieckich
Pakiety przeznaczone dla aut takich jak te z grupy VAG: Volkswagen, Skoda, Audi, oraz Mercedes, BMW, Porsche. Standard wykonania niemieckich aut czyni ich elementy nadwozia bardziej masywnymi niż typowe. Nie zmienia to jednak faktu, że wyciszenie uszczelek w tych autach jest jak diament w koronie – czyni je jeszcze bardziej szlachetnymi.

uszczelki? Co oni z nimi robią?

2 godziny temu, Enriquez napisał:

mam na koncie 2 Superby i jedną Octavię 2 zrobioną w ten sposób

"Wyciszanie O3 RS by @Enriquez", relację będę czytał/oglądał z wypiekami na twarzy. Mógłbyś to nagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacji może nie być bo przy robocie jest dużo słów na k... ch... ja p....lę itp. itd.

Co do tego, co robią z uszczelkami - nie wiem, gdzieś kiedyś temat próbowałem rozwikłać i po przeszperaniu internetu jedyne co mi wpadło w oczy to wypełnienie pustych przestrzeni wewnątrz uszczelki - sznurem z porowatej gumy piankowej,co nieco usztywnia samą uszczelkę oraz dodatkowo naniesienie na jej powierzchnię struktury tzw. floku. Oczywiście to są domysły. Być może zapytam o cenę i zlecę wykonanie tego.

A sam sznur wygląda tak, kwestia doboru odpowiedniej średnicy.

 

5855682627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się zawsze czy tam między blachą a tapicerką jest dość miejsca na matę. Nie ma problemów potem z poskładaniem wszystkiego i dopasowaniem?

Mieliśmy na grupie fotorelację z wygłuszania drzwi, ale to chyba "kropla w morzu" co trzeba wykleić żeby poczuć różnicę?

Wygłuszanie Octavia 3 RS część pierwsza.jpg

Wygłuszanie Octavia 3 RS część pierwsza 2.jpg

Wygłuszanie Octavia 3 RS część pierwsza 3.jpg

Wygłuszanie Octavia 3 RS część druga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enriquez poruszyłeś ciekawy temat :) Faktycznie powyżej 140-160 km/h jest już głośno. Najpierw słychać szum z nadkoli/podłogi, później uszczelki drzwi. Ciekawy jestem jaka będzie różnica "po". Dobrze by było zrobić pomiary głośności przed i po poszczególnych zabiegach. Ciekawe co bardziej będzie słyszalne. Powodzenia i dawaj relację - dźwięk wycisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już samo wyklejenie podłogi, łącznie z bagażnikiem bardzo dużo dawało w O2. Znikał całkowicie temat szumu z opon. Całkowicie. 

Miejsca pod tapicerkami drzwi jest aż nadto. Najtrudniej zrobić krawędzie, gdzie rozpoczyna się plastik tapicerki, aby mata wypełniała przestrzeń pod nią i jednocześnie nie wystawała poza. Niestety O3 nie jest wykonana zbyt dokładnie. Patrząc na tapicerkę drzwi można dostrzec ewidentne szczeliny pomiędzy nią a blachą - to wszystko wygląda jakby cała tapicerka wisiała w powietrzu. Podczas wyklejania trzeba zwrócić uwagę aby miejsca mocowania kołków pozostawić nie wyklejone w ogóle. 

Jeszcze nie robiłem O3, ale podłoga po operacji wstaje o około 1 cm. Da się to zauważyć przy połączeniu wykładziny progów z dywanikiem i w tych miejscach nie dawać w ogóle pianki. Generalnie wszystko wymaga odpowiedniej ilości czasu, aby wykonać tą pracę dokładnie i być z niej zadowolonym. Z tego, z czym się spotkałem do tej pory - najtrudniej jest wyciszyć gródź między kabiną a silnikiem. Można niby zdjąć deskę, to nie jest dużo pracy, ale samo jej zdjęcie niewiele daje, ponieważ pod spodem mamy nagrzewnicę od klimy i trochę elektryki na metalowej belce. Elementy te wcale nie ułatwiają dostępu do grodzi - bez ich demontażu nie uda się zdjąć fabrycznej pianki, lecz sam demontaż tego wiąże się z rozszczelnieniem klimy i ogólnym burdelem w aucie. Dlatego ja tego nie robiłem, natomiast różnymi sposobami staraliśmy się dotrzeć z matami jak najdalej na gródź od dołu. Jeden Superb miał też wyklejane nadkola - tu uwaga - bywa problem później ze spasowaniem nadkoli fabrycznych. 

Ot tyle ewangelii. Na sam początek należałoby się zająć doborem nowych głośników, żeby zrobić to już od A do Z. Tylko z tyłu głowy mam zagwozdkę, czy jest sens w ogóle się w to bawić mając jeszcze 2-3 lata jazdy tym samochodem, a potencjalny kupujący stwierdzi, że "dłubane panie, rozbierane, a bagażnik pewnie ma pofalowaną blachę dlatego wyklejony". :)

Pozostaje również dylemat materiałów. STP Silver waży 3,3 kg/m2 - czyli dojdzie kolejne 20kg. Niby niedużo, ale cena 50% dynamatów extreme. Być może warto dać dynamat na drzwi, aby odciążyć zawiasy a STP na podłogę - nie wiem - kwestia do przemyślenia. 

Być może wszystko rozejdzie się po kościach i nie będę musiał tego robić - nie wiem, oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

2,5 maty na przód na jedne drzwi, w ten sposób jak na zdjęciu - więcej już się nie dało - GMSa - nie wiem - może ze 2 metry max.

6mm będzie lepiej. Na pewno lepiej. Powinno się okleić drzwi i również boczek od wewnątrz GMSem. więc 12 mm będzie za dużo na grubość a 2m 2 będzie za mało jeżeli chodzi o powierzchnię. Ja z braku miejsca nie wykleiłem boczka.

 tyłu nie robiłem i chyba nie będę robił

Czeka mnie jeszcze demontaż osłon pod spodem i wyciszenie tego prawidowo od A do Z.

Jak widać robota ASO pomogła. A teraz trzeba się zająć detalami.

cAZrgw-46FvRbvtalOsVi5hlgJUs2Xk5HKAtHiVm

Jutro oddaję dziada na zabieg "Crystal Serum". Bedzie malinowo. W baleronowozie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Enriquez napisał:

2,5 maty na przód na jedne drzwi, w ten sposób jak na zdjęciu - więcej już się nie dało - GMSa - nie wiem - może ze 2 metry max.

6mm będzie lepiej. Na pewno lepiej. Powinno się okleić drzwi i również boczek od wewnątrz GMSem. więc 12 mm będzie za dużo na grubość a 2m 2 będzie za mało jeżeli chodzi o powierzchnię. Ja z braku miejsca nie wykleiłem boczka.

 tyłu nie robiłem i chyba nie będę robił

Czeka mnie jeszcze demontaż osłon pod spodem i wyciszenie tego prawidowo od A do Z.

Jak widać robota ASO pomogła. A teraz trzeba się zająć detalami.

cAZrgw-46FvRbvtalOsVi5hlgJUs2Xk5HKAtHiVm

Jutro oddaję dziada na zabieg "Crystal Serum". Bedzie malinowo. W baleronowozie mam :)

Dzięki za odpowiedź!

Te 2,5 maty rozumiem tylko na warstwę między drzwi i boczek? W środek pewnie z 1,5-2 maty pójdzie.

Popatrzę może jest GMS jeszcze cieńszy, 3-4mm by wtedy były odpowiednie na drzwi i boczek.

Dzięki za rady praktyczne. Co do głośników - no szału to to nie robi :D Trzeba będzie się rozejrzeć za jakimś zestawem + dystans, ale to na spokojnie.

Jak pojedziesz auto odbierać to okulary bierz - na czarnym jest meeega efekt :)

abc0158da8ac13f7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sposób, żeby wyciszyć choć trochę auto "niedrogo a dobrze"?

Czy to nie jest realne? Chciałbym wyciszyć przednie drzwi i chociaż trochę ścianę grodziową.

Jestem zupełnie zielony w temacie i mam dwie lewe ręce do tego, więc musiałby to zrobić ktoś dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

 

Witam kiedyś czytałem o sznurku do uszczelki drzwi że można go wprowadzić, tylko nie pamiętam jakiej grubości trzeba go kupić i ile mniej więcej metrów będzie potrzebne na 4 drzwi?

Z góry dziękuję

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Uszczelki drzwi Octavia 3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team