Skocz do zawartości

Trojanekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Octavie 2014r. 2.0 TDI CKFC DSG elegance. Bardzo długo walczę z tym samochodem i są już duże postępy, lecz dochodzę do momentu w którym potrzebuje pomocy ludzi orientujących się w temacie. Dysponuję kabelkiem z VCDSem od myfriendów, do tej pory sporo zakodowałem i pare adaptacji takie jak lampy Led z tyłu czy doświetlanie zakrętów itp. 

Problemy są następujące: 
- Brak procedury biegu wstecznego: Jest dźwięk piknięcia lecz nie włączają się czujniki ani OPS (mam tylko tylnie). Może być tak, że niechcący coś wykodowałem, lecz załączam zdjęcie.

20180424_172427.thumb.jpg.60f9d4792e5b9777af8e06ed077d7cfa.jpg

Ponadto w jednostce multimedialnej opcja Parkowanie jest niedostępna...: 

20180424_172151.thumb.jpg.6ea02d8b42657dcfea239821849f1646.jpg

Zupełnie tak jak ustawienie poziomu ciśnienia w oponach.

- Wynikające z błędów kontrolka ciśnienia opon oraz kontroli trakcji.
- Wynikające podczas jazdy usterki.

Załączam autoscany przed jazdą od razu po kasowaniu i po jeździe, domyślam się, że znaczącym problemem może być to, iż przekładnia kierownicza i wybierak lewarka pochodzą z innych aut. Jeśli tak to jakie są sposoby na to?

No i zaczyna się zabawa: 

Przed jazdą:    przed.txt

Po jeździe:    po.txt

Nie rozumiem także jak poradzić sobie z komunikatami typu: " Databus U1123 00 [047] - Received Error Message ".
Większość błędów z modułu abs zapewne ma związek z przekładnią?

Proszę o pomoc i podzielenie się wiedzą, zapewne kiedyś komuś może to się przydać, a z pewnością mi w tej chwili bardzo pomoże ;)

Edytowane przez Trojanekk
Pomyłka w plikach (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zmien kodowanie abs na 

1C078A912424096F007B060941C9243851249000608224F000615070C002 i zaj znac czy zginą błedy od czujników abs

1C078A912424096F007B060941C9243851249000608224F00061F070C002

a masz scan oryginalny jak bylo anglikiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, postaram się jak najszybciej sprawdzić.

Jasne:

- na błędy nie patrz, były chwilowe.

Wiesz może coś na temat tego OPS'u i Received Error Message lub Missing Message?

anglik.txt

Edytowane przez Trojanekk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i przerabiałem na własną rękę. Nie jest to raczej błąd w instalacji, bo pokrywa się ze schematami Europejczyka. Błędy w takim wypadku mogłyby mówić o przerwie w obwodzie lub braku komunikacji. Cała elektronika na przekładni i czujniki abs są z Polaka, więc może być to przyczyną. 

Sprawdzałem kodowania od Ciebie i niestety błędy są takie same jak przed ich zastosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. a czemu zmieniałeś czujniki abs?  jaki kolor szary czy powiedzmy czarne jaki typ? chodzi mi czy nie zamieniłeś stron.  odepnij np. lewy przedni i zobacz czy pojawi się błąd czujnika danego koła. jeżeli tak to sprawdź czy pin w czujniku jeden jest podpięty do odpowiedniego pinu w pompie. pompę mas z wtyczką 38 pinów ?

w bagażniku masz naklejkę zrób mi jej zdjęcie i wyślij na pw

resztę będziemy kontynuować na pw. temat dotyczy specyficznego problemu to jest moja propozycja

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie, wina jednak może być moja, bo ja już niezupełnie pamiętam jak to składałem... ponad rok temu.
Chodzi chyba o tylne czujniki abs, gdyż wkładałem kompletną belkę z innego samochodu i razem z nimi właśnie. Pod koniec tygodnia będę miał chwile to włożę wszystkie stare czujniki i od tego zaczne. Sprawdzę to co mi poradziłeś i jeśli wymiana nic nie da to będę dalej kombinował.

Rozumiem, że do tych nieznanych komunikatów nie ma podejścia VCDS. Ale z OPS'em myślisz, że może być też tak złożony problem? 
Oczywiście gdy był jeszcze anglikiem to działał i niestety nie potrafię powiedzieć czy sam tego nie zepsułem, bo nie pamiętam w którym momencie przestał... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team