Skocz do zawartości

Olej do 1,4 TSI 150km


Sublime

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szybkie pytanie: jaki olej stosujecie w swoich O3 1,4 TSI 150KM? Gdzieś słyszałem, że zalecają Castrol 5W-30 LL, cuś takiego:

http://allegro.pl/oryginalny-olej-5w30-longlife-vw-audi-g052195m2-i6405095367.html

Czekam na Wasze opinie i komentarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2018 at 08:51, Kamil RS230 napisał:

@Sublime tylko nie ten Castrol. Penrite Motul Millers. Wybierz coś z tego 5w30 lub 5w40.

A dlaczego ten olej jest zły ?

Edytowane przez potrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kamil RS230 napisał:

@potrek bo to najgorszy szit. Tylko reklama ich ratuje. Poczytaj skład oleju i jego właściwości. Z każdym z tych co wymieniłem przegrywa. 

Myślisz ze grupa vag lałaby taki shit i brała za to odpowiedzialność, jeśli takowy olej miały siać spustoszenie w silniku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@potrek a co im zależy? Dla nich licza się koszty a te są zdecydowanie na korzyść castrola w porównaniu do pozostałych... w ostatecznym rozrachunku nawet jeżeli muszą naprawić kilka aut na gwarancji i tak więcej zapłacą ludzie po jej zakończeniu bo albo będą naprawiać auto albo zwyczajnie kupią nowe, zwłaszcza, że teraz większa część dochodu to i tak floty, które wymianiają auta co kilka lat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Może ciut póżno ale dodam 3 grosze. Panowie, nie ma kombinowania, nie ma Kazikowych teorii o laniu gęstszego 10W40 bo stary silnik i ma milion przebiegu albo rzadszego bo będzie lepiej smarował.  

Lejemy DOKŁADNIE to co przewidział producent silnika i nic innego. Nasze widzimi się ma guzik do gadania, nikt nie wie i nie sprawdzał, jakiejto jest konstrukcji silnik. Lekko czy ciasno spasowany, poza tym mnóstwo innych parametrów. Tak więc, jak przewiduje producent silnika i jego gwarant jednocześnie, do tego silnika lejemy 5W30 ze specyfikacją VW 504 00.  Żadnego  typowo polaczkowatego kombinowania nie potrzeba, nikt nie jest w stanie udoskonalać fabryki w tym względzie. Jedyny wyjątek -olej zmieniamy co 15 tyś km lub raz w roku a nie co 30 oraz co 2 lata. To jest wymysł dla flot, w celu minimalizacji kosztów ich utrzymania a nie, zwykłego kowalskiego. Potwierdzili mi to ,,prywatnie" mechanicy  w dwóch niezależnych ASO. 

oczywiście mowa cały czas o seryjnym, niedłubniętym silniku. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli że są też tacy co 5 tyś wymieniają :)

Sam chciałem po 15, ale po co ? Dla kolejnego użytkownika mojego auta ? Sam producent tak przewidział. Co 30 tyś mam w gratisie więc nie będę nadgorliwy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, potrek napisał:

Sam chciałem po 15, ale po co ? Dla kolejnego użytkownika mojego auta ? Sam producent tak przewidział. Co 30 tyś mam w gratisie więc nie będę nadgorliwy.

A potem przy 200k na liczniku ludzie narzekają, że nowe silniki to z papieru, biorą olej, turbiny padają, szklanki dzwonią jak telemarketerzy mBanku. W najciekawszym momencie zajechane panewki lub dziura w bloku bo korba chce się przywitać.

Ja osobiście wolę lać co 10-12k km dobry, świeży olej i mieć zadbany silnik. Koszt porównywalny do wartości samochodu jest znikomy. A kolejnemu właścicielowi będę mógł przynajmniej szczerze powiedzieć, że jednak interesowałem się stanem auta i dbanie o niego nie polegało na jego umyciu czy odkurzeniu.

Ja leję 0w40 motula, narzekać nie mogę przy mojej jeździe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega blaise ma racje pod warunkiem że samochód zostanie sprzedany prywatnemu właścicielowi a nie oddany u dealera w rozliczeniu, wtedy częsta wymiana oleju jest jakąś kartą przetargową.

Przy podejściu o pozostawieniu samochodu u dealera np po 3 czy 5 latach eksploatacji i wzięciu nowego samochodu, wymiany co 15kkm tracą sens.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdzisz? Że takie wymiany tracą sens? Historia napraw i eksploatacji też jest brana pod uwagę przy wycenie auta. Ma to nawet decydujące znaczenie. Poza tym, gdybym miał po 5 latach tak oddać auto wymieniając co 30 tys..może nie miałbym czego oddawać przy np. mojej jeździe. W 2016 roku(i kilku poprzednich także) od stycznia do listopada, przejechałem 100 tyś km. Autostrady, jazdy w okolicach 160-180 ,200 i sporo ponad km/h często bdosć obciążonym autem (mowa o autostradach w NIemczech) 2017 juz mniej gdyż zrobiłem sobie roczne wakacje ale teraz znów wróciłem do jazdy (tyle, że nieco mniej) . Gdybym utrzymał tamto tempo, po 5 latach miałbym grubo ponad 500tys...i chyba 2 gi silnik i 5tą turbinę. Olej lałem Motula 5W30 , wymiany co 12-15 tyś km i auto sprzedałem z idealnym motorem jak na taki przebieg. Mowa o 1.8T dłubniętym przez konkretnego fachowca. Tu nawet nie chodzi o sam olej  bo są już takie, które potrafią wytrzymać taki przebieg przy odpowiednich warunkach jazdy. Sprawa rozbija sie o filtr oleju, który zdecydowanie nie jest zdolny do tak długiej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecam zapoznać się z filmikiem "miłośników 4 kółek" na temat olejów i interwału wymiany.

https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo

https://www.youtube.com/watch?v=FeZWcKVDMm8

Edytowane przez vg1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam umówiona wizytę na wymianę oleju w salonie. Moja o3 1.4 tsi dsg ma nieco poniżej 3000km. Za waszą sugestią wezmę do serwisu swój olej - motul xclear 5w-30. Pytanie ile go kupić? Widziałem pojemniki 1, 4 i 5L. Ile tam wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k9tek napisał:

Panowie, mam umówiona wizytę na wymianę oleju w salonie. Moja o3 1.4 tsi dsg ma nieco poniżej 3000km. Za waszą sugestią wezmę do serwisu swój olej - motul xclear 5w-30. Pytanie ile go kupić? Widziałem pojemniki 1, 4 i 5L. Ile tam wchodzi?

4L wchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 at 21:05, vg1 napisał:

Polecam zapoznać się z filmikiem "miłośników 4 kółek" na temat olejów i interwału wymiany.

https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo

https://www.youtube.com/watch?v=FeZWcKVDMm8

Czołem Ekipa!

odkąd pamiętam, niezależnie od samochodu, zawsze zmieniałem olej co roku. Ponieważ mam jednego mecha, zawsze pokazywał mi swoje znaleziska. To co Łysy pokazał w tym filmie to norma i nawet w japończykach - kupiłem auto 4-letnie (carisma), zmieniłem olej i po roku mech kazał mi wziąć olej w palce, jak myślicie co wyczułem?..

Dzisiaj stuknęło mi 5900 km od nowości O3FL i w tym tygodniu jadę wymienić olej. Zastanawiam się tylko czy robić to autoryzowanym serwisie czy nie. Jakie macie zdanie o tym?

[EDIT]

Umówiłem się w serwisie autoryzowanym, nabyłem MOUTUL ale sprzedawca mi mówi - "Jak auto na gwarancji, to musi Pan wziąć wersję SPECIFIC". - Dlaczego? - "Bo ten olej ma certyfikat grypy VWG i nikt wtedy nie zarzuci, że olej był niewłaściwy".

Przy u mawianiu wizyty powiedziałem, ze wezmę swój olej i nie było z tym problemu, zaś dyskretnie powiedziano mi, że zalecają Castrol, ale nie było oporu co do producenta oleju.

We środę zdam relację jak wszystko się skończyło :)

[EDIT 2]

Byłem w serwisie, wymienili. Nie było żadnych pytań, w książce serwisowej zaznaczyli, że "olej dostarczony prze klienta zgodny ze specyfikacją VW 7...".  Nawet o powód wymiany nie pytali, bo pewnie sami widzą, ze tak jest OK.

Po przejechaniu 1000 km stwierdzam, ze silnik mniej metalicznie pracuje, czego nawet "dosłuchała się" moja małżonka :)

Krzysiek

Edytowane przez itepe (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team