Skocz do zawartości

Olej do 1,4 TSI 150km


Sublime

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli olej już wiem jaki Motul SPECIFIC 504 00 507 00 5W-30 i oryginalny filtr oleju. Czy jak sam wymienię olej to w serwisie będą widzieć na komputerze wymianę. Teraz mam przejechane 7900 km i w  grudniu minął rok. Zawsze wymieniam sam olej co roku lub 15 tyś. km.  Jednak nigdy nie miałem samochodu na fabrycznej gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, komputer nie wykryje :)

Rozmawiałem z lokalnym dystrybutorem MOTULA:

- Czym si e różni olej SPECIFIC od 8100 X-clean+ ?

- Niczym! SPECIFIC ma w cenie wliczoną autoryzację VGP i nie zarzucą nieoryginalnego oleju na gwarancji. [ +20PLN w cenie ]

- Ale przecież oba mają dopuszczenia VW 507 i 504?

- Zaryzykuje Pan?

Dla mnie OK, a 20 zł za brak zgrzytu w serwisie mnie nie zabolało ?

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pytanie techniczne,

chciałbym wymienić olej w swojej O3 1.4 TSI 150KM prod 2018.

Uprzedzając pytania, chcę zmienić Castrola (lanego fabrycznie) na Motula.

Moje pytania.. 

Czy olej Motul 8100 X-clean FE C2/C3 jest dobrym wyborem? (zdjęcie w załączniku)

Dodatkowo zamówiłem filtr oleju, filtr zamówiony w serwisie VW(akurat mam pod nosem, bez potrzeby jazdy kilkanaście kilometrów).

Filtr dobrany po numerze nadwozia, niestety sprawdzając jaki miałem oryginalny 04E115561B a nowy ma numer 04E115561H 

Czym się różnią te filtry? jedyna różnica to ostatnie litery B i H.

Kształtem wszystko to samo, dodatkowa różnica to kolor.. Oryginał czarny, nowy jest szary.

Z góry dzięki za informacje.

55543741_344285746193570_9138740247452975104_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (nie eksperta) wszystko powinno być dobrze. Oleje wg specyfikacji nie różnią się parametrami, a jedynie nowa technologia produkcji, niby jak widzisz - "Fuel Eco".

Rozmawiałem z moim lokalnym dystrybutorem MOUTLA i z jego wiedzy jest niestety tak, że często zmienia się tylko opakowanie, zaś sam wyrób jest ten sam lub minimalnie zmodyfikowany poprzez wymuszenie zmiany procesu technologicznego produkcji, co daje dobry moment na wprowadzenie nowego produktu. Oczywiście normy masz zachowane, w tym przypadku numerki dla VGP.

Wg mnie nie będziesz miał żadnych problemów ani z samochodem ani z serwisem autoryzowanym - olej zgodny z normami producenta

K..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O3 1.4 TSI 140KM CHPA  przebieg 114 tyś. Praktycznie regularne wymiany po 15 tyś (Od 64tyś) lany był Castrol 5W30 LL. Trasa dom-praca 25km + powrót, dojazd do Warszawy, sporadycznie dłuższe trasy. 

Pytanie czy zejść z wymianą na 10/12 tyś i do tego zmiana oleju tylko pytanie 0/5W40 ?

Wstępnie polecano mi Xado 5W40.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez AdiRuti (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
Dnia 3.11.2018 at 19:44, Grizli napisał:

Może ciut póżno ale dodam 3 grosze. Panowie, nie ma kombinowania, nie ma Kazikowych teorii o laniu gęstszego 10W40 bo stary silnik i ma milion przebiegu albo rzadszego bo będzie lepiej smarował.  

Lejemy DOKŁADNIE to co przewidział producent silnika i nic innego. Nasze widzimi się ma guzik do gadania, nikt nie wie i nie sprawdzał, jakiejto jest konstrukcji silnik. Lekko czy ciasno spasowany, poza tym mnóstwo innych parametrów. Tak więc, jak przewiduje producent silnika i jego gwarant jednocześnie, do tego silnika lejemy 5W30 ze specyfikacją VW 504 00.  Żadnego  typowo polaczkowatego kombinowania nie potrzeba, nikt nie jest w stanie udoskonalać fabryki w tym względzie. Jedyny wyjątek -olej zmieniamy co 15 tyś km lub raz w roku a nie co 30 oraz co 2 lata. To jest wymysł dla flot, w celu minimalizacji kosztów ich utrzymania a nie, zwykłego kowalskiego. Potwierdzili mi to ,,prywatnie" mechanicy  w dwóch niezależnych ASO. 

oczywiście mowa cały czas o seryjnym, niedłubniętym silniku. 

Ktoś podpowie który motul wybrać do 1.4 Octavia z 2018 roku. Norma VW to 504.00/507.00 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do O3 1.4 TSI 150 KM CZDA z 2016r. 68 tys. km przebiegu leję Millers Oils XF Longlife 5W30 5L - VW 504.00 / 507.00 (nr produktu 5862). Ma oficjalną aprobatę VW (nie mylić z rekomendacją). Bardzo dobrze silnik pracuje przez całe ~~ 12 tys. km od wymiany do wymiany uwzględniając poranne odpalanie w niskich temperaturach. Spalania oleju przez motor nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam Motula lub Liqui Moly  5w30 nie koniecznie w LongLife gdyż olej zmieniam najdalej co 15 tys km. Teraz mam przebieg 135tys od stycznia 2017. Silnik pracuje bez zarzutu, oleju nie lyka choć  najczęściej dostaje ogień na tłoki na autostradach. Profilaktycznie od  stanu 60tys km, co druga wymiana płukanka jest..warto bo syf schodzi niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tu fajne zestawienia kiedyś widziałem http://uszlachetniacze.blogspot.com/2018/10/piotr-tester-zestawienie-wszystkie.html?m=1. Ja osobiście latam na total quartz 5w30 i nie ma problemów. Zmiana w interwałach 12-15 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja sie tak zastanawiam nad interwałem zmiany oleju w 1.4 TSI 150km. Fabrycznie było 30 tys km a to jest jakaś chora liczba kilometrów więc wymieniłem olej na MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 po zakupie fury (46 tys na blacie przy zakupie) i zmieniłem VCDS'em interwał na 10 tys km (przyzwyczajanie po aucie z LPG). Ostatnio z ciekawości jak już miałem kompa podpiętego pod auto sprawdziłem sobie parametry ile przejechałem itd i wyszło około 4500 km przejechanych kilometrów ale obciążenie termiczne oleju było wyliczone na 7600 km. Tak się zastanawiam czy ten parametr faktycznie ma znaczenie przy wyliczeniach komputera kiedy wymienić olej czy jest on pomijany i pokazuje tylko komunikat o zmianie oleju na podstawie przejechanych kilometrów licznikowo.

No i druga sprawa to termin wymiany oleju na nowy. Czy zmieniać jak dobije na tym termicznym do 10 tys czy jednak jeździć do 10 tys licznikowo? Ale to już chyba tylko zależne od portfela właściciela pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć wszystkim. 

Trochę odświeżę temat gdyż nadarza się ku temu dobra okazja. 

Dziś wymieniłem oleum na nowe, zalałem RAVENOL VMP SAE 5W-30 to oparty na PAO (polialfaolefiny). Oczywiście wymiana razem z płukanką środkiem Liqui Moly Engine Flush Pro-Line.

Do tej pory jeździłem na Motulu Specyfic 5w30, Motul 8100 x-clean,,  Liqui Moly Top Tec 4200 5W30. Pierwsza wymiana była po 1000km potem co 15tyś ale auto użytkowane w 90% na autostradach. Nie twierdzę, że to były złe oleje bo nic im nie mogę zarzucić. Do tej pory przebieg 175tyś od praktycznie kwietnia 2018 i naprawdę ZERO jakichkolwiek problemów. 

Dziś jednak nawet mechanik przy wymianie zauważył, że silnik pracuje na wolnych ciszej. Stwierdził, że te silniki naprawdę bardzo ładnie pracują i są faktycznie dobre. Ten motor ma takie charakterystyczne cykanie na wolnych -nie wiem, popychacze? Po wymianie to praktycznie zanikło, jest minimalnie słyszalne, silnik pracuje cichutko jak pszczółka. Tak jak go odbierałem z salonu.

Ostatnio, zmieniałem na olej Orlenu 5W30 z normą 504/507 i to akurat był przymus, wymiana była na gwałt przed długa trasą i nic innego nie było dostępne. Przejechałem na nim teraz 7 tyś i w kanał. Co zauważyłem? Na pewno wyższe temperatury oleju w czasie pracy niż w wymienionych wcześniej olejach, nieco wyższe spalanie. Podczas równej jazdy w okolicach 100 - 120km/h temp oleju była w okolicy 105-110 stopni, czasem pod 115 a to chyba nieco za wysoko.  Silnik też był głośniejszy. Tak więc, nie polecam Orlenu.  Niby spełnia normy a jednak, to nie to samo chyba.

Od dziś testujemy Ravenol ale mam nadzieję, ze pomimo wysokiej ceny to będzie dobry wybór. Tak z ciekawości, w styczniu pojadę na hamownię, zobaczę jak wygląda motor po prawie 200 tyś. Jak będzie ok to wrzucę mu jakiś program i na skrzynię też.

1525857654_RAVENOL-VMP-USVO-5W-302.thumb.png.938494b26612d53bd87746ac858bdcc8.png

Edytowane przez Grizli (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team