Skocz do zawartości

Jak działa front assist


wojtek2626

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może dokładnie opisać działanie front assist. Mam od wczoraj swoją Octavie i nawet przy ustawieniu na szybka reakcję jedynie komunikat mam przy większych prędkościach ze odległość jest mała ( ikonka z 2 autkami i !) przy próbie podjechania dość blisko drugiego auta w ogólnie nie wyskakuje komunikat na maxi dot czy to ma jakiś związek z różnica prędkości pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojtek2626 napisał:

w ogólnie nie wyskakuje komunikat

Z tego co ja u siebie wyczaiłem to FA nie wywali komunikatu jak próbujesz podjechać blisko. Ten algorytm chyba działa tak, że jakoś chyba oblicza czy może dojść do kolizji. Jeżeli pojazd przed tobą porusza się z podobną prędkością i gwałcisz pedał gazu to raczej nie wywali komunikatu bo sam nie chcesz wbić w poprzednika. Jeżeli system wyczuje, że raczej wbijesz to dopiero wtedy, mnie nie raz shamował i wywalił komunikat jak faktycznie się zagapiłem, wymusić tego się nie da.

Mam też przemyślenia, że pompa ABS jest za słaba żeby napchać tyle mocy w hamulce żeby awaryjnie shamować, prosi wtedy o naciśnięcie pedału hamulca, piszczy i wali komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Namo zmienił(a) tytuł na Jak działa front assist

masz racje @Namo zasymulować się tego raczej nie da próbowałem wiele razy i nić a jak zagapiłem się w bym w naczepe przyj.... to komunikat pisk i masz czas na reakcje. żeby system zadziałął to żaden pedał nie może być nasiśnięty . jak nacisnisz pedał "gazu " to świadonie  działasz i tak samo z pozostałymi jak hamuleć to wiesz co się dzieje. pompa wychamuje auto ale ja bym tego nie sprawdzał 

FA wyświetli na desce dwa autka i wykrzyknik jak będziesz za blisko a ten czerwony jak system zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyświetla ten duży czerwony to następuje krótkie szarpnięcie hamulcami - żebyś nacisnął sam hamulec - jeśli dalej brak reakcji dopiero wtedy hamuje sam. Ale to są ułamki sekund. Wszystko zależy od prędkości zbliżania się do poprzedzającego się pojazdu.

Przetestowane na "żywca" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje [mention=2]Namo[/mention] żeby system zadziałął to żaden pedał nie może być nasiśnięty . jak nacisnisz pedał "gazu " to świadonie  działasz...

Nie tak do końca. W automacie nie możesz tylko samodzielnie naciskać pedału hamulca.

Gaz możesz cisnąć nawet do deski, a system i tak zadziała w momencie szybkiego zbliżania się do samochodu przed tobą. Parokrotnie już tak mialem, że np. w momencie wyprzedzania pojazdu gdy do niego się zbliżałem ze znaczną prędkością z gazem w podłodze zostałem ostrzeżony i próba zahamowania.

Nie wiem jak w manual, ale w DSG tak jest.

Jak chcesz jednak jeździć tak na torze zawsze można to wyłączyć jednym przyciskiem na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2018 at 16:35, Bandini napisał:

Nie tak do końca. W automacie nie możesz tylko samodzielnie naciskać pedału hamulca.

Z moich obserwacji wynika, że w manualu jest to samo - operując gazem system i tak zacznie sam hamować auto.

I jeszcze jedna sytuacja z autostrady - zdarzyło mi się raz, że przede mną powstał zator i wszyscy w panice hamowali. Jak zacząłem hamować, powiedzmy ze średnią siłą wystarczającą do zatrzymania przed pojazdami z przodu, to po kilku sekundach system jakby ocknął się i zdecydowanie podniósł napięcie w układzie, auto stanęło prawie w miejscu, rzeczy poleciały z siedzeń i zatrzymałem się dobre 4-6 metrów od auta z przodu. Hamulca nie odpuściłem bo w ogóle nie byłem przygotowany, że coś takiego może wystąpić... Dobrze, że nikt mi na zderzaku nie siedział. Wynika więc z tego, że nawet przy wciśniętym hamulcu system nadal pracuje i może ingerować w pracę układu hamulcowego. Albo z moją kurą coś nie tak...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że w manualu jest to samo - operując gazem system i tak zacznie sam hamować auto.

I jeszcze jedna sytuacja z autostrady - zdarzyło mi się raz, że przede mną powstał zator i wszyscy w panice hamowali. Jak zacząłem hamować, powiedzmy ze średnią siłą wystarczającą do zatrzymania przed pojazdami z przodu, to po kilku sekundach system jakby ocknął się i zdecydowanie podniósł napięcie w układzie, auto stanęło prawie w miejscu, rzeczy poleciały z siedzeń i zatrzymałem się dobre 4-6 metrów od auta z przodu. Hamulca nie odpuściłem bo w ogóle nie byłem przygotowany, że coś takiego może wystąpić... Dobrze, że nikt mi na zderzaku nie siedział. Wynika więc z tego, że nawet przy wciśniętym hamulcu system nadal pracuje i może ingerować w pracę układu hamulcowego. Albo z moją kurą coś nie tak...

Wspomaganie hamowania

Jeżeli kierowca w sytuacji zagrożenia kolizją hamuje w sposób niewystarczający, system automatycznie zwiększa siłę hamowania. Wspomaganie hamowania działa tylko wtedy, gdy mocno naciska się na pedał hamulca.

Informacja

■ Jeżeli system wywołuje automatyczną ingerencję układu hamulcowego, rośnie ciśnienie w układzie hamulcowym i nie można uruchomić pedału hamulca w zwykły sposób.

■ Automatyczną ingerencję w hamowanie można przerwać przez użycie pedału gazu lub przez ingerencję kierownicą.

... i tak to dokładnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie ma znaczenia czy przed czy po Fl. Zmiana radaru nic Tobie nie da. Masz przydzieloną do samochodu funkcje FA i tylko to.

ACC aktywujesz tylko i wyłącznie SWaP -em.

Edytowane przez balard12 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team