Skocz do zawartości

Nowa Skoda Octavia RS 230, rok 2018


mateusz877w

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać z użytkownikami forum - Witam was wszystkich serdecznie! W ostatnim czasie w mojej głowie wykiełkował pomysł zakupu nowego samochodu, który spełniałby zarówno funkcje rodzinne jak i dawał radość z jazdy i nie był przy tym nadmiernie drogi (ok. 130 000pln). W poszukiwania zaangażowałem nawet swoją żonę, która o dziwo wyraziła entuzjazm w poszukiwaniach :):). Po wizytach u kilku warszawskich dealerach i jazdach próbnych (wersja RS245) wybór padł na Octavię RS 230 w wersji liftback. W związku z zamiarem zakupu i przeszukaniu i przeczytaniu forów, chciałbym jeszcze zadać kilka pytań, które uporządkowałyby moje "rozterki":

1. OLEJ/PŁYN CHŁODNICZY. Wielokrotnie zostało już napisane, że problem z braniem oleju został rozwiązany i przyjmuję to do wiadomości. Zostało również napisane, że pojawia się często problem ze znikającym płynem chłodniczym. Z czym to się "je"? Czy to oznaka poważnej usterki i czy już wiadomo jak ten problem odbija się na użytkowaniu auta z silnikiem 2.0TSI.

2. BOLĄCZKI. Czy Octavia RS 230 ma jeszcze swoje dodatkowe bolączki, problemy typowe dla tego konkretnego modelu? Wiem np. z forum Superba III, że bolączką tego auta jest stukające tylne zawieszenie. Wątek ten ciągnie się miesiącami.

3. KONFIGURACJA. Do auta dorzuciłem 19 felgi (z wersji RS245), kolor szary niemetalizowany (w mojej opinii piękny), szklany szyberdach (jedyna rzecz, na którą żona się uparła), aktywne zawieszenie DCC, automat DSG, podgrzewane fotele, plus kilka mniejszych gadzetów. Czy jest coś co użytkujecie i polecacie w szczególności? Chętnie rozważę dołożenie.

4. RABAT. Na auto na dzień dobry dostałem rabat 7% (cena po rabacie 130 000PLN), domyślam się, że jest opcja negocjacji i można dobić do .....%? I tu pytanie jakie są realne wartości. Salon w którym skonfigurowałem auto to Auto Wimar Centrum w Warszawie.

5. CZAS OCZEKIWANIA. W salonie dostałem info do 6 miesięcy. Jakie są realia? Ile czekaliście na swoje auto?

6. DODATKOWE BONUSY. Czy poza wspomnianym upustem negocjowaliście np. dodatkową gwarancję, gadżety typu: bagażnik dachowy, etc?

Myślę, że na chwilę obecną nie mam więcej pytań. Jeśli poświęcicie swój czas i odpowiecie na powyższe pytania, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mateusz877w napisał:

problem ze znikającym płynem chłodniczym

Wymienili pompę wody w ramach akcji serwisowych i już chyba nikomu płyn nie znika.

13 minut temu, mateusz877w napisał:

bolączką tego auta jest stukające tylne zawieszenie

nie spotkałem się żeby ktoś o tym pisał

14 minut temu, mateusz877w napisał:

automat DSG

Rewelacyjna skrzynia.

17 minut temu, mateusz877w napisał:

dostałem rabat 7%

Ponoć najlepsze rabaty dają w Wieliczce albo u Daniela z Interauto.

Cytat

Daniel Paś, Specjalista ds. Sprzedaży

Autoryzowany Salon i Serwis ŠKODA Auto nr 196

InterAuto Sp. z o.o. Sp. k., ul. Kocmyrzowska 1a, 31-831 Kraków

T + 48 12 644 73 43, F + 48 12 644 69 04, K + 48 501 056 142

daniel_p@interauto.krakow.pl, www.interauto.krakow.pl, www.skoda-auto.pl

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim.

też przymierzam się do zakupu o3 RS, ale moje pytanie brzmi ( wiem wiem, skoro stać mnie na RS'a to dlaczego o to pytam :D ) czy da się zejść w trasie , prędkość do 90km/h bez szaleństw, drogi krajowe,  ze spalaniem do poziomu 7-8 litrów ? robię sporo km i zastanawiam się czy TSI czy jednak TDI.

rocznie robię ok 20-25tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

da się zjeść. Ja jeżdzę tym samochodem głównie trasy, średnio w jedną stronę 80km. Przy założeniu że jadę 20% miaso 80% krajówka, autostrada to zamykam się zwykle w 8 litrach. Na autostradzie nie przekraczam 200 zazwyczaj. Więc uważam, że ten silnik jest bardzo ekonomiczny jeśli się go nie butuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, no to całkiem fajnie, mi insignia spaliła w takiej trasie pod 7,5l, to TSI może być oszczędne ;)

to decyzja już raczej zapadła ;) no i TSI da nepwno więcej frajdy z jazdy niż TDI xD

a z innej beczki, czy jest możliwość zmiany map pod guzikiem RS mode ? czy ori komp tego nie ogarnie ?

Edytowane przez kozak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zadnego problemu schodze ponizej 8. Codziennie robie ok.35km w jedną strone, wiekszosc w trasie. Musze miec spore korki zeby zamknąc dzień powyzej 8 ;). Jazda "normalna", absolutnie bez cisnienia na oszczedzanie, z ostrym gnieceniem czasem przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (2.0 220 koni, manual) ogólne widełki są takie: eko 6-8l, normalna jazda bez patrzenia na komputer 8-10l, butowanie od 10l w górę, według fantazji. Jeśli nie jeździ się za dużo po mieście, średnia między 7 a 8 litrów jest osiągalna. Codzienne jazdy DTŚ+kawałek miasta (50km) dają mi średnią ok. 7,5l/100km. Trasa do Cro ze średnią prędkością ok. 100km/h wyszła bodajże 7,3, ostatnio jadąc na luzie A4 Gliwice - Kraków z tempomatem na 110km/h spaliłem lekko ponad 6.

Jeżdżąc 20kkm rocznie naprawdę byłbym skłonny poświęcić te 200zł miesięcznie więcej na paliwo, porównując TSI do TDI. Jeśli kogoś przeraża wizja takiej różnicy, niech popatrzy na koszty ubezpieczenia, ewentualnych napraw i tuningu RSki, lub jakiegokolwiek nowego auta. To nie spalanie drenuje portfel ?

Dla uzupełnienia, link do moich notatek na Spritmonitor. Oznaczenia stylu jazdy mam z czapy, ogólnie jeżdżę normalnie i jeśli mam ochotę pogonić, to po prostu to robię.

Spritmonitor Pastoo

Edytowane przez Pastoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team