Skocz do zawartości

RS czy RS 245 oraz wyposażenie warte uwagi


pavell91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu Octavii RS 245. Z racji, że do tej pory jeździłem tylko BMW chciałbym tutaj zadać kilka pytań. Czy warto dopłacić do wersji 245? Z tego co obejrzałem na yt i wyczytałem wywnioskowałem że raczej tak ale chciałbym poznać opinię kogoś kto w jest w temacie. 

Druga kwestia to wyposażenie. Chciałbym dorzucić kilka opcji do rs-ki i jak większość tych pozycji umiem określić czy warto tak jest kilka których niekoniecznie umiem sklasyfikować czy warto czy nie. Np nawigacja, są tam 2 rodzaje navi i nie wiem czym się różnią i jak to wpływa na użyteczność tej opcji, tak samo bluetooth itp. Stąd moje pytanie, czy są jakieś pozycje w tych dodatkowych opcjach które śmiało można określić jako must have albo czy są takie które ewidentnie są korzystniejsze niż inne i nie warto przepłacać.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pavell91 napisał:

warto dopłacić do wersji 245?

Mechaniczna szpera, wydech pierdzący przy zmianie biegów. Warto.

8 minut temu, pavell91 napisał:

nawigacja, są tam 2 rodzaje

Columbus i Amudsen. Moim zdaniem nie warto, mają fajne duże ekrany ale w Bolero też zrobi robotę bo podepniesz sobie Smart Linkiem telefon i masz nawigację.

Też się rozglądam za RS 245, w wakacje pewno będę grubiej brał temat i ze swoich spostrzeżeń dochodzę do wniosku, że nawigacja jest zbędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie nie warto doplacac do 245 ... jak masz jezdzic dluzej tym autem lub z rodzina ten wydech moze denerwowac a szpera tak jak juz wiele osob okreslilo daje rade ale na warunkach torowych a nie zyciu codziennym 

pozatym 230 wersja to faktycznie ma 245 km wiec cala roznica sie zaciera ... ewentualnie skrzynia biegow bo masz mokra sprawdzona na 6 b lub sucha na 7 .. to juz w necie musisz poszperac o tym temacie

ja w pt zamowilem wersje 230 z dodatkowym naglosnieniem . Czyjnikiem martwego pola grzanymi siedzeniami i jakies jeszcze pierdolki ..

ogolnie decycuj sie szybko gdyz to ost chwile na przyjecie zamowienia na auto bez gpf’a 

ps nie tylko ja sie przesiadam do skody z bmw :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lodowa napisał:

ewentualnie skrzynia biegow bo masz mokra sprawdzona na 6 b lub sucha na 7 .. to juz w necie musisz poszperac o tym temacie

7-biegowa też jest mokra - to jest nowa DQ381, którą w ciemno bym brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 20.05.2018 at 20:55, lodowa napisał:

Za kilka dni bedzie juz tylko wersja 245 do tego z podwyzszona cena ?

Masz jakieś szczegóły? Ja miałem zamawiać i właśnie odbiłem się od ściany, bo 230 już niedostępna, a RS245 w sumie nie wiadomo ile będzie kosztować.

Sprawa wygląda tak:
4500 zł dopłaty za rok modelowy (w tym GPF)
2500 zł za wzrost za wersję wyposażenia w której w standard wchodzi HHC, SUNSET, Performance Sound Select oraz Pakiet Black
100 zł za lakier

Tylko teraz nie wiadomo, czy będą dalej 2 wersje Octavii, i te dopłaty można liczyć do 230 (która też dostanie 245), czy będzie tylko obecna 245 (szpera, dsg7, wydech itd) i to do niej należy doliczyć. Czyli w moim wypadku byłoby ponad 22k drożej (licząc do 230 RM18: 7,1k za to co tu wypisałem + około 15k za dzisiejszą różnicę między 230 a 245), co skreśla Octavię definitywnie. Dealerzy nie wiedzą jak to do końca będzie wyglądać, może Ty coś wiesz? ?

Edytowane przez Tomektls (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, jak sie chce full opcje, to tak. Ogolnie np takie fabryczne navi jest bez sensu. Google maps sa lepsze. (Mam Columbus i SmartLink...)

Felgi i zawias i tak bym zmienil. Pare detali dolozyl, soft u Witka i mamy fajnego sleepera. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Superbem 280 4x4 i mimo ze było czuć ze "odpycha" się lepiej, to RS to to nie jest. Jak ktoś liczy na "sportowe" emocje to nie polecam Superba. Limuzyna w długie trasy -super, ale to nie to o co np mi chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team