Skocz do zawartości

Chiptuning O3 RS TDI


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co czytałem i się dowiadywałem, bo jestem z okolicy, to wszyscy sobie chwalą i podobno jest jednym z lepszych  tunerów w Wielkopolsce koszt od O3 RS TDI to 1200,00 zł z rachunkiem ( nie wystawia VAT ) roni 220 - 230 km i 460-470 Nm zobaczymy jak to będzie :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem w serwisie skody i powiedzieli mi ze fabryka i tak dowie sie ze był program w monecie gdy wrócę do oryginału. Czy ktoś z kolegów jest w stanie to zweryfikować

Tuner twierdzi ze się nie dowiedzą jak wrócę do serii w przypadku awarii. Serwis mówi ze bardzo wnikliwie sprawdzają oprogramowanie i jeśli się dopatrzą to gwarancja przepada na układ napędowy 

silnik, skrzynie, półosie i elektryka. Zostaje gwarancja na zawieszenie i karoserie 

Czy jest ktoś kto potrafi to zweryfikować czy będzie widać czy nie ????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też :D bo mam 4 lata/120k km. Do PL jadę w maju. Zobaczymy. 

Takie pierdolenie z tą gwarancja. Czekają aż mina dwa lata i i tak robią program. Nie rozumiem sensu takiego postępowania. Czy zrobię program teraz, czy za dwa lata, czy za piec. Co za różnica? Przecież zjebac się może coś w każdej chwili, nawet jeżdżąc seria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiajmy o BOX - box nie nadje sie do TDI 

compsport powiedział mi ze nie zobaczą zmian ale nie dał 100%. Chodzi o to czy jest ktoś na forum kto to fizycznie przetestował. Czyli np. siadło Turbo na programie - wgrał serie i zaholował auto do serwisu który naprawił to na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robilem testow jakie aa czasy przyspieszen. Bedzie cieplo i letnie kapcie to wezme racelogica i wrzuce czacy. Jezeli chodzi o przeglady to robie co 15tkm i leje olej motul pomimo pakietu serwisowego do 120tkm. Sprawe zalatwilem szybko. Przyjechalem samochodem przed przegladem i zapytalem czy beda robic problemy z powodu softu wgranego i czy mam isc do konkurencji. Odpowiedz dostalem ze zaden problem i nie beda podlaczac samochodu pod glowny komputer w serwisie. Narazie to dziala bo juz bylo cos tam wymieniane w ramach gwarancji.  [mention=2]Namo[/mention]

ponawiam pytanie : Jakie masz przyspieszenia od 0-100, 0-200, 100-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hubee napisał:

Ja też :D bo mam 4 lata/120k km. Do PL jadę w maju. Zobaczymy. 

Takie pierdolenie z tą gwarancja. Czekają aż mina dwa lata i i tak robią program. Nie rozumiem sensu takiego postępowania. Czy zrobię program teraz, czy za dwa lata, czy za piec. Co za różnica? Przecież zjebac się może coś w każdej chwili, nawet jeżdżąc seria.

Ale czego nie rozumiesz? Minimalizowanie ryzyka. Po co strzelac sobie w stopie i robic program przy 6k nabitych km (jak u mnie aktualnie) jak mozna po gwarancji i spac spokojnie. Jasne, ze w kazdej chwili moze sie zesrac, ale to tak jak w kazdej chwili moze ci fortepian na banie spasc - nigdy nie wiesz :) ale nie po to kupujesz nowa fure z gwarancja na 4 lata zeby wyrzucac ja do kosza na starcie. Jak cie stac albo lubisz ryzyko to masz to w dupie, proste. A tak sobie cierpliwie czekasz i robisz program po gwarancji. Z drugiej strony to czy masz program/box ma raczej maly wplyw czy cos sie wywali czy nie. Bardziej chodzi o to jak uzytkujesz fure i czy trafil ci sie pechowy egzemplarz, w ktorym turbo walnie po 2 miesiacach. Kumpel ma CLA 45 AMG, w ktorym wlasnie po 2-3 miesiacach musial turbo wymienic, bo padlo. Gdyby mial program to by musial wylozyc w wlasnej kieszeni, a tak poszlo na gwarancji. A to jest przyklad gdzie nie ma znaczenia czy masz program czy serie, bo i tak by sie wywalilo, ale gwarancji nie stracil i o to chodzi.

edit: albo przyklad tutaj z forum, gdzie trzeba bylo silnik wymieniac. A to, ze byl box albo bylby program, nie mialoby zadnego znaczenia na usterke. Tylko, ze jakby program byl to by gwarancji nie uznali i jestes w dupie. Takich przypadkow to mozna policzyc na palcach jednej reki, cos jak wygrana w totka, ale kiedys mozesz wygrac :D

Edytowane przez Maliniak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba nie ma szarego. Jest białe (jeździsz serią, masz gwarancję) i czarne (robisz program i nie martwisz się brakiem gwarancji na silnik).

A serwis zawsze powie, że znajdą. Pewnie jak bardzo będą chcieli to znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki są moim zdaniem tak samo prawdopodobne przy 5k km, jak przy 25k km. W obu przypadkach nie można mówić tu o zuzyciu materiału. Ta granica jest dosc płynna i nie można jej określić, tzn. od kiedy auto się zużywa.

Dziwnym trafem wielu użytkowników używanych fur robi program od razu po zakupie. Nierzadko przy przebiegach pod 200k km, gdzie ryzyko awarii jest wyższe ze względu na zużycie materiałów.

Także taka argumentacja z gwarancją do mnie nie przemawia. 

Druga sprawa kupujemy dajmy na to ciastko bez czekolady. Dokładamy do niego ta czekolade na własną rękę. Po czym chorujemy na zatrucie po czekoladzie, a do cukierni idziemy z pretensjami, że się zatrulismy...

Edytowane przez Hubee (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem każda wizyta w servisie która ma być udokumentowana w książce serwisowej wiąże się z podpięciem auto do sieci 

Wiec nie prawdą jest ze serwis nie musi podpinać auta a możne wykonać usługę - Może ja wykonać ale w książce nie będzie śladu ( np. pozaprogramowa wymian oleju ) 

A co do awarii silnik to zdaje sobie sprawę ze jeśli ma coś paść to i tak padnie czy będę miał program czy nie 

Tuner mówi ze w każde auto ma swój klucz który on podmienia wraz z programem. Klucz się nie zmienia widać tyko datę ostatniej zmiany która nie była odnotowana w Fabryce 

Podobno na to nie zwracają uwagi ale ciężko jest określić jak wpływa to na gwarancję w przypadku awarii. Fabryka widzi zmianę dat w oprogramowaniu której nie dokonał serwis ale programu nie widzą w przypadku powrotu do serii  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem w serwisie i wygląda to tak. Serwis nie interesujące sie tym czy masz program czy nie

W przypadku awarii np: Turbo w aucie z gwarancją wymieniają je i maja do 3 miesięcy na weryfikacje z fabryki 

1. Jeśli turbo pochodzi z wadliwej serii fabryka niczego się nie dopatruje wymienia i zapomina ( oczywiście soft jest seryjny ) - auto na gwarancji 

2. Jeśli turbo nie pochodzi z wadliwej serii fabryka bardzo mocno wnika w soft i oprogramowania auta jeśli dopatrzy sie jakichkolwiek nieautoryzowanych zmian ma prawo odrzucić gwarancje nawet do 3 miesięcy. Serwis wysyła info to właściciela który już odebrał auto i żąda zwrotu za wymianę cześć bo fabryka im odmówiła ( weryfikacja nawet do 3 miesięcy )  - sprawa często kończy się w sondzie  

Tego dowiedziałem sie w serwisie po dłuższej rozmowie z kierownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team