Skocz do zawartości

Chiptuning O3 RS TDI


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam BOX-a robionego w VTG i jestem bardzo zadowolony: moc +25KM moment+48Nm i lepszy, bardziej płaski jego przebieg.

Nie mam porównania do boxów za 6-7k ale musiałyby robić jakiś kosmos żebym się skusił bo mój kosztował <2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma tuningowcami którzy montują boxy z Vtech i nie bardzo polecają je do TDI 

Mówią ze w Dieslu dość ważny jest parametr konta wtrysku którego nie da się edytować na box-ie 

Dzięki temu przyrost mocy i momentu może by większy i bardziej precyzyjnie kontrolowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Octavinho napisał:

Ja mam BOX-a robionego w VTG i jestem bardzo zadowolony: moc +25KM moment+48Nm i lepszy, bardziej płaski jego przebieg.

Nie mam porównania do boxów za 6-7k ale musiałyby robić jakiś kosmos żebym się skusił bo mój kosztował <2k

Miła niespodzianka, że ktoś w Wawie zajmuje się boxami. VTG to akurat stara i raczej sprawdzona firma.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od poniedzialku znika plyn chlodniczy. Podobno rozszczelnil sie zbiorniczek... musze czekac tydzien bo nie maja wolnych terminow w serwisie - jaja jak zwykle. Teraz wiem ze to pierwsza i ostatnia skoda. W audi zupelnie inna obsluga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak policze ze jestem raz w tygodniu w serwisie i siedze tam i kwitne a oni ciagle mowia ze juz naprawione po czym w czasie jazdy znowu cos nie dziala i od nowa... z radiem walcze od nowosci - narazie 13 miesiecy

Stuki w zawieszeniu. Ostatnio silnik wyciagali bo jakies naprezenia. Przez tydzien stal w serwisie. A po tygodniu od odebrania z serwisu zaczal gubic plyn chlodniczy. Prawnik walczy w sprawie zaciskow - odpadajaca farba bo nie wymienilem w skodzie tylko u znajomego a spowodowane to bylo brakiem terminow bo klocki kupilem oryginalne w serwisie. Centralny tez juz byl wymieniany. Co chwile cos nowego zaczyna stukac. Plastiki trzeszcza. Avensis ktorym jezdzilem wczesniej byl smutnym i nudnym samochodem ale przez 250tys km nie bylo tylu jaj co tutaj w ciagu 37tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2016 at 22:22, pawelrs napisał:

Czy dolot od golfa R cos pomoże ? Czy trzeba szukać cos innego. Bo do benzyny owszem.

A to pasuje? Albo vwr r600? :-D 

Bo vwr cup edition pasuje do golfa gtd, czyli do nas tez powinien. http://www.racingline-performance.com/vwr-cup-edition-intake

tylko pytanie czy jest sens? Co to da? Dźwięk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2017 at 19:46, Mil3k6 napisał:

Już nie dziewica ? ukłuta Virusem ...jest  super ?

To gdzie robiłeś? W Pleszewie?

Masz DSG czy manual?

Edytowane przez zyga_wr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pleszew Full profesjonalizm

GoodHope zajmuje się tylko Dieslami wiec wie co robi  po za tym nie ma o nim złej opinii nigdzie ani nigdy nie słyszałem 

jak coś więcej to prv. 

Mam manual 

Edytowane przez Mil3k6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie lepiej dużą różnice czuć zwłaszcza przy większych prędkościach oraz z wysokich biegach

1 i 2 ośka nie ogarnia trakcja na suchym nie wie co ma zrobić ( o deszczu nie wspominam )

Generalnie czuć ze to auto dostało życia i chętnie przyspiesza  - z taką łatwością

Teraz to nie mówię chip tuning tylko ze Pan odblokował mi potencjał auta :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mil3k6

to chyba i ja muszę zrobić program.

Choć ja swoją bez programu pod 250 rozpędzam .

Ale zrobić trzeba bo już prawie każdy vrs jakiś program ma.

A przyspieszenia od 0-100 sprawdzałeś?

masz może wykres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyspieszenie do 100 jest problem w manualu 

nie daje rady wbijać tak biegów aby nie paliła sie trakcja 

Bez trakcji siwy dym z trakcją odcina a na sporcie sie smyka 

Kilka razy próbowałem i stwierdziłem jedno ze nie da rady teko pomierzyć , po za tym szkoda dwu masy i jednak myślę nad pomiarem między 80 - 160 lub 100 - 200 ale nie mam już punktu odniesienia bo  nie zrobiłem pomiaru przed 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team