Skocz do zawartości

Chiptuning O3 RS TDI


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ja mam cirka 245KM i 500Nm. Troche pojezdzilem i ..... mało... jeździłem golfem r 6 270KM. Podobne wrażenie jak moją , no trochę odrobinę Golf R lepszy, szczególnie przy deszczu.... wniosek: aby auto jechało trza mieć ok. 350KM

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 at 11:05, Milord napisał:

Orientujecie się może czy taka turbina z CUPA'y da wystarczająco dużo mojemu CKFC, żeby było warto się w to bawić?
Co poza samą turbiną potrzebowałbym do tego zabiegu?

Masz oddział CompSport w Krakowie, zadzwoń albo napisz do nich ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wracając do wykrywalności modyfikacji przez ASO, rozumiem że jeśli podmienimy soft przed wizytą na standardowym przeglądzie to nie powinni nic wykryć, natomiast jeśli wysypie się coś poważnego to mogą dojść do tego zawsze niezależnie czy podmienimy wcześniej soft na seryjny czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowym przeglądzie to nic nie wykryją...wymienią olej, filtry, klocki, tarcze i jedziesz dalej i nikt nic nie wie. Podejrzewam, że jakby korba bokiem wyszła to będą szukać dopiero.... aczkolwiek ja miałem zrobiony cały wydech z kwasówki i robili mi na gwarancji uszczelniacz między DSG a silnikiem i się nie czepiali że DP jest bez kata, a było wszystko widać, pod kompa nie trzeba było podłączać że coś jest nie tak, tym bardziej że na desce pojawiał się błąd, że nie ma katalizatora. Sami w ASO kasowali mi ten błąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ASO nie ma interesu w tym, żeby się czepiać czegokolwiek. Jak stracisz gwarancję, to już tam nie przyjedziesz i nie dasz zarobić. 

Na ten przykład o mojej skodzie krążą legendy w moim serwisie i przy każdej wizycie pytają co nowego porobiłem.

Więc pojawia się pytanie - po co cokolwiek podmieniać?

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie będę zakładał nowego tematu, poprostu dopytam tutaj. Przyznam, że jestem laikiem w temacie przeróbek auta, podnoszenia mocy itp tzn coś kojarzę ale nie do końca ;p co po za chipem mogę podłubać w swojej o3 rs tdi aby lepiej fruwała? na ile jest sens by dłubać więcej w dieslu niż chipować? pytam pod kątem wytrzymałosci, kosztu do efektu itd tak jak widzę na forum chłopaki rzucają ~20k (na podzespoły) i mają 350-400 koni w rsce benzynowej. Co mogę zrobić w dieslu, ile to może kosztować i ostatnie pytanie, kto chce kupić mojego diesla bo chce rske w beznynie i 400 kucy? :D

Edytowane przez adrianskoda (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrianskoda przy dużym nakładzie finansowym i z odpowiednim tunerem nawet z 1.8 tsi idzie coś wycisnąć ?

Co do diesla u Ciebie to soft obowiązkowo, dalsze przeróbki to już sporo kasy, w sumie nie wiem czy na forum ktoś mocniej dłubnął 2.0 tdi. Niestety temat zdecydowanie trudniejszy niż w przypadku 2 tsi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zavirusovalem moja O3 w CompSporcie w B-B... auto to inna bajka w prownaniu z seria, ktora zrobilem do tej pory 55K i znam osobiscie kazdego KM w tym aucie_aaaj;)

Po modzie wyszlo prawie 220KM i 460Nm, przed 199KM i 399Nm (przy 30K wpakowalem filtr K&N i wyprulem troche zbednego plastixu na dolocie - mlotem i srubokretem, bez kitu;))    Po virusie roznica w dynamice jest gigantyczna, a wrazenie ze silnik zostal odblokowany jest nieuniknione!!!

Nie pytajcie o pomiar 0-100, bo nie ma szans zeby to sprawdzic w TDI z takim Nm ponizej 2000rpm i FWD...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartOS_RS Ładna seria, mój znajomy też ostatnio robił soft w rs TDi i serie miał dużo słabszą (173KM i 381 Nm) po wyszło mu 209 KM i 480 Nm ;) także gratki i obyś cieszył się jak najdłużej :D bo efekt wow szybko mija :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupiłbym O3 TSI, ale robię rocznie około 40K... przynajmniej tak kalkulowałem podczas zakupu, teraz wiem, że nie kupiłbym TDI:))

Po O3 (jak zrobię 150K, za około 2,5 roku) biorę Golfa R i robię stage 1 od razu, jednak napęd 4WD robi robotę przy Nm powyżej 400 - jechałem ostatnio nową sztuką RS3 i trakcja to jednak podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team