Skocz do zawartości

Chiptuning O3 RS TDI


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, bartOS_RS napisał:

napęd 4WD robi robotę

Nie robi, Haldex w Golfie tylko dobrze startuje. Jeżdżąc Cuprą po torze wszak ruszyłem szybciej ale nie poczułem żeby mi dupa pomagała na zakręcie. Co innego TorSen, przejażdżka Audi A6 Quattro z tym napędem po krętych drogach Przegibka dawało w pełni odczuwalność, że wszystkie koła jadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem, ze spalanie nie ma dla mnie wiekszego znaczenia, moje TDI bierze srednio 7,5L (jezdze lekko piszac dynamcznie;)) - w prownaniu do TSI, ktore pewnie srednio wciaga 11-12L co nie jest dla mnie tragedia... balem sie jak kupowalem moje TDI, ze TSI moze brac srednio 17-20L, ale teraz wiem ze nie!

4L roznicy dla mnie to zaden problem - za roznice w cenie na kazde 100km kupuje sie duzo wiekszy fun w przypadku TSI i mozliwosc podniesienia mocy do 300KM+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11L to i tak dużo, ja jeżdze raczej dynamicznie i średnia z ostatnich 3000 tysięcy to 8.9 a gdyby policzyć całe 40kkm to koło 9-9,5 l ;) oczywiście jak lecisz cały czas 200+ to te 12 l trzeba liczyć ale w pozostałych przypadkach jest dużo mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 7 miesięcy temu...

Panowie, mam pytanie do użytkowników 2.0 TDI VRS z DSG a mianowicie, jakie są wrażenia i spalanie po zmianie softa w waszych skodach, w mieście i w trasie? Na Wielkanoc mam termin ale chciałbym uzyskać informacje z waszych doświadczeń. Mam pierwsze auto z automatem, zawsze miałem manule i po sofcie zawsze byłem ze spalania i jazdy zadowolony. Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.02.2024 o 15:07, Guteq napisał(a):

Panowie, mam pytanie do użytkowników 2.0 TDI VRS z DSG a mianowicie, jakie są wrażenia i spalanie po zmianie softa w waszych skodach, w mieście i w trasie? Na Wielkanoc mam termin ale chciałbym uzyskać informacje z waszych doświadczeń. Mam pierwsze auto z automatem, zawsze miałem manule i po sofcie zawsze byłem ze spalania i jazdy zadowolony. Podziękował

Dziś zrobiłem soft na 226KM/460Nm i 40 km po nim pokazało mi, że już dawno powinienem był się na to zdecydować. Poza RS-em 4x4 mam też Karoqa TSI 190/4x4 i w tej chwili oba auta jadą do odcięcia niemal tak samo, ze wskazaniem na RS-a w zakresie 0-100, ale moment w nim robi po prostu inną robotę.

Zrób tez od razu skrzynię, ta fabryczna konfiguracja to jakaś eko-pomyłka.

Edytowane przez cosmos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team