Skocz do zawartości

Chiptuning O3 RS TDI


Raccoon

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zastanawiam się nad programem do mojej O3 RS TDI. Co panowie sądzicie o tych programach czy warto zrobić taką modyfikację? Jak wpływa to na silnik i np DPF? Czy znacząco poprawia to osiągi? Miałem program w ibize CUPRA z 180 na 209hp i szczerze aż tak strasznej różnicy nie widziałem. Czy może ktoś z was już robił w swoim klekocie program?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle to robią max 260 KM z tego co patrzę na CompSport. Na spocie słyszałem, że jak już masz 220 KM (podobnie do seryjnej benzyny) w tym dizelku to już to fajnie chodzi. Nie robili by tego jakby źle wpływało na DPFa. Zadzwoń do "kompotów" i powypytuj i pochwal się jak zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria na rolkach wyjdzie około, może ponad 200 koni, więc robiąc na 220-225 nie wiem czy będzie jakiś szał. Na pewno przebieg momentu obrotowego i mocy będzie lepiej wyglądał.... i ja bym pojechał (swoim oczywiście też będę jechał:)). Co do DPF-u to wydaje mi się że chiptuning nie będzie miał na niego żadnego wpływ. DPF gromadzi i wypala sadzę, wiadomo, że im więcej dajesz w palnik to się go więcej osadza, ale kupując diesla to pewnie sporo jeździsz, więc też problemów z wypalaniem nie będzie. Taka delikatna korekta mocy nie wpłynie na to, że sadzy odłoży się dwa razy więcej niż przed. Umawiam się i działaj, na pewno będzie lepiej niż seria:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raccoon napisał:

ciekawe jak będzie ze spalaniem :D

Jak będziesz upalał to będzie więcej niż przed, a przy normlanym użytkowaniu będzie podobnie jak teraz masz, może nawet ciutkę mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raccoon napisał:

 Zadzwonię do nich w takim razie i dopytam się co i jak :D dzięki za odpowiedź, ciekawe jak będzie ze spalaniem :D

Daj znać jak będziesz coś więcej wiedział, sam się zastanawiam nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

1600 do lapy a jak faktura to plus vat

jak masz gwarancje to wyciagaja kompa i podpinaja sie bezposrednio do plytki, przed przegladem wgrywanie serii pozniej przeglad powrot i znowu virus

przez caly okres gwarancji takie zmiany w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, krucjatorek napisał:

przez caly okres gwarancji takie zmiany w cenie

W sumie fajna opcja, w CS też wspominali, że da się tak zrobić, tyle że jednak średnio komfortowa jest konieczność każdorazowego podjeżdżania do tunera (bo pewnie nie tylko przed przeglądem, ale i jakąś mniej drobną naprawą gwarancyjną). No i jak padnie auto daleko od bazy, to większy kłopot.

Edytowane przez maro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle teorii, też tak miałem i na jakimś bzdurnym przeglądzie Pan mi podpiął auto on-line, a wiedzieli że jest program i nie wolno... trochę potem wydałem na późniejsze naprawy bez gwarancji, ale teraz mam przynajmniej, Octavie morderce czyli nie ma tego złego :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj dostałem odpowiedz z compsportu i mówią ze dla

Silnika 184 mogą zrobic tylko stage 1 i bedzie miał około 220 km i 440nm.

Mówią ze nie przewidują większych mocy dla tego silnika.

Chodź na str www piszą ze do 260km robią.

Odpowiedzieli mi zeby zachować fabryczny charakter i sposób działania silnika nie przewidują większej mocy niż 220 km.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, maro napisał:

ale dobrze że jest opcja automatycznego uruchomienia przy starcie :)

o tym nie wiedziałem, myślałem że za każdym razem trzeba samemu uruchamiać....trzeba sprawdzić:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team