Skocz do zawartości

Powłoki ceramiczne - czy warto gtechniq?


vg1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nadal twierdze, ze ani zlotowki wiecej nie dostaniesz za brak odpryskow na aucie. Polski rynek jest trudny. 15 letnie auto ma wygladac jak nowe i kosztowac 1/30 nowego. Aut jest cala masa, szeczegolnie tych za 5-10k PLN. 

Ile chcesz ta skoda jezdzic?

Cala ta pielegnacja i ochrona lakieru jest dla wlasciciela, a nie dla pozniejszych kupujacych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W czerwcu odbieram auto.@Mickul możesz polecić jakieś studio w mojej okolicy - Ełk? Jest jakieś studio w Augustowie ale stosują tylko powloki Gtechniq. Dopiero zaczynam "wgłębiać" się w temat zabezpieczenia i muszę pomyśleć jak to zrobić najlepiej i żeby kieszeni nie urwało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

A może ktoś miał jakieś doświadczenia z powłoką ceramiczną Gtechniq Crystal Serum? Również chciałbym zabezpieczyć jakoś auto, a jeden z niewielu warsztatów w okolicy używa produktów właśnie tej marki. Gwarancja 5 lat, przy czym trzeba nakładać powłokę hydrofobową Gtechniq Polska c2v3 co 18 m-cy. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, suChy napisał:

A może ktoś miał jakieś doświadczenia z powłoką ceramiczną Gtechniq Crystal Serum? Również chciałbym zabezpieczyć jakoś auto, a jeden z niewielu warsztatów w okolicy używa produktów właśnie tej marki. Gwarancja 5 lat, przy czym trzeba nakładać powłokę hydrofobową Gtechniq Polska c2v3 co 18 m-cy. Ktoś, coś?

Przekręcili coś. Co 18 miesięcy należy nakładać EXOv4, natomiast C2v3 trzeba nakładać co 6-8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mickul napisał:

Przekręcili coś. Co 18 miesięcy należy nakładać EXOv4, natomiast C2v3 trzeba nakładać co 6-8 miesięcy.

Pytanie czy warto i jak z trwałością tych zabezpieczeń? Od niedawna jestem na forum i wgłębiając się w starsze wiadomości w temacie zastanawiam się, czy nie wybrać się do 3miasta do zakładu, który polecałeś (czyt. One Men Army Detailing)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suChy Mickul dobrze pisze - znam podejście z jednej i z drugiej strony i na prawdę uwierz - ma znaczenie kto nakłada powłokę ?

Najlepsi są jednak Ci, którzy nie mają wiedzy i umiejętności w nakładaniu powłok, a jednak robią sami ?

Dzisiaj dzwonił do mnie kumpel, który ma studio i klient przyprowadził mu nowego Tiguana, na którego "nałożył" powłokę chyba K2 (nawet nie wiedziałem, że oni coś takiego mają...). Podobno jest dramat - niedotarta, pozostawiona. Smugi, mazgaje, zacieki ?Jutro ma mi podesłać zdjęcia, ale ostra korekta go czeka ?

  • No co ty? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2018 at 21:19, zyga_wr napisał:

@suChy Mickul dobrze pisze - znam podejście z jednej i z drugiej strony i na prawdę uwierz - ma znaczenie kto nakłada powłokę ?

Najlepsi są jednak Ci, którzy nie mają wiedzy i umiejętności w nakładaniu powłok, a jednak robią sami ?

Dzisiaj dzwonił do mnie kumpel, który ma studio i klient przyprowadził mu nowego Tiguana, na którego "nałożył" powłokę chyba K2 (nawet nie wiedziałem, że oni coś takiego mają...). Podobno jest dramat - niedotarta, pozostawiona. Smugi, mazgaje, zacieki ?Jutro ma mi podesłać zdjęcia, ale ostra korekta go czeka ?

Byłem przy nakładaniu obu powłok Crystal Serum Light oraz EXO v4 i powiem, że jak się przestrzega kilku zasad jest to dziecinnie proste. Nie demonizujmy nakładania powłok.

1. oczyszczenie lakieru odpowiednią chemią np. polskiej firmy ADBL i oklejenie uszczelek taśmą

2. korekta lakieru - jeśli jest zmęczony

3. odtłuszczenie

4. nakładanie dołączonym do butelki niewielkim padem, małymi powierzchniami np. drzwi dzielimy na 2 części, maskę na 4, przeciąganiem liniami z lewa na prawo, potem ta sama powierzchnia góra dół, bez kręcenia kółek

5. odczekiwanie na docieranie uzależnione od temperatury i wilgotności np. 25-28 stopni od nałożenia do docierania około 2-3 minuty

6. fibra o właściwej gramaturze i bez szwów

7. odczekanie po nałożeniu i dotarciu przez 24h pod dachem

8. przez około 7 dni nie traktować powierzchni powłoki żadną chemią

ot i cała filozofia ?

a reszta na kanale np. MXNOWICKI

Edytowane przez vg1 (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Niestety są różne powłoki, różny sposób ich nanoszenia (krzyżowo, okrężnie itd), czas schnięcia przed docieraniem, warstwowanie. Podałeś markową powłokę Gtechniq i tu jest bezpieczniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecinnie proste? Nie na czarnym lakierze. 3 warstwy powłoki z przygotowaniem (bez mycia) i z należyta delikatnością nakładam pełnym ciągiem 10-12 godzin (2 dni). W przypadku lakierów ciemnych idzie sprawę zdupic przy odtłuszczaniu, przy nakładaniu powłoki i przy nakładaniu Top Coata.

Jasne kolory to tam pal licho. ?

Na Twojej liście mimo wszystko jest kilka błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie nastawiaj się na trwałość w latach, bo to nie ma sensu. Jeśli ktoś da Ci pisemną gwarancję, to obwarowaną przeglądami powłoki co 3-6 miesięcy, oczywiście płatnymi ekstra. Niestety, aby zachować wygląd i przede wszystkim właściwości powłoki, trzeba o nią należycie dbać: mycie ręczne delikatną rękawicą, odpowiedni szampon i dedykowana chemia np. do usuwania owadów to tylko wierzchołek góry lodowej. Do samochodu, mam więcej kosmetyków niż moja żona swoich ?

Ale - efekt, widok samochodu wyglądającego jak oblany szkłem rekompensuje wszystko !

PS.One Mam Army z Gdyni to naprawdę solidny adres.

PS.2. Żeby nie być gołosłownym - na mojej O3 leży Max Protect V1 + UNC-R, 14 miesięcy, 57kkm i maska, dach i bardziej poziome elementy już dogorywają. Pionowe panele, kropelkują jak dwa tygodnie po aplikacji. Samochód 90% autostrada, parkowaniu pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mickul napisał:

Ja daję gwarancję na lata i BEZPŁATNE serwisy poloki co 3-4 miesiące ? nikogo nie bede naciągać na dodatkowe koszta.

I to się nazywa rzetelne podejście do Klienta ?

2 lata bez limitu km...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu

Jaki koszt powłoki przy aucie 2 letnim, 60 tys km, kolor ulubiony czyli czarny, garażowane? Co polecicie z okolic Łodzi?

Słyszałem  żeby dobrze to zrobić autko trzeba zostawić na 2 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vg1 napisał:

Podziel się wiedzą i popraw

BTW pominąłem oczywiste oczywistości

Każda powłoka jest inna, kazdy lakier jest inny. Przedstawiłeś wszystko bardzo ogólnikowo i systematycznie czego należy unikać. Aplikując powłokę Twoim „sposobem” na każdym elemencie miałbyś przebarwienie i smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 at 21:34, Mickul napisał:

Aplikując powłokę Twoim „sposobem” na każdym elemencie miałbyś przebarwienie i smugi.

Co?? U mnie nie ma.

Rozumiem, że "chronisz rynek" ale nakładanie tak wygląda i nie ma co przesadzać. Daj spokój i pomóż innym jak Twoim zdaniem nakładać. Zobacz jak dzieli się wiedzą Nowicki na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona używa ciasteczek aby dawać najlepszą jakość korzystania ze społeczności Octavia.team